Şimdi Ara

Galaxy S4 Active I9295 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
2
Favori
17.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonu yaklaşık 1 senedir kullanıyorum.Genel olarak memnunum ama sırf suya dayanıklı olduğu için tercih ettim fakat ilk su altı fotoğraf çekimimde telefon su aldı. (şarj kapağının kapalı olmasına dikkat etmeme rağmen)

Servise gönderdiğim zaman ise telefon su teması ettiği için garanti kapsamı dışında onarım yapacaklarını söyleyip yaklaşık 900 TL ücret talep ettiler.

Her ne kadar telefon donanım olarak güzel olsada su ile temas eden yerlerde kullanacaksanız dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
  • umutadiyaman kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun büyük bi sıkıntı bu. Ben şarj tıpası sökülene kadar en az on defa su atına soktum ama hiç sıkıntı yaşamadım.

Sizin telefonunuz neresinden su aldı onu belirtir misiniz? Ben telefonu ilk suya daldırdığımda bataryanın üstünde çok az su görmüştüm ve telefon su alıyor diye sikayetvar.com a şikayetimi yazmıştım. Halbuki sonra anladım ki benim hatammışBi süre sonra samsung dan arandım telefonunuzun su almaması gereken bi yerden su aldığını yani fabrika hatası olduğunu düşünüyorsanız telefonu yollayın fabrika hatası var mı diye bakalım buna göre bi işlem yapalım dediler.

Sizde fabrikasyon hatası olduğunu düşünüyorsanız bence bi deneyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kapağı kapattıktan sonra kameranın altına da tık edene kadar bastırıyorsunuz değil mi? Kitabında yazıyor.. Benimki de ilk sualtı denemesinde pile su aldı bu yüzden. Ama bozulmadı Allah'tan.. Sonrakilerde almadı..

• Suya dayanıklı diye telefonu aldım ama hiç su altında kullanmadım desem yeridir. Güvenemedim su hasarının garanti kapsamına girmediğimi öğrendikten sonra. Yağmurlu havalarda tozlu ortamlarda kullandım. Ellerim ıslakken çekinmeden elime alıp kullandım. Kısık akan musluk altında yıkadım yeri geldi. Ama suya daldırmaya çekindim. Memnun muyum telefondan evet. Ama bir samsung telefon daha alırmıyım sanmıyorum. İşim gereği zor şartlara dayanıklı telefon gerektiği için s4 active kullanım ömrünü doldurduğunda xperia z serisinden bi cihaz alırım büyük ihtimal.

• @colemerg30
    Nereden su aldığına tam emin değilim ama açma kapama tuşunun o tarafta daha yoğun olarak ve genelde telefonun sağ kısmında su birikintisi vardı.
    Samsung'a da gittim müşteri hizmetlerini de aradım teknik servislere başvurmamı söyleyip yardımcı olmadılar.

@mahferer
    Evet kameranın alt tarafınıda bastırıyorum kapağı çıkartıp taktıntan sonra.Zaten bastırmayınca kendini belli ediyor bombe yapıyor.
    Zaten genel olarak kapakta plastik tıpa koruması oldugu için oralarda sorun olmuyor.En büyük zaafı şarj kapağı bence.
  • SAMSUNG "GALAXY" SORUN YAŞAYANLAR

Paylaşım yapacaklara şimdiden teşekkürler...
  • Arkadaşlar lolipoptan 4.2.2 ye dönüş nasıl yapılır forumda hiç bir bilgi yok odinle kurmaya çalışıyorum 4.2.2 yi odin hata veriyor odin ile nasıl yapılır bilen var mı?
  • Active telefon, şubat ayında servis gördükten sonra (sağ tuş çalışmıyor ve sağ tuşun hemen yanında bir leke oluşmuştu)..
    bu seferde SOL tuş (seçenekler) yavaş yavaş çalışmamaya başladı.. sonunda aynı servise baş vurduk (İstanbul-incirli)
    Telefonu önümde açtı...su almış.. nasıl olur? valla almış!! tıpayı açık bırakmışınızdır!! garanti dışı.. 100TL.. Tamam da 100TL verince telefonun garantisi devam ediyor mu? YOK!!
    Kalsın dedim..
    Bu noktada bir insan nasıl ispat edebilir ki tıpayı asla açık bırakmadığını.. bu tıpa /kapak tam bir tuzak yani!!

Neyse güvendiğim bir yere götürdüm, parçayı daha önceden sipariş etmiştik zaten..(yan sanayi İstanbul 8$ - aliexpress 4$) telefonu açtı baktı baktı dedi ki burada bir parça eksik..
    Nasıl olur ? önümde açtı kapadı gözümle gördüm masada bir şey kalmadı.. o zaman önceki parça değişiminde eksik takmışlardır dedi..
    Peki bu parça eksik olursa ne olur? suda alabilir, soket flexi daha hızlı bozulabilir (beş ayda bozuldu da!!)

