Şimdi Ara

Galaxy s3 ekranda siyah leke (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
15.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gece boyunca huzursuz oldum, konuyu gordum rahatladim gercekten.
  • bende aldığım gün farkettim ama pek takmamıştım kafaya belli olmuyor diye.konuyu gördüm içim dahada rahatladı.ekran acıkken hiçbir şekilde belli olmuyor sadece bazı siyah ekranlarda ortaya cıkıyor.ayarlar kısmına falan girdiğimde veya telefonu kapattığımda falan da gözükmüyor.çok nadir farkediliyor.
  • arkadaşlar yardım lütfen.. o siyah lekelerden bende de var belli olmuyor gibi bişe ama dün gece kırmızı nokta büyüklüğünde ölü piksel olduğunu gördüm 1769.00 tl verdim sonuçta 2 yilda garantili ne yapmami önerirsiniz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: badras01

arkadaşlar yardım lütfen.. o siyah lekelerden bende de var belli olmuyor gibi bişe ama dün gece kırmızı nokta büyüklüğünde ölü piksel olduğunu gördüm 1769.00 tl verdim sonuçta 2 yilda garantili ne yapmami önerirsiniz??

ölü piksel varsa götür geri ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omRcftc

quote:

Orijinalden alıntı: badras01

arkadaşlar yardım lütfen.. o siyah lekelerden bende de var belli olmuyor gibi bişe ama dün gece kırmızı nokta büyüklüğünde ölü piksel olduğunu gördüm 1769.00 tl verdim sonuçta 2 yilda garantili ne yapmami önerirsiniz??

ölü piksel varsa götür geri ver.

yarin cihazi götürüp vereceğim 5-6 tane ölü piksel olmazsa değişim yapılmadını söylediler bugün garantiden heryerden hakkini arayacağım gerekirse..
  • Bende az önce film izlerken farkettim. Sizin yazdiklarinizi okuyunca biraz daha rahatladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vandosa

Bende az önce film izlerken farkettim. Sizin yazdiklarinizi okuyunca biraz daha rahatladım.

Film izlerken fark ettim derken her karanlık siyah sahnelerde belli oluyor yani doğru mu anladım ? Oyunlar da koyu sahnelerde farkediliyor mu?

Sade Siyah fotoda da görebiliyormusunuz bu lekeleri ?

Tamda kasa kalitesini içime sindirmişken bide bunu öğrendim. Bişey alıcaksan cok fazla araştırmıcaksın sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WonLt -- 22 Eylül 2012; 4:08:52 >
  • Ne oyun ne de başka birşey yaparken dikkatimi çekti, dün gece film izlerken arkadaşlarında söylediği gibi karanlık sahnelerde görünüyor, benim açımdan bi sıkıntı söz konusu değil.
  • Olay bendede var sadece zifiri karanlikta siyah sahnelerde dusuk parlaklikta belli oluyor
    Gece yatmadan once farkediyorum sabah kalkinca ariyorum ariyorum yok
    Cok az ışık olsa bile gozukmuyor zaten cok onemli bisi deil

• An itibari ile buyuk bir ohhhh cekmis bulunuyorum. Telefonumda bende 3adet bu lekelerden gormustm tesadufen. ekrandan herhangibir sikayetim yok ama kafama takilmisti . Isin tuhaf tarafi telefonu almanya dan aldim tekrar seneye gidicem oyuzden tedirgin olmustum tesekkurler aciklamalar icin

• benim s2 de de var şu şekilde belli oluyor siyah bir resim çekip galeriden baktığım zaman fiziksel tuş ışıkları kapandığında görünüyor sadece...3 adet hemde mürekkep dökülmüş gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enkog -- 29 Eylül 2012; 2:10:25 >
  • Dün kardeşimin S3 ünü ekranda çok açık mavi (Sadece beyaz görüntülerde ve ekran testinin kırmızı tonunda belli oluyor. ) benek gördüğüm için servise vermiştim. Bu gece de siyah nokta veçizgi görünce paniklemiştim. Biraz da olsa için rahatladı doğrusu. Ancak küçücük ekranda bile böyle bir sorun oluşuyorsa yarın öbürgün çıkacak amoled tv ler izlenmez yaw.
  • İphonede böyle bi hata olsa telefonun adı çıkar herkes konu açar bu sorunun herkeste olmasi nasil icinizi rahatlatiyor anlamiyorum.
    Resmen kendinizi avutuyorsunuz.

