Şimdi Ara

Galaxy S3'ten Beklentileriniz Neler? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
2.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefon istiyorsanız Nokia var :) şaka bir yana artık.bu cihazlar telefon değil, cep bilgisayarı...süper bilgisayarların bile.güncellemeye ihtiyacı varken bu cihazlara optimizasyonun pc ve diğer bir çok cihaza göre çok daha fazla olması gerekirken bana kalırsa o biraz zor.Sizi bilmem.ama ben yine rom.yüklerim diye düşünüyorum çünkü benim istediğim gibi oluyor :)
  • sarji uzun gitsin yeter valla androidten sogudum ciddi ciddi wave 3 yada n9 mu alsaymisim diye dusunuyorum bu arada bende r var.
  • dün akşam bir sitede okumuştum Galaxy S3 Mart-Nisan'da tanıtılıp Mayıs ortasından sonra dağıtılacak ve Haziran'ın 6'sında satışa çıkacakmış tüm dünya da(USA ? denmişti) fiyat olarak 779$ deniyordu. İşlemci olarak 2.2GHz'lik 4212, 1.5GB ram, 8Mp yeni nesil sensör ve lense sahip TW5'li bir cihazdan söz ediliyor. Ekran olarak 4.6" Süper AMOLED Plus HD deniyordu.Pil olarak 2250mAh deniyor. Ne diyorsunuz bu konuda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 1 Şubat 2012; 12:37:19 >
  • Her sitedeki haberlere inanırsak çok işimiz var. Olabilir adamlar resmi acıklama yapmamısken hersey olur ama boyle birsey yapacaklarsa kullanıcı kaybeder.

Ekleme: Resmi olarak S III ün subat daki MWC 2012 de tanıtılmayacağı acıklaması yapılmış. Samsung un kendi yol haritasında 5250 ve diğer 5 serisi işlemcilerini 2012 de kullanacağını, özelikle öncelikle tabletlerde kullanmayı dusundugunu acıklamasından sonra, MWC 2012 de 5 tabanlı tabletler tanıtıldıkdan sonra S III için 5 tabanlı bir işlemci kullanabileceği ihtimali daha da artmış bulunuyor. Kendi yol haritalarında önce tabletlerde kullanılıp sonra 2012 içinde telefonlara gecileceği acıklamasından sonra Amiral gemisi modelleri de yılın en güçlü cihazları olduğuna göre, Galaxy S III’te Exynos 5 serisi bir işlemciyle gelmesine kesin gözüyle bakıyorum...

Nisan-Haziran dönemlerinde tanıtılacak S III ün tanıtılmasından sonra cok fazla beklemeden satışa sunulacaği bekleniyor. Bence artık 5250 yada 5450 ihtimali dışında düşünmesemde taki cihaz acıklanana kadar bilemeyeceğiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 1 Şubat 2012; 14:34:18 >

• yanlış hatırlamıyorsam kullanması beklenen işlemcilerin biri A15 çift çekirdek diğeri A9 dört çekirdektı değilmi ?
    A15 tabanlı cpuda çekirdeklerin her biri A9 tabanlı cpunun çift çekirdeğine eşit işlem gücü varmış.mimari önemli yani bu konuda

galaxy s2 tasarımından memnunum fakat s3'te sensör ve lens kısmında gelişme bekliyorum ve xeon bi flaş.
    ekran 4.6dan büyük olursa iyi olmaz bana göre ve sAmoled++ felan bişeyler çıkarırlarsa iyi olur
    hoparlörden bende şikayetçiyim çok az ses veriyor.
    ve en önemli konu pil.7-8 saatte şarj etsin gece takarız fakat böyle bir işlemciye ve ekrana kesinlikle yetecek bir pil olması gerek.S2 nin pili şahsen tatmin etmiyor beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

quote:

Orijinalden alıntı: cellman406

İşimi gördüğünü hissettirmesi. İşimi görmesi için 2000 kağıt verip üstüne de romdu roottu carttı curttu saatlerimi vermem gerekmemesi. Güncellemeye ihtiyaç duymamam. İşlemcisiymiş GPUsuymuş ramiymiş.. Bunların önemsiz olduğunu anladım ben. Ben telefon kullanmak istiyorum. Bilgisayar değil. Gerçi bundan sonra değil Samsung, Android zor alırım.

Ios ile mutlu olabilirsiniz fakat o bile güncellenmeye ihtiyaç duyuyor. Yani tam hayal ettiğiniz bir cihaz yok.

Android in en güzel tabii kişiselleştirebilme, bu da zaman ayırmak ve bilgi sahibi olmakla doğru orantılı. Böyle bir merakınız yoksa Androidbaştan yanlış secim olmuş.