Bu noktada bir insan nasıl ispat edebilir ki ilk serviste eksik parça koyduklarını?

eksik parça resmi ektedir.

Telefon şu anda eksik parça ile kullanmaya devam ediyorum, tuş flexi gene bozulursa en fazla 8$ hatta ali Express e şimdiden yedek sipariş vereceğim!!
    NOT: Bu tuş takımı+soket flex değişimi çok kolay.. eli torna vida tutan herkes değişimi yapabilir yeter ki parça olsun..

Edit: ekteki resmi kestim/ufalttım.

Alixepress link olarak yazmak istemiyorum (referans link sorunlarından) ama
    "i9295 parts" diye aliexpress te aratırsan.. E-Bond International de 5$ -A little house da 4$ şimdilik indirimli..vs..
    flex sipariş ederken en az 2 tane almak her zaman daha mantıklıdır, çünkü arızalı çıkma ihtimalleri her zaman var, benim başıma şubat ayında serviste başıma geldi.
     Galaxy S4 Active I9295

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.E -- 5 Eylül 2015; 13:10:39 >

• B.E kullanıcısına yanıt
    Hocam mobildeyim foto görünmüyor. Ayrıca aliexpress linkinide paylaşırmısınız?

• colemerg30 kullanıcısına yanıt
    mesaj daki resmi değiştirdim.. değişen parça ve dikkat edilmesi gereken noktalar

edit:
    eklediğim resmi ufalttım
     Galaxy S4 Active I9295

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.E -- 5 Eylül 2015; 13:25:52 >
  • s4 active için pil siparişi vermek istiyorum!

yalnız piyasadaki ürünlerin çoğu yan sanayi, orijinal olanlarda 100TL üzerinde.

şimdi 2 seçenek var ya orijinale benzeyen 2600mA yazıp ta 30TL civarında satılanlar.

Yada aliexpress te neredeyse aynı fiyata satılıp ta üzerinde 4bin küsür mA yazanlar var.
    Burada bu değerlerin gerçek olmadığı KESİN(!)

Fakat; acaba en az orijinaldeki kadar iş yapar mı?
    konuyu takip edenler arasında,Bu pillerden alıp ta kullanan, memnun olan veya olmayan var mı, ?

Galaxy S4 Active I9295

• Sim kart uyumlu olduğu halde
    Ayarlar - diğer ağlar - mobil ağlar - şebeke modu bölümünde 4g LTE seçeneği yok. S4 active de 4g yok muydu?

• zuzzi kullanıcısına yanıt
    Bende LTE/WCDMA/GSM(otomatik bağlantı) yazıyor. 4g var yani.

• colemerg30 kullanıcısına yanıt
    Android sürümünüz 4.2.2 mi daha üst mü bir de kullandığınız sim kart ve operatör 4 uyum durumu nedir?

• zuzzi kullanıcısına yanıt
    Android 5.0 ve Turkcell 4g uyumlu sim kart kullanıyorum. Ama hatırladığım kadarıyla 4.2.2 de de 4g seçeneği vardı.

• Merhaba arkadaşlar lollipop sürümüne geçtiğini söyleyenler olmuş ancak onlar da sitelerden kendileri indirerek kurmuşlar anladığım. Peki resmi olarak türkiyeye hangisi ne zaman geldi en son? Herkese aynı anda geliyordur oyle değil mi?
    Ben yaklaşık iki senedir 4.2.2 kullanıyordum bugün güncelleme geldi ilk defa indirdim. Android 5.0.1 lollipop sürümü yüklenecek yazıyordu yükledim başarılı şekilde yüklendi yazıyor ama o da ne! Lollipop değil şuanda 4.4.2 kitkat olmuş durumda. Sizlerde durum nedir? Ne yapmam lazım?

• emfore kullanıcısına yanıt
    Hocam yazlımın tr ye gelmesini beklersen daha çoook beklersin. Ben 5.0.1 i kendim kurdum. Size de tavsiye ederim...

Aynı problem bende de var. Yine kazık yedik Samsung'tan.

• Nerden kuralım o zaman güvenilir şekilde? Bi sıkıntı çıkmaz değil mi?

Yok hocam bi sıkıntı olmaz. Zaten kuracağınız sürüm samsungun yayınladığı orijinal sürüm. Bir kaç sayfa geriye giderseniz arkadaşlar link vermiş o sitelerdeki yönlendirmelere tam olarak uyun gerisi kolay.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.