Şimdi Ara

Galatasaray 2016/2017 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu (789. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.037
Cevap
76
Favori
603.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 787788789790791
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam şöyle bir şey var ama. Yukarıda da yazdım:

"Aynen hocam özellikle de bizim lig için mutlaka en az 1 tane uzun boylu stoper lazım hava topuna çıktığında o topa vurma yüzdesi yüksek biri lazım. Çünkü bu işin duran top savunması var ayrıca rakibin uzun boylu ve hava toplarında etkili bir santrfor ile oynaması durumu var. Örnekler çoğaltılabilir. Ya da öyle fazla uzun olmayıp da iyi zıplayanlar ve ciddi bir hava topu kazanma yüzdesi ile oynayanlar var o tip bir oyuncu da olabilir ama en ideali bir tane uzun, hava toplarında etkili bir stoper olacak yanında da boyu biraz daha kısa ama hızlı, ayağı iyi ve kullandığı ayak yanındaki stoperden farklı olan bir stoper olsa o zaman en iyisi olur özellikle de o takımda uzun sayılabilecek ve hava toplarını alabilen hava toplarına yardım eden bir ön libero da varsa ama bu kadar ayrıntıya girmiyor bizim takımlar tabi ki"

Yani sadece boyu uzun olsun demiyor insanlar. Yoksa Donk'un da boyu uzun ama iş yapmıyor. Boyu uzun olup üzerine hava toplarına iyi çıkan ve topa vurma yüzdesi fazla ve iyi savunma yapabilen birini istiyor insanlar. Defans 1 kişi ile olmaz. 2 kişi ile de olmaz. Ama stoper ikilisi çok önemlidir. Birbirini tamamlayan bir ikili olması en ideal olandır yukarıda bahsettiğim şekilde. Ama bunu yapmıyor ki takımlarımız. O zaman bu özelliklerden olabildiğince en fazlasını barındıranlar alınmalı. Yine yukarıda örnek verdim mesela boyu 1.89 olan bir oyuncu boyu 1.93 olan bir oyuncudan hava topları dahil her konuda üstün olabilir. Yoksa Ramos 1.83, Otamendi 1.83, T.Silva 1.83, Marquinhos 1.83, Mustafi 1.84, Umtiti 1.82. Örnekler çoğaltılabilir. Ama bu oyuncuların da bir takım özellikleri var ekstra özellikleri olanlar var. Sizdeki oyuncularda bu yok ki. Bir de bu oyuncuların yanında genelde biraz daha uzun oyuncular oynuyor PSG dışında. Ama bu şart değil ancak sizdeki oyuncularda ekstra özelliği olanlar yok ki. Tam aksine her stoperde olması gereken özellikler de yok hep yarım yarım özellikler var öyle olunca insanlar en azından bir tanesi bari hava toplarında etkili olsun istiyor boyu da biraz uzun olursa iyi olur diyor çünkü yine yukarıda yazdım rakiplerde uzun santrfor da oynuyor özellikle de büyük takımlara karşı çünkü en büyük kozları arasında yan toplar ve duran toplar da var kontra dışında. Sadece boy ile savunamazsın zaten Donk örneği de verdim ancak bazı durumlarda biraz boy uzunluğu da avantaj olur eğer ki boy uzunluğunun yanında toplara iyi çıkabiliyorsan ve yüksek toplar dışında da savunman iyi ise. Ve yine belirttim sana defansif açıdan yardım edecek oyuncular olursa yine çok acil olarak gerek olmaz ancak bu da yok. Eskiden Melo vardı mesela ama şuan yok. Senin savunmaya yardım edecek toplara çıkacak oyuncu sayın az zaten. Böyle olunca da o eldeki oyuncular biraz daha özellikli olmalı. Siz demişsiniz mesela:

"galatasarayda duran toplardan goller yenmesinin asıl sebeplerinden biri bence adamını tutatamak yada hamle yapmamak yada yapamamak.

yani şöyle: top geliyor ama defansta duran oyuncu ya topa çıkmıyor yada adamını kaçırıyor v.s.

yer paylaşımı gibi etkenlerde önemli."