Kolay gelsin

Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim. Soyle bir durum var, ben android hakkinda zaman icinde baya bir bilgi birikimi olusturdum. Merakim da var, dolayisiyla cok zaman harciyorum buna. Ama benim vaktim yok.. Yetmiyor. Bir rom yukluyorum hah bu guzel oldu derken internete giriyorum cihaz cayir cayir, baskasini.yukluyorum konusurken kulagim yaniyor, digerinde telefon kasiyor, digerinde sarj gitmiyor vs.. Bir suru gereksiz ziriltiyla ugrasmak zorunda kaliyorum. Bu arada eski yedeklerimi duzenlemek falan saatler telefon basinda geciyor. Kisisel olarak ne samsung ne android bana yaramadi. Sogudum. Kullanici dostu degil zaten bunu herkes biliyor. Sadece iOS la karsilastirmiyorum. Kendimi cok akilli sanmistim android alirken. Hem daha ucuz hem de cift cekirdekti :) Ama oyle degilmis iste. Konusurken telefonu kulagina degdirememeyi gordum ben :D Herneyse akilli secimin boyle yapilmafigini, ihtiyaca gore yapilmasi gerektigini ogrenmis oldum. Ben yanlis secim yaptim, benim ihtiyacim olan zaman gecirecek oyuncak degil isimi gorecek sorunsuz sik bir makina. Samsung galaxy s 3te bu konuda bir ilerleme kaydederse tekrar dusunebilirim. Ama yapmayacak boyle bisey..

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Her sitedeki haberlere inanırsak çok işimiz var. Olabilir adamlar resmi acıklama yapmamısken hersey olur ama boyle birsey yapacaklarsa kullanıcı kaybeder.

Ekleme: Resmi olarak S III ün subat daki MWC 2012 de tanıtılmayacağı acıklaması yapılmış. Samsung un kendi yol haritasında 5250 ve diğer 5 serisi işlemcilerini 2012 de kullanacağını, özelikle öncelikle tabletlerde kullanmayı dusundugunu acıklamasından sonra, MWC 2012 de 5 tabanlı tabletler tanıtıldıkdan sonra S III için 5 tabanlı bir işlemci kullanabileceği ihtimali daha da artmış bulunuyor. Kendi yol haritalarında önce tabletlerde kullanılıp sonra 2012 içinde telefonlara gecileceği acıklamasından sonra Amiral gemisi modelleri de yılın en güçlü cihazları olduğuna göre, Galaxy S III’te Exynos 5 serisi bir işlemciyle gelmesine kesin gözüyle bakıyorum...

Nisan-Haziran dönemlerinde tanıtılacak S III ün tanıtılmasından sonra cok fazla beklemeden satışa sunulacaği bekleniyor. Bence artık 5250 yada 5450 ihtimali dışında düşünmesemde taki cihaz acıklanana kadar bilemeyeceğiz...

Gelen tüm duyumlar MWC 2012 de Galaxy S3 tanıtımı olmayacağı yönünde, 2010 yılında Galaxy S de MWC de tanıtılmamış MWC Bada lı wave e bırakılmıştı, benzer bir durum olacağı anlaşılıyor fakat MWC de kaydadeğer bir cihaz görünmüyor sanırım Bada + Tizen karışımı melez bir v cihaz tanıtılabilir.

İşlemci konusunda gelince 5250 çift çekirdek bir işlemci A15 mimariye sahip olsa da, rakipler 4 çekirdeğe geçmişken sönük kalır.

Kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

dün akşam bir sitede okumuştum Galaxy S3 Mart-Nisan'da tanıtılıp Mayıs ortasından sonra dağıtılacak ve Haziran'ın 6'sında satışa çıkacakmış tüm dünya da(USA ? denmişti) fiyat olarak 779$ deniyordu. İşlemci olarak 2.2GHz'lik 4212, 1.5GB ram, 8Mp yeni nesil sensör ve lense sahip TW5'li bir cihazdan söz ediliyor. Ekran olarak 4.6" Süper AMOLED Plus HD deniyordu.Pil olarak 2250mAh deniyor. Ne diyorsunuz bu konuda?

mwc de tanıtılmayacağına göre 4 çekirdekli exynos 5450 ve t658 gpu ile gelme ihtimali hayli fazla. kamerada en az 12 mp yenilenmiş mobil kamera olur. kamera bir ihtimal 16 mp bile olabilir. fark yaratmak istiyorsa samsung bunu yapmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cssbaycelebi -- 2 Şubat 2012; 18:27:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cssbaycelebi

quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

dün akşam bir sitede okumuştum Galaxy S3 Mart-Nisan'da tanıtılıp Mayıs ortasından sonra dağıtılacak ve Haziran'ın 6'sında satışa çıkacakmış tüm dünya da(USA ? denmişti) fiyat olarak 779$ deniyordu. İşlemci olarak 2.2GHz'lik 4212, 1.5GB ram, 8Mp yeni nesil sensör ve lense sahip TW5'li bir cihazdan söz ediliyor. Ekran olarak 4.6" Süper AMOLED Plus HD deniyordu.Pil olarak 2250mAh deniyor. Ne diyorsunuz bu konuda?

mwc de tanıtılmayacağına göre 4 çekirdekli exynos 5450 ve t658 gpu ile gelme ihtimali hayli fazla. kamerada en az 12 mp yenilenmiş mobil kamera olur. kamera bir ihtimal 16 mp bile olabilir. fark yaratmak istiyorsa bunu yapmalıdır.

