Şimdi Ara

GALAXY NOTE 2 EKRAN CAMI KIRILDI !! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
524
Cevap
22
Favori
126.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 35-40 cm, fayans, sabah, kılıfın arkaya katlı.
    hmmmm
    deliller ışığında kesin olarak söyleyebilirim ki; klozette otururken note 2 kullanmayın.
  • Benim de işyerinde masamdan ahşap lambri döşeme üzerine düştü, yükseklik tahminen 50cm falan ve ön taraftaki flip kapak üzerinde iyi de bir ses çıkardı ancak kırılma vs olmadı. İlk göremedim ancak sanırım alt köşesi çarptı ilk sonra ön flip kapağın üzerinde durdu Allahtan bir şey olmadı köşelerde en ufak bir çizik dahi oluşmadı enteresan. Bence telefon ergonomik olarak biraz dengesiz alışana kadar bu durumların olması olasıdır. Diğer bir neden de çok dikkat çekiyor nazar değmeside diğer bir olasılık :) Bu arada çok geçmiş olsun ancak bence öncelikle yetkili servisi arayıp değişimin fiyatını sorun çok uçuk bir rakam değil ise garantili olan telefonunuzun garantisini bozmayın.
  • geçmiş olsun.note2 kullanıcılarının kabusunu yaşamışsınız
    ekran filmi olsaydı kırılmayabilir miydi aceba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41F3DB120 -- 7 Aralık 2012; 17:11:50 >
  • Biraz önce yetkili servise götürdüm . Cihazın kutusunda Genpa yazıyordu, Genpa servise gittiğimde bana " Samsung cihazlara Başarı elektronik bakıyor" dediler. Oradan Kadıköy/Bahariyedeki Başarı servise gittim.
    Cihazı teslim alan bayan bombayı patlattı. Cihaz düştüğü ve ekranı kırıldığı için 2 yıllık garanti de o anda bitiyormuş .
    Kadıncağız çok kibardı ve gerçekten çok üzüldü.. Eh ne diyelim, geçmiş olsun dedim. Ekran 550 TL. ye değişiyormuş. Bıraktım cihazı , pazartesi,salıya inşallah alacağım. Sonuç olarak pahalı bir cihaz aldığımızda ya iyi bir kılıf ya da sigorta yaptırmamız gerekiyormuş. Bunu öğrendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: deburky
    Cihaz düştüğü ve ekranı kırıldığı için 2 yıllık garanti de o anda bitiyormuş

Deli sacmasi bir durum. Sirf bu yuzden garanti bitiyorsa o zaman iyi oluyor kacak yolla daha az para odeyip telefon alinmasi, insanlari zorla bu yola tesvik ediyorlar. en iyisi boyle bir cihaz alip, bir sikintida yan sanayi yada disaridaki servislerde cihazi tamir ettirmek lazim. ben e72 cihazimin ekranini bu sekilde kirdim ve bana hic boyle birsey denmemisti (Genpa cihaz).
  • quote:

Biraz önce yetkili servise götürdüm . Cihazın kutusunda Genpa yazıyordu, Genpa servise gittiğimde bana " Samsung cihazlara Başarı elektronik bakıyor" dediler. Oradan Kadıköy/Bahariyedeki Başarı servise gittim.
    Cihazı teslim alan bayan bombayı patlattı. Cihaz düştüğü ve ekranı kırıldığı için 2 yıllık garanti de o anda bitiyormuş .
    Kadıncağız çok kibardı ve gerçekten çok üzüldü.. Eh ne diyelim, geçmiş olsun dedim. Ekran 550 TL. ye değişiyormuş. Bıraktım cihazı , pazartesi,salıya inşallah alacağım. Sonuç olarak pahalı bir cihaz aldığımızda ya iyi bir kılıf ya da sigorta yaptırmamız gerekiyormuş. Bunu öğrendim.

Kadın yanlış bilgi aktarmış olabilir...

Benim E71 Nokia cihazım zamanında az gitmedi; 5800 de nitekim aynı şekilde. Ekran problemlerini giderdiler, garanti aynen devam ediyordu.

Bir yerde bir yanlışlık var ama..

Ayrıca 550TL çok ya. Keşke özel servis vs. taktırsaydınız. Gereken parçaları alsaydınız ben bile takardım size ücretsiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

geçmiş olsun.note2 kullanıcılarının kabusunu yaşamışsınız
    ekran filmi olsaydı kırılmayabilir miydi aceba?

alakası yok dediğinizle;

özetle mantık basit.

Örnek vermem gerekirse; üstündeki şey zaten katmanlardan oluşan özel alaşımlı bir nevi cam.

O cam öyle bir cam ki; düşmeler vs. gibi durumlarda sağlam kalsın, kırılmasın vs. diye yapılmış; güçlendirilmiş ( İçindeki bileşenler vs. internette bulabilirsiniz )

Ancak belli noktalar; bu camların basınç noktaları. Bu basınç noktalarına gelen darbeleri cihaz, diğer yüzeylerine gelen darbeler gibi ememiyor ve böylece çatlaklar meydana geliyor. Ve bir küçük ( micro metre seviyesinde ) çatlak bir anda cm boyutuna ulaşabiliyor, arkadaşın telefonunda olduğu gibi.

