Şimdi Ara

Galax GTX 1060 EXOC 6 Gb, İnceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
5.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günlerde kullanmanız dileği ile içten bir paylaşım olmuş. Görsellere özen göstererek atmışsınız. Kart ile ilgili yapısal olarak merakımı giderdi. Son olarak fanların belli bir dereceden sonra çalışması gerektiği yerde, sürekli çalışması tuhaf bir durum. Bazı arkadaşlar sorunun çözümü için cevap yazmış sizde bu cevaplara istinaden yaptığınız değişikleri söyleyip ve olup olmadığını bildirirseniz yararlı olur. Eğer sorun çözülmez ise servis ile görüşün derim. Yanlış hatırlamıyorsam fan stop özelliğini, GPU kontrol ediyordu. Etmiyorsa bile kartın yapısında olması gerektiğini düşünüyorum.

#Respect

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oddoTR -- 12 Ağustos 2017; 19:52:32 >
  • F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Hocam afterburner da gördüğüm kadarıyla fanlar 33 % ün altina inmiyor ama akşam tekrar bakayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oddoTR kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, daha iyileri sizlerin olsun inşallah :)

Bütün ihtimalleri evde deneyeceğim inşallah ama bildiğim kadarıyla fanlar 33 % ten aşağıya inmiyor. Aynı zamanda bazı modellerde kart boştayken fani pasif hale getirme özelliği yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

Hocam afterburner da gördüğüm kadarıyla fanlar 33 % ün altina inmiyor ama akşam tekrar bakayım.

Yüzde 33'te 0 RPM dönüyor demektir, yani dönmüyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

70 derece bu denli kart için çok fazla.

Benim kullandığım Zotac GTX 1060 mini vardı ki onda sadece aliminyum blok vardı bakır boru hak getire, bir de tek fanlıydı. Ona rağmen 70-75 derecede seyrediyordu.

Benim msi gtx 1060 oc 77 dereceleri görüyor şu günlerde. Fan hızı düşük tutuluyordur.

• F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Dönüyor fanlar devamlı.

• Rise of Tomb Rider benchmark testi sonucu:

Her şey very high, vsync kapalı.

Galax GTX 1060 EXOC 6 Gb, İnceleme
  • selmand kullanıcısına yanıt
    pascal mimarisinde sınır 83 derecedir. bu dereceye kadar alabileceğiniz (silicon lottery sonucu elinizdeki kartın potansiyeli neyse) tüm hızı alırsınız boost olarak (1800-1900-2000-2100) her neyse.

kart bu sıcaklığa yani 83 dereceye kadar 50 C den itibaren çok çok küçük miktarda downclock yapmaya başlar her 5C de 13 mhz gibi komik bi değer farketmezsiniz bile.

83 derece aşılırsa yani fanı bloğu sökerseniz oyun sırasında :) kart 95 dereceye kadar sabit hızında çalışmaya devam eder bu gtx1060 ise 1700mhz civarı olur. yani 95 dereceye kadar 1700 mhz de çalışmaya devam ediyor kartlar !

95 derece sonrası termal limit devreye girer ve kart iyice yavaşlar ve ya kapatmanızı ya da soğumayı bekler doğal olarak.

70 derece fazla mazla değil yani kısacası hurafelere inanmayınız.

• Dirt Rally Benchmark sonucu:

Ayarlar ultra da, vsync kapalı.

Galax GTX 1060 EXOC 6 Gb, İnceleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

quote:

Hocam bilmiyorsanız yorum atmayın %33 te dönen fanlar nasıl 0 rpm olur arkadaşın kartında 1000 rpm e tekabül ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: schwarzkopf13

quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

quote:

Hocam bilmiyorsanız yorum atmayın %33 te dönen fanlar nasıl 0 rpm olur arkadaşın kartında 1000 rpm e tekabül ediyor

Sen biraz aceleci konuşmuşsun. Orada mevzu Afterburner'la ilgili, benim kart yüzde 34'e getirdiğim zaman fanları açıyor, yüzde 30 yaparsan mesela fanları tetikleyecek kadar voltaj gitmiyor, yani fanlar sıfır RPM'de duruyor. O yüzde sağlıklı bir yüzde değil zaten getir yüzde 15'e fan dönüyor mu bak. Tabi kartında fan stop muhabbeti olması lazım.

• Bu modelde fan stop bulunmuyor %33'te 950 rpm dönüyor altına inmiyor.
  • GENERAL006 kullanıcısına yanıt
    Ona yapacak birşey yok, en başta da bir ihtimal varsa custom kendi ayarlasın diye yazmıştım. 2017 yılında fan stopsuz GPU yakışmamış Galax'a.

• Evet aslında koymaları lazımdı ama konulmamış, yine de rahatsız edici bir sesi yok fan hızı max. %66'lara çıkıyor boşta %35 civarı sessiz bir şekilde çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GENERAL006

Evet aslında koymaları lazımdı ama konulmamış, yine de rahatsız edici bir sesi yok fan hızı max. %66'lara çıkıyor boşta %35 civarı sessiz bir şekilde çalışıyor.

Yüzde 66 ciddi ses yapıyor olması lazım aslında, demek ki fanların üstüne çalışmışlar. Kendi kartımın hiç yüzde 50 fan açtığını görmedim ki genelde tam yükte çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 15 Ağustos 2017; 20:45:21 >
  • Hayırlı olsun bence güzel kart f/p aynı Kartı kullanıyorum 2 aydır cw dışında sorunu görmedim oda şans işi galiba her markada olabiliyor ben 65 66 derece üstünü görmedim bu kartta

• CW kaç FPS üstü oluyor sizde ?
  • roronoar R kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, size de hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Antalya'nın yaz sıcağı kartı biraz ısıtıyor ama sıkıntılı bir durum yok :) Yüksek fps'de biraz cw var ama normal kullanımda sıkıntı yok. Tam f/p kart olmuş.
  • Hocam sıkıntı var mı kartta? Bende gigabyte ile galax arasında gidip geliyorum ikisi de aynı fiyat.
  • Sıkıntı yok bende kullanıyorum. Sadece 500 FPS üstü cw duyulmaya başlıyor bende.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.