Peki neden böyle? Evet yer paylaşımı çok önemli ama sadece bu da yetmez. Çünkü çoğu oyuncuda bu savunmaya yardım hissi yok hamle hissi de yok çoğu durağan oyuncular. Mesela bu duran top savunmasında savunma oyuncularından sonra en etkili olanlar ve yardım edebilecek olan ilk isimler kimler ön libero ve uzun bir santrfor varsa odur. Orta sahaya bakıyorum son maç De Jong oynamış ne yapar o daha çok markaj yapar duran topta. Yani bir Melo kadar etkili olamaz Melo he havadan hem yerden çok fazla yardım ediyordu stoperlerden bile çok hava topu alıyordu mesela çünkü mesafe olarak topa çıkabilecek bir pozisyonu varsa Melo her şekilde çıkıyordu o topa. Sonra De Jong'un yanında kim oynamış Selçuk. Selçuk zaten zıplasa bile çok zıplayabilen bir oyuncu değil. Öyle adam tutabilen biri de değil. Eren var sadece o da duran top savunmasında rakip çok adamla gelmişse ve ceza sahası içerisinde bulunursa. Savunma oyuncularına geçelim. Sabri bu konuda iyi değil biliyoruz. Carole ise bu konuda yardımcı oluyor. Stoperlere baktığımızda ise Semih'in bu tip pozisyonlarda genelde sıkıntı çektiğini hepimiz biliyoruz yani iyi bir savunmacı değil ne havadan ne de yerden. Sadece çabalıyor diyebiliriz ancak Galatasaray gibi bir takımda bu yetmez. Chedjou ise önceden de yazdım en başta konsantrasyonu çok çok düşük bir oyuncu. O yüzden yan toplar ve duran toplarda sıkıntı yaşayabilir yaşatabilir her an. Hakan ağır bir oyuncu sadece pozisyon aldığı yerin civarına çıkabileceği bir top gelirse çıkar ve tabi ki markaj da yapar ancak o da tam bir stoper değil idare ediyor sadece, istikrarsız ve sakatlık sıkıntısı yaşayabilecek biri. Elde çok çok iyi tartışmasız bir stoper olmadığı için de genelde o oynuyor. Serdar ise en agresif olan stoperiniz ancak ligde henüz maça çıkamadı. O da her an sakatlık sıkıntısı yaşayabilecek bir oyuncu. Bir de Bursa ile Galatasaray bambaşka kulüpler burada ekstra oynaması gerekiyor farklı bir oyun tarzı ile oynaması gerekiyor maliyeti de fazla. Biraz maça çıktıktan sonra daha net şeyler söylenebilir. Bir de bu stoperlerden pozisyon bilgisi yüksek olan biri de yok. Gördüğünüz gibi gerçekten sorunlu bu durum. Tekrar yer paylaşımına dönüyorum. Yer paylaşımı iyi olsa dahi bu oyuncu topluluğu ile yine sıkıntı yaşanabilir oyuncularla alakalı bahsettiğim sebeplerden dolayı. Peki yer seçiminde neden sıkıntılar yaşanıyor sık sık? Çünkü takımda bir savunma lideri yok. Bu stoperlerden biri de olabilir eğer böyle biri yoksa takımdaki ön libero da biraz yardımcı olabilir bu konuda. Yani takımdakileri yönlendirecek, sen şurada dur sen burada dur, sen arkadan koşarak gelip topa çıkabilecek şu oyuncuya dikkat et, sen buradaki pozisyonunu asla kaybetme o bölgeyi sağlama al, sen bu adamı sakın bırakma ama sadece adama değil topa da bak gibi şeyler söyleyecek biri de lazım. Sizde böyle biri de yok. O yüzden çok disiplinsiz çok baştan savma bir görüntü ortaya çıkıyor. Bahsettiğim tarzda biri yoksa yapılabilecek tek şey duran top savunması için ekstra antrenmanlar yaptırmak olacaktır. Bu çalışma direkt standart antrenmanda olmayacak standart antrenmandan sonra ekstra antrenman olacak ve gerekirse her gün yapacaklar bunu ki oyuncular durumun ciddiyetinin farkına varsınlar niye her gün ekstra çalışıyoruz ve niye hep bu konuda çalışıyoruz diye acaba desinler. Tam %100 çözüm olmaz ama illa ki bu durum biraz daha düzelir en azından oyunculardan bir kısmı bu konuda daha dikkatli olur belki. Ancak ilk etapta savunma sorununu çözebilmek adına en az bir stoper transferi mutlaka şart ancak sadece bu transferle de bu iş hallolmaz tabi ki çünkü başka sorunlar da var mesela sağ bekte bir istikrar sağlayamamak gibi