Fotoğraf kalitesi zaten iyi de video çok kötü çkıyordu video kalitesi ciddi şekilde yükselirse güzel olur :) 4çekirdekli 5450 ve T658 ile gelirse ortalığı bir birine katacağı kesin. HD Süper AMOLED Plus ekran ve 2GB ram ile süper bir şey olur bence :) Tabii kamera ve diğer özellikler de sağlam olursa :)T658 zaten tozu dumana katacak kadar güçlü ancak Temmuz-Ağustos'tan önce kolay kolay çıkmaz o zaman...Haziran'da üretimine başlanacaksa biraz zor. Samsung şimdiden üretime başlasa talebi anca karşılayabilir...

• Evet Samsung resmi açıklama yapmış ve telefon özel bir etkinlikle daha sonra tanıtılacak. İyi oldu bence beklediğimiz donanımla gelebilme ihtimali daha da artmış gibi görünüyor
  • O kadar para verince insanın bulaşık çamaşır yıkamasini bekliyor xD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En başta pil süresinin uzun olması
    Kaliteli malzeme-Hafiflik
    4.6" ten büyük olmaması
    S4-S5 çıktığında da belli ölçüde kullanıcılara destek verilmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4mylove

O kadar para verince insanın bulaşık çamaşır yıkamasini bekliyor xD

Öyle düşünürsen, o paraya (diyelim 2000 tl) en asgarisinden düşünürsek; bulasık mak(500tl) + camasır mak (500), tv (32 inc lcd tv 500tl), uygun fiyatlı bir netbook yada tablet (250tl), özelliksiz bir telefon (100tl), fot mak. (100tl) mp3 player(50tl) alabilirsin. O zaman camasırda yıkar, bulaşıkda yıkarsın hatta üstüne bilgisayarın oldugu gibi telefonsuzda kalmaz, bunların hepsinin muzik dinleyerek cekebileceğin bir fotoğraf makinen olur...

• quote:

quote:

Öyle düşünürsen, o paraya (diyelim 2000 tl) en asgarisinden düşünürsek; bulasık mak(500tl) + camasır mak (500), tv (32 inc lcd tv 500tl), uygun fiyatlı bir netbook yada tablet (250tl), özelliksiz bir telefon (100tl), fot mak. (100tl) mp3 player(50tl) alabilirsin. O zaman camasırda yıkar, bulaşıkda yıkarsın hatta üstüne bilgisayarın oldugu gibi telefonsuzda kalmaz, bunların hepsinin muzik dinleyerek cekebileceğin bir fotoğraf makinen olur...

IYi fikir xD

• quote:

quote:

quote:

IYi fikir xD

Ama sen en başta HaTiCe alarak hatayı yapmışsın

• Büyük beklentiler olursa bu cihaz 2500 tl den aşağı olmaz alan olurmu derseniz haddinden fazla olur :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: scor

Büyük beklentiler olursa bu cihaz 2500 tl den aşağı olmaz alan olurmu derseniz haddinden fazla olur :-)

yurt dışında öyle olmuyor zaten ben ve bir çok kişi urt dışından alıyoruz cihazları. Gidip enayi gibi bir dünya para saymak açıkçası içime oturur... Yurt dışından S2 alsam 970TL(kayıt ile beraber), burada paralel ithalat ile 1300TL...
  • 4.75 '' aktif matris tft super amoled maxi plus oled full hd lcd ekran yeterli olur
  • quote:

quote:

quote:

quote:

IYi fikir xD

Ama sen en başta HaTiCe alarak hatayı yapmışsın

Hatice aşktır xD

• Stabil android 4.0,1080p video kaydi,micro hdmi girişi,cift uc ya da dort cekirdekli bir islemci(mumkunse tegra kullanilsin) en az 1,5gb ram,ve su an aklima gelmeyen bir cok sey.Aaa unuttum.her yerde gorilla glass camli urun satilmasi(samsungun dedigine gore galaxy s2 turkiyede satilanlarda gorilla glass ile birlikte aatilmiyor.inanmayanlar samsungla iletisime gecip sorabilirler)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.