Telefonlar sadece ( arabalar gibi ) dizayn ederken; ergonomi olsun, diğer konular olsun; bütün bunlar düşünülerek tasarlanıyor. ( Tabi ki adamların en kaliteli telefonu üretmek gibi gayesi yok, böyle olsa milyar dolarlar seviyesindeki piyasa da servisler iş yapamaz, insanlar yeni telefon istemez vs. )

İşte bu nedenden dolayı; son yapılan telefonlar SAMSUNG tarafından; bunlar biraz göz ardı edilerek tasarlanmış.

Samsung s2 olsun, S olsun, NOTE 1 olsun diğer üst seviye telefonlardan bahsedeceksek; dayanıklılık bağlamında çok daha iyi tasarlanmışlardı burası çok açık.

Ama o telefonlarıda nasıl öldürüyorlar; DESTEK vermeyerek; yazılımsal olarak önlerine engel koyarak.

Halbu ki benim S2'm bugün en iyi telefon diye tabir edeceğiniz telefonun her şeyini veya daha fazlasını bile yapabilir..

Neyse; konu böyle.

Umarım anlatabilmişimdir :)

Not: Telefoncu değilim ! Mühendisim :D

• gold pc de 140 tl sigorta ile satılıyordu. henüz almadım ama pirelendim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatlisevgi

gold pc de 140 tl sigorta ile satılıyordu. henüz almadım ama pirelendim..

Sigorta lafları boş ya.. O sigortaları çok iyi inceleyip alın, ne dalavereler dönüyor o işte..

Düşünün bir; 150tl'ye adam 1500tl lik telefonu sigortalıyor. Sizce neresi mantıklı ? Kulağa çok güzel geliyor dimi :D

Ama o iş öyle değil işte.. Bin bir türlü dalaveresi var. O parayı alana kadar ananızdan emdiğiniz sütün gelmediği yer kalmıyor.

Yoksa kullanır kullanır, telefon eskiyince de; bozarım telefonu; isterim paramı sigorta'dan.
  • üzücü bir durum gercekten kisa süre icinde bende note 2 sahibi olucam cantadan pek cikarmamak gerek gibi duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kongor

quote:

Orijinalden alıntı: tatlisevgi

gold pc de 140 tl sigorta ile satılıyordu. henüz almadım ama pirelendim..

Sigorta lafları boş ya.. O sigortaları çok iyi inceleyip alın, ne dalavereler dönüyor o işte..

Düşünün bir; 150tl'ye adam 1500tl lik telefonu sigortalıyor. Sizce neresi mantıklı ? Kulağa çok güzel geliyor dimi :D

Ama o iş öyle değil işte.. Bin bir türlü dalaveresi var. O parayı alana kadar ananızdan emdiğiniz sütün gelmediği yer kalmıyor.

Yoksa kullanır kullanır, telefon eskiyince de; bozarım telefonu; isterim paramı sigorta'dan.

50.000 TL'lik arabaya 2000 liraya kasko yapıyorlar, sigorta işi mantıklı ancak şartlarını iyi okumak gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 8 Aralık 2012; 0:30:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: .mono

35-40 cm, fayans, sabah, kılıfın arkaya katlı.
    hmmmm
    deliller ışığında kesin olarak söyleyebilirim ki; klozette otururken note 2 kullanmayın.

Dedektif gadget

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sadi Celil Cengiz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gopc@

quote:

Orijinalden alıntı: Tamarak

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tamarak

Gecmis olsun. Herhangi bir kılıf kullanıyor muydunuz?

Evet, orijinal Samsung''un kapaklı kılıfıydı fakat kılıfı arkaya katlıydı

Ben de aynı kılıfdan kullaniyorum. Tedirgin etti bu durum simdi beni de. Protective cover cok kaba, flip cover koruması zayıf. Yok mu ortasi bunun yahu? Tekrar geçmiş olsun. Umarım ucuza halledersiniz.

şahsen protective cover+ kullanıyorum ve şunu açıkça diyebilirim hiçte kaba bir kılıf değil... oldukça güzel ve sıkı şekilde satıyor ve cihazı darbelere karşıda oldukça iyi koruyor...

Şahsen ben ana konudada belirtmiştim 70cm yüksekten karanlıkta masa yerine boşluğa bıraktım ve ekran üzeri mutfak fayansına çarptı ve şansıma hiçbirşey olmadı... Aynı olay ikinci kez protective cover takılıyken basıma geldi ve sanki halı üstüne düşer gibi ses çıkarttı ve oldukça rahattım çünkü koruması üzerindeydi...