• Aslında çok göze batan birşey değil ancak insan 1600 TL verince sindiremiyor. Ama tüm amoledlerde var olan birşeyse yapılacak bişey olmaması bir nebze rahatlık hissi veriyor. IPhonelarda da sorun yaşayan milyon tane insan var. Nihayetinde elektronik... Dünya'nın en kaliteli ekranlarında bu sorun kronikleşmiş diye kendimizi yerden yere vuracak halimiz yok. O zaman lcd displaylere geri dönelim onlarda hata yoktu :D
  • herkes tam yatarken bunun farkına varıp uykuları kaçacakken bu konuyu buluyor ve rahatlıyor anlaşılan. beni de kulube ekleyebilirsiniz.
  • arkadaslar o karartilar telefon kutudayken ustunde bulunan jelatinden kaynaklaniyor. ben yeni aldim ve bende de ayni sorun var.gidip magazada yazili jelatinle karsilastirin izlerin jelatin izi oldugunu goreceksiniz tahminimce kullana kullana gecer :)

• Olay aynen şu :) zifiri karanlık ve simsiyah ekran. parlaklık önemli değil. Biraz ekranı seyredin kaliteli simsiyahlık devam ediyor. sonra çat diye puanlar beliriyor. ışığı yakıp bakılınca da farkedilmiyor. ya da simsiyah ekranın üzerinde küçücük beyaz bir yazı olsa da farkedilmiyor. kesinlikle cihazın arızalı durumu değildir. amoledin siyahı bu kadar güzel vermesinin kadı kızı kusuru diyelim. oturup simsiyah ekranı kim dakikalarca izler ki :) ha ilerde sorun teşkil eder mi? sanmam öyle değişik bir kusur olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxim821

İphonede böyle bi hata olsa telefonun adı çıkar herkes konu açar bu sorunun herkeste olmasi nasil icinizi rahatlatiyor anlamiyorum.
    Resmen kendinizi avutuyorsunuz.

çünkü bir arıza değil. fiziki olarak siyahı bu kadar kaliteli karşılamanın arkasındaki teknolojiden kaynaklıdır belki de. o siyah lekelerin oluşmasına neden olan teknoloji sayesinde bu kadar net siyahı alabiliyoruzdur. arıza olsa kimsenin içi rahatlamaz burada. htc ler toz alıyor sorunu vardır bilirsiniz. kim çıkıp ohh herkesin htc si toz alıyor o zaman bu bir sorun değil dedi ya da der ki :) dediğim gibi amoled teknolojisinin nazarlığı diyelim. ama ileride neler olur bilemem.
  • Bu durum yabancı forumlardada tartışılıyor. Linkini veriyorum.

Samsung'un amoled ekranlardaki bir eksisi bence. Bunu aşmaları gerekir. İlk amoled ekranlı telefonunu alanlar bu durum yüzünden yeni bir amoled ekranlı telefon almaktan vazgeçecek veya çok kararsız kalacaktır.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1715936

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 20 Ekim 2012; 9:52:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

Bu durum yabancı forumlardada tartışılıyor. Linkini veriyorum.

Samsung'un amoled ekranlardaki bir eksisi bence. Bunu aşmaları gerekir. İlk amoled ekranlı telefonunu alanlar bu durum yüzünden yeni bir amoled ekranlı telefon almaktan vazgeçecek veya çok kararsız kalacaktır.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1715936

Kullanımı etkilediğini düşünmüyorum. Telefonda kapkara ekran açıp bakmıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.