Şimdi Ara

Galaxy C5 PRO Türkçe Rom Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
3
Favori
11.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba ithalat garantili aldığım samsung galaxy c5 pro(SM-C5018, C serisi TR e gelmemiş bir seridir ) telefonda ilk kurulumda türkçe dil seçeneği ve google play yüklü gelmişti.Root atarken odin hata verdi ve half brick oldu telefon.Sammobile üzerinden telefonun romlarına bakıp indirip kurayım dedim model numarasından aratarak fakat sadece 2 adet china romu cıkıyor sitede bu romlarda çinli operator firma romları, ikisinide denedim play store ve türkce dil seceneği olmadan geliyor.İnternette bakmadığım yer kalmadı.Asıl sorum ben telefonu ilk actıgımda türkçe ve play store nasıl yuklu geldi.Benim bunları yüklememin bir yolu var mıdır?

• Model kodu c5010 ise hong kong romunu atabilirsin. Hong kong ta Türkçe dil ve play store var.Linki aşağıda verdim.

http://updato.com/firmware-archive-select-model?record=78261611740011E7963AFA163EE8F90B

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: danies

Model kodu c5010 ise hong kong romunu atabilirsin. Hong kong ta Türkçe dil ve play store var.Linki aşağıda verdim.

http://updato.com/firmware-archive-select-model?record=78261611740011E7963AFA163EE8F90B

C5018 hocam bendeki cihaz.O dediğin sürümü yükledim playstore ve Türkçe dil geldi fakat Wifi çalışmıyor bu seferde.

• Guncel

• Kanki bendede c5018 var diyah diye bunu aldım backup felan alsam diyecemde çökörse clokwordmod atarken benimkide çöp olur bulursan bana link at

• Merhaba arkadaşlar.2 Gün önce ithalat garantili SAMSUNG C5 PRO ( sm-c5010) marka telefon aldım.İlk olarak bootloader menüsünden knox u kontrol ettim. Knox 0x00 yani müdahale edilmemiş görünüyordu.Kurulum sırasında hiç bir samsung servisi çalışmadı cloud mail,güvenli klasör gibi.Ayrıca menüde yazılım güncelleme menüsü de yok.Şimdi sorum şu: Samsung smart switch ile yazılım kontrolü yaptığımda yeni sürüm buluyor.Bu, bu sürüm hong Kong sürümüymüş. Bu sürümü yüklesem telefonumun brick olma durumu var mı? Başarılı olsa şebeke sorunu olur mu? Yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiperpesimist -- 10 Eylül 2017; 11:56:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiperpesimist

Merhaba arkadaşlar.2 Gün önce ithalat garantili SAMSUNG C5 PRO ( sm-c5010) marka telefon aldım.İlk olarak bootloader menüsünden knox u kontrol ettim. Knox 0x00 yani müdahale edilmemiş görünüyordu.Kurulum sırasında hiç bir samsung servisi çalışmadı cloud mail,güvenli klasör gibi.Ayrıca menüde yazılım güncelleme menüsü de yok.Şimdi sorum şu: Samsung smart switch ile yazılım kontrolü yaptığımda yeni sürüm buluyor.Bu, bu sürüm hong Kong sürümüymüş. Bu sürümü yüklesem telefonumun brick olma durumu var mı? Başarılı olsa şebeke sorunu olur mu? Yardımlarınızı bekliyorum

Hocam ben tr dil için 5018 e 5010 un yazılımını yükledim tr dil ve playstore geldi fakat wifi ve sebeke calısmadı.Ama sende 5010 oldugu ıcın sorun cıkacagını zannetmiyorum.

• Hocam benimde en çok korktuğum şebeke ve wifi. Sizin ki gibi giderse Rom arayışlarına girmem gerekecek.Şu anda yeni bir cihaz olduğu için rom sıkıntısı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiperpesimist

Hocam benimde en çok korktuğum şebeke ve wifi. Sizin ki gibi giderse Rom arayışlarına girmem gerekecek.Şu anda yeni bir cihaz olduğu için rom sıkıntısı var.