Mesaj biraz uzun oldu kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spiritreader -- 9 Kasım 2016; 13:8:8 >

• Fenerbahçe'ye kaybedersek de gitmeyeceğini düşünüyorum, kötü futbol oynamıyoruz, üçüncü bölgede üretkenliğimiz de sıkıntı var, yediğimiz goller de genelde defansın hatası. Düzelecektir takım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Fenerbahçe'ye kaybedersek de gitmeyeceğini düşünüyorum, kötü futbol oynamıyoruz, üçüncü bölgede üretkenliğimiz de sıkıntı var, yediğimiz goller de genelde defansın hatası. Düzelecektir takım.

İyi futbol falan oynamıyoruz. Orta sahada, defansta yan pas yapmak mıdır iyi futbol? Takım sadece Bruma'nın ayağına bakıyor, o kilitlenince heyecanlandıracak atak bile olmuyor. Chedjou'sundan Sneijder'ine herkes etkisiz. Defansın da düzeleceğini zannetmiyorum açıkçası, Serdar Aziz mi toparlayacak defansı?

"Riekerink kalsın, sezon ortasında adam göndermeyelim artık" de ama iyi top oynuyoruz deme Allah aşkına. Maçlar Galatasaray'ın olmasa para verseler izlemem, şimdi el mecbur para verip izliyoruz

• spiritreader S kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı : spiritreader

Aynen hocam Galatasaray için o baya kötü bir futbolcu. Sadece ufak takımlarda biraz iş yapar. Sizde ne ön libero ne de stoperde oynayabilir devre arasında Betis geri göndermese bari de sezon sonuna kadar kalsa sonra da 1 yıl sözleşmesi kalmış olur ve bir şekilde gönderilir yok pahasına da olsa ya da serbest bırakılır

@spiritreader DONK DONK dedik harbiden geri geliyormuş. Bizim hem bundan hem de Tarık`tan takasla makasla bir şekilde kurtulmamız lazım. En son çare fesih olur... Devre arası gelmese bari.

"Ryan DONK geri dönecek." - GALATASARAY GAZETESİ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• .
    Kalbimizdesin Ulu Önder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzozan -- 18 Aralık 2020; 16:16:8 >
  • NoTingMan kullanıcısına yanıt
    Evet simdiye kadar iyi gelmis olsaydik, icerde 2 mac ust uste yenilmemis olsaydik Fenerbahce'ye yenilmesi gonderilmesine sebep olmazdi.

Ama orda yine kotu bir oyun oynanip, maglubiyet alinirsa Riekerink'in sansi az.

• Yenilen gollerde Gene sadece defans suçlanmış. Nedir bu kaleci sevdası anlamıyorum ki.

• Aynen hocam devre arası göndermeseler iyi olur çünkü o zaman işiniz biraz daha zor olur çünkü neredeyse hiç oynamamış bir oyuncuya kimse düzgün maaş da vermez ancak siz maaşının büyük bir kısmını öderseniz kiralarlar. Takas işi de Donk'un futbol oynamak isteyip istememesine bağlı çünkü 1.5 milyon euro maaşı var ve takasta bir kulüp ile anlaşılsa bile oyuncuya ne kadar maaş verecekler ve Donk bunu kabul edecek mi? Futbol oynamak istiyorsa kabul eder aksi durumda yine sıkıntılı bir süreç olur. Devre arası değil de sezon sonu dönerse de 1 yıllık sözleşmesi kalmış olacak o zaman da bu statüdeki bir oyuncuya kimse takasta pek değer biçmez gibi geliyor tabi devre arasında dönerse 1.5 yıllık sözleşmesi kalınca da çok bir değer biçmezler de en azından bir deneme şansı olur