Yinede bu olaylar düşmeden düşmeye değişir... Köşeye denk gelen düşmelerde ekran camı kırılıyor. Bunu düşürüp ekranı kıran ve video testlerinde bariz şekilde görülüyor. Ancak direkt ekran üzerine düştüğünde ise sorunsuz şekilde sizi memnun ediyor.

Arkadaş adına üzüldüm... yüzlerce lira ver ve ekran kırılsın 50TL'lik cam değişimi yerine yine yüzlerce lira al ve müşteriyi soy... Resmen soygundan başkabirşey değil... Sırf cam değişimi için ekranı filanda değiştirmek isteyen servisi mahkemeye versen anında kazanırsın ve üstelik ücretsiz değişim gerçekleştirirsin...

Tavsiyem yetkili servise gönder ve fiyat tekliflerini bekle... Eğer sadece cam değil komple ekranı değiştirmek isterlerse Tüketici heyetine git ve durumu izah et hem sana bindirmek isteyecekleri masraflardan kurtul hemde firmanın gözünü korkut. Böylece ileride aynı durum söz konusu olursa başkalarını soymaya yeltenemezler.

####################################

Servise verdiğin mesajı yeni okuduğum için ekleme yapıyorum... Cihaz yetkili servis tarafından yapıldığı için işlem garanti kapsamı dışında yapılır. Bunun haricinde cihazınız 2 yıl garantili şekilde başka arızalarda garanti kapsamında işlem görür... Kadın tamamen size ya yanlış bilgi verdi yada olayın heyecanı ile siz yanlış anladınız...

Özellikle bir daha sordum , "cihaz düşerek darbe aldığı ve camı kırıldığı için garanti dışı kalıyor. Fakat değiştirilen cam 6 ay (yanlış anlamadıysam) garanti kapsamında oluyor " dedi. Tabii bu Genpa serviste olsa durum farklı mı olurdu onu bilemiyorum ama Başarı bu konuda sınıfta kalıyor. Diğer servisleri araştırmadım, ama hemen hepsi aynı yolun yolcusudur diye düşünüyorum. Salı ya da çarşamba günü almaya gideceğim , o zaman tekrar sorup sizleri bilgilendiririm.

• geçmiş olsun ya.....üzüldüm dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gopc@

@deburky

Ürünün camının değişimi sizin tarafından kırıldığından kullanıcı hatası olarak değerlendirilip, tamirinin garanti kapsamı dışında ücrete tabi olarak işlem görür ancak ürün tamirinden sonra normal garanti kapsamınız 2yıllık süreniz dolana kadar devam eder. O zaman yasal yollarla ürün almanın bir anlamı kalmaz... Dışardan getirtilen ürününde düşmede camı kırılır yasal olarak alınan ürününde... Sırf camı kırıldı diyip artık ürününüz garanti dışı diye işlem yürütemezler çünkü bu yasaya aykırıdır.

Başıma geldiği için diyorum üründeki kullanıcı hataları kapsam dışında tutulup ücretli yapılır ve bunu takip eden günlerde kullanıcı arızası dışındaki fabrikasyon yada servis nedeni ile kaynaklı arızalar garanti kapsamı içinde garanti süresi boyunca işlem görür...

Hatta ürünü teslim aldıktan sonra garanti sorgulatması yapınız ürünün garanti kapsamı içinde olduğunu görmeniz gerekecektir görmezseniz tüketici hakem heyetine bir dilekçe ile durumu izah edin...

Dün ürünü teslim aldım ve ekran için 550 TL. ödedim. Teslim alırken bunu kredi kartına taksit yapabiliyorlarmı diye sordum. Yanıt olumsuzdu. Fakat Genpa ve Kvk da bu ödemeler KK taksitle yapılabiliyordu. Başarı servise umarım işiniz düşmez, çünkü isimleri gibi değiller, bu konuda çok başarısızlar.
    Gelelim garanti işine;
    Evet garantisi bitiyormuş .
    İşlemi yapan bayana ısrarla böyle olmaması gerektiğini söyledim. O da servis kısmında birini aradı(sanırım şef falan). Telefondaki yetkili de aynı şeyi söyledi.
    Bu Samsung'un özellikle üzerinde durduğu bir durummuş . Öncamı kırılan cihaz, darbe almış olduğu için garanti dışı kalıyormuş.
    Samsung gibi lider bir firmanın böyle kötü bir servisi olması gerçekten düşündürücü. Ama cihazı çok sevdiğim için değiştirmeyi ,başka markaya geçmeyi düşünmüyorum (eski iphone'cuyum) . Bu nedenle birdahaki cihazımı (belki Note 3) sigorta yaptıracağım. Bu herkesin başına gelmeyebilir, ama yine de dikkatli olmak lazım.

• of of :( çok geçmiş olsun..
  • hocam geçmiş olsun yapacak en doğru hareket garantili servise götürmen..
  • görünce içim gitti valla.. çok geçmiş olsun.en mantıklısı servise yollamak.
  • Ufffff çok kötü olmuş geçmiş olsun evlat acısı gibi koyar valla
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.