hocam senin cihaz icin rom,sikinti olmaz cunku hongkong romu tr dil, play store destekliyor benim modelde ise sadece china operator romu var ve bu romda tr dil vs yok.sebeke.cekmeme vb seyler model uyumsuzlugu yuzunden.yasadigimi dusunuyorum.ben 5018e 5010 yazilimi kurdugum icin yasadim bunu diye tahmin ediyorum ama bunu denememin,sebebi zamaninda a7 ilk ciktiginda kitkat li gelmisti telefon ilk actigimda, lollipop ise bizim c5 pro lar gibi farkli model bi a7 ye cikmisti ilk bende o yazilimi yuklemistim,ve hicbir sorun yasamamistim.Suan servise gitti telefon bakalim gelsin geri root vs yapmayacagim.c5 pro icin twrp yada cwm recovery cikmis olsa recoveryden komple stok rom yedegi alabiliriz ama hala ortada birsey yok.insallah en kisa zamanda cikarda ufak brick lerde servise gondermek zorunda kalmayiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcy123 -- 10 Eylül 2017; 22:12:12 >

• Hocam teşekkür ederim yardımınız için. Az önce Smart Switch ile son sürüm Hong Kong romunu kurdum. Şu an sorunsuz şekilde kullanıyorum. Knox ile ilgili tüm içerik problemsiz şekilde çalışmaya başladı. SM-C5010 serisi için Hong Kong rom u sorun olmuyor. İyi akşamlar dilerim.
  • Arkadaşlar bende yeni C5 pro aldım ama knox kodu göremedim. Baktığımda çince bişeyler çıktı.
    Patates.

s health falan kuruldu, sıkıntı çıkarmadı, görüşme vs yapabildim. Wifi de de sorun yok.

Güncelleme yapabilcek miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: whitebaby

Arkadaşlar bende yeni C5 pro aldım ama knox kodu göremedim. Baktığımda çince bişeyler çıktı.
    Patates.

s health falan kuruldu, sıkıntı çıkarmadı, görüşme vs yapabildim. Wifi de de sorun yok.

bana shealth lazım, nereden hangi rengini kaça almıstınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpop

quote:

Arkadaşlar bende yeni C5 pro aldım ama knox kodu göremedim. Baktığımda çince bişeyler çıktı.
    Patates.

n11.com, siyah renk olanı aldım.
    çek falan uygun a geldi.
    Satıcı gezegengsm yani gitti gidiyor dan da alınabilir.
  • quote:

quote:

quote:

Patates.

n11.com, siyah renk olanı aldım.
    çek falan uygun a geldi.
    Satıcı gezegengsm yani gitti gidiyor dan da alınabilir.

knox 0*0 sa ben de almak isterim, knox guncellemeler için önemli. Nasıl memnunmusunuz, sarjından , kamerasından

• ilk gün baya sıkıntı yaşadım, knox codu nu çıkaramadım. güncelleme sekmesi yoktu. sonra knox kodu 2.7 gördüm sandım. iade amaçlı elemanlara gittim. baya ilgilendiler. 0x0 olduğunu nasıl bakılacağını gösterdi. Yazılım güncelleme olayı için de direk delta servise gittik. elemanlar ekledi, gerçi başka türlüde update oluyormuş.
    telefonun kasası boyutu süper ötesi. iphone sananlar oluyor. Siyah rengi ayrı karizma zaten.
    Pil kötü bekliyodum ama beklediğimden iyi çıktı.
    Şu an için memnunum. Bakalım...
  • quote:

ilk gün baya sıkıntı yaşadım, knox codu nu çıkaramadım. güncelleme sekmesi yoktu. sonra knox kodu 2.7 gördüm sandım. iade amaçlı elemanlara gittim. baya ilgilendiler. 0x0 olduğunu nasıl bakılacağını gösterdi. Yazılım güncelleme olayı için de direk delta servise gittik. elemanlar ekledi, gerçi başka türlüde update oluyormuş.
    telefonun kasası boyutu süper ötesi. iphone sananlar oluyor. Siyah rengi ayrı karizma zaten.

model sm-c5010 mu 5018 mü
  • quote:

quote:

ilk gün baya sıkıntı yaşadım, knox codu nu çıkaramadım. güncelleme sekmesi yoktu. sonra knox kodu 2.7 gördüm sandım. iade amaçlı elemanlara gittim. baya ilgilendiler. 0x0 olduğunu nasıl bakılacağını gösterdi. Yazılım güncelleme olayı için de direk delta servise gittik. elemanlar ekledi, gerçi başka türlüde update oluyormuş.

5010 olan.

• 5018 sakın almayın

• quote:

quote:

quote:

5010 olan.

siyah 5010 yok sanırım nette yaptıgım arastırmalarda black sadece 5018 gibi bir sonuc cıkıyor, siz nasıl anladınız 5010 oldugunu

• quote:

Orijinalden alıntı: MüdavimBey

5018 sakın almayın

Neden ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.