Her şey Donk'a bağlı kısaca. Donk bu işte sıkıntı çıkartmazsa iyi olur aksi durumda muhtemelen ya serbest kalana kadar kiralanır ya da dediğiniz gibi son ihtimal olarak sözleşmesi feshedilir. Sözleşme feshi bana çok da saçma gelmiyor. Şöyle gelmiyor eğer ki oyuncu başka bir kulüple anlaşamıyorsa ve o oyuncu şu anki kulüpte hiçbir şekilde oynatılmayacaksa alacağı kalan paranın bir kısmı(maksimum yarısı) teklif edilerek sözleşme feshine ikna edilebilir. Diyelim yarısına ikna oldu bu durumda hem maaşının yarısını peşin olarak alacak hem de yeni bir kulübe imza atıp oradan da maaş alacak. Her iki taraf da karlı çıkar diye düşünüyorum. Yoksa sözleşme feshi için uğraşılmaz ise başka bir kulübe maaşının büyük bir kısmı ödenerek kiralanırsa yine sizden para çıkacak hem de oyuncu hala sizde olmuş olacak. Ne kadar erken kurtulursanız o kadar iyi bence. Sezon sonu dönse mesela 1.5 milyon euro alacağı kalacak 750 bin euroya serbest bıraksanız bile toplamda 750 bin euro kara geçmiş olacaksınız bu en son ihtimal ama eğer oyuncu yeni bir kulübe kolay kolay gitmiyorsa yapılabilir

• Derbinin yurtdışı oranları belli olmuş.
    1 1.87
    0 3.85
    2 4.45

• quote:

Orijinalden alıntı: Noel Gallagher

quote:

Fenerbahçe'ye kaybedersek de gitmeyeceğini düşünüyorum, kötü futbol oynamıyoruz, üçüncü bölgede üretkenliğimiz de sıkıntı var, yediğimiz goller de genelde defansın hatası. Düzelecektir takım.

İyi futbol falan oynamıyoruz. Orta sahada, defansta yan pas yapmak mıdır iyi futbol? Takım sadece Bruma'nın ayağına bakıyor, o kilitlenince heyecanlandıracak atak bile olmuyor. Chedjou'sundan Sneijder'ine herkes etkisiz. Defansın da düzeleceğini zannetmiyorum açıkçası, Serdar Aziz mi toparlayacak defansı?

"Riekerink kalsın, sezon ortasında adam göndermeyelim artık" de ama iyi top oynuyoruz deme Allah aşkına. Maçlar Galatasaray'ın olmasa para verseler izlemem, şimdi el mecbur para verip izliyoruz

Geçen seneye baktığımızda bu seneye baktığımızda takımda çok iyi ilerleme olduğu ortada, olaya maç performansları değil genel olarak bak, artık reaksiyon verebiliyoruz, rakip takımı kendi sahasından çıkartmadığımız bir sürü maç oynadık, ancak sıkışan oyunu açmakta zorlanıyoruz. Podolski-Sneijder-Selçuk bu formlarıyla devam ettikleri sürece asıl etkili olacağımız bölgede sıkıntı yaşamaya devam ederiz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Noel Gallagher

quote:

Geçen seneye baktığımızda bu seneye baktığımızda takımda çok iyi ilerleme olduğu ortada, olaya maç performansları değil genel olarak bak, artık reaksiyon verebiliyoruz, rakip takımı kendi sahasından çıkartmadığımız bir sürü maç oynadık, ancak sıkışan oyunu açmakta zorlanıyoruz. Podolski-Sneijder-Selçuk bu formlarıyla devam ettikleri sürece asıl etkili olacağımız bölgede sıkıntı yaşamaya devam ederiz.

Yahu sen takım kapalı gözle mi izliyorsun :) Geçen seneye nazaran elbette iyi olacaksın, bi zahmet iyi olsun...Forvet Umut'tu ya...Geçen sene 3 td değiştirmişsin, neyle neyi kıyaslıyorsun...

İyi gözükmesinin tek sebebi Eren ve Bruma'nın attığı goller, yoksa çoktan dağılmıştık fakat bu adamların bireysel çabaları bizi ayakta tutuyor.

Reaksiyon verebiliyor muyuz ? Trabzon bize 1 atak yapıp kalesine çekildi gol yok, Başakşehir geriden gelip öne geçti gol yok... Nerede reaksiyon ya ? Pozisyona giremeyen takımın iyi olma mantığı nedir ?

Futbol gol olmadan bir halta yaramayan bir oyun, geride paslaşmak ve topla oynama üstünlüğü olmasının bir önemi yok...Türkiye liginde oynuyorsun senden fazla topla oynayan rakibin neredeyse 2 3 tane, zaten onların hiç birini de yenemedik...

Podolski Sneijder ve diğer kim varsa formsuzluğu teknik ekibi bağlar, bir oyuncuyu formda yapacak sistem ve şemayı o ekip çizecek onlarda oynayacak...

Rakip takımı sahasından çıkartmadığımız çok maç yaşamışız, ee sonuç ? Ts maçını ele alalım, bu sene rezil futbol oynayan takım senin sahanda gol buluyor, ee bu saatten sonra ne yapacak bam güm atak mı yapacak ? Yoksa gol yememek için elinden geleni mi ? Zaten yetersizler...Rakibin geri çekildiği halde kaç pozisyona girdin ?

Sürekli aynı mantığı ortaya atıp konuşuyorsun ama içerik yok,

• Bizim forumun trollerinden hocam, çok dikkate almayın bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Bizim forumun trollerinden hocam, çok dikkate almayın bence.

Hocam az önce mesajlarını okudum normal üye değilmiş zaten, boşuna yazmışım o kadar

• quote:

Bizim forumun trollerinden hocam, çok dikkate almayın bence.

Senin dikkate alınacak bir tarafın mı var ki başkasının dikkate alınıp alınmayacağını belirleyebiliyorsun.

Cevap verilecek yorum vardır zamanla cevabı alacağın yorumlar vardır, bu takım ritmini bulsun senin kafada olan çoluk çocuk tayfası cevabını alır zaten.

• 28 yaşında adama çoluk çocuk muamelesi yapmak, bende bloklusun bizim forumda pek mesaj atılmadığı için yine bazen okuyorum, ben yorumumu belirtiyorum, benim yazdığım mesajdan fazla anlam çıkarma. Sert cevap veririm de tarzım değil.

• Cevap verilecek adam vardır verilmeyecek adam vardır. Senin gibi futbol duayenleri (!) için de blok vardır. Blok.

• şu yasin yerine amrabat olacaktı şimdi,ne de güzel orta keserdi erene,burağa öyle kafa topları attıran adam ereni iyi beslerdi,cok severdim keratayı
  • bir kaç gündür ciddi şekilde Ivan Lendric haberleri yapılmaya başlandı. piyasası olmayan ucuz maliyetli biri. bu adamı devre arası alacaklar herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: exclusive

bir kaç gündür ciddi şekilde Ivan Lendric haberleri yapılmaya başlandı. piyasası olmayan ucuz maliyetli biri. bu adamı devre arası alacaklar herhalde

Ucuz etin yahnisi yavan olur, bizimkilerin bu sözün gerçekliğini anlamaya hiç niyetleri yok sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exclusive

bir kaç gündür ciddi şekilde Ivan Lendric haberleri yapılmaya başlandı. piyasası olmayan ucuz maliyetli biri. bu adamı devre arası alacaklar herhalde

Ucuz etin yahnisi yavan olur, bizimkilerin bu sözün gerçekliğini anlamaya hiç niyetleri yok sanırım.

Barselona'nın kadrosu kaç kişi? 22 kişi. Bizde kaç 30.. Adam gibi 22 kişilik oyuncu her şeye yeter. Ucuz diye aldığın çöpler aslında çok pahalı.. O çöpler yerine 2 tane dünya yıldızı alınır. Bir de yedeğe oyuncu alıyoruz.. Yedeğe oyuncu alınmaz as takıma oyuncu alınır zaten eski aslar yedek olmuş olur.

• 
Sayfa: önceki 787788789790791
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.