Şimdi Ara

Galatasaray 2015/2016 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu (2460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
49.245
Cevap
150
Favori
1.217.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24582459246024612462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Böyle oynamamız gerektiğini düşünüyorum. Bilal-Selçuk-Sneijder-Çolak oyundayken topa hakim olabiliriz bir nebze, uzaktan falan atıp 1-0'a yatma şansımız olur. En azından bir denenmeli, şu andaki halimizden daha iyi olacağını düşünüyorum.

Rızk reyiz sağlam dönüp geçen seneki gibi bir katkı verebilirse Donk'un yerine onu da koyduğumuzda orta sahayı domine edebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noel Gallagher

Böyle oynamamız gerektiğini düşünüyorum. Bilal-Selçuk-Sneijder-Çolak oyundayken topa hakim olabiliriz bir nebze, uzaktan falan atıp 1-0'a yatma şansımız olur. En azından bir denenmeli, şu andaki halimizden daha iyi olacağını düşünüyorum.

Rızk reyiz sağlam dönüp geçen seneki gibi bir katkı verebilirse Donk'un yerine onu da koyduğumuzda orta sahayı domine edebiliriz.

Size katılıyorum hocam emre çolak denenmeli sene başında real maçında sneijderle birlikte iyi paslaşmışlardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Baktin Selcuk Lazio macindaki gibi oynuyor, hemen yerine Jose veya Colak'i alirsin, Sabri bile press ozelligi ile is yapmayan Selcuk'tan daha yararli olur. Donk'a da zaman zaman Melo'nun yaptigi gibi, defan oyuncularinin arasina gomulmesini soylersin.

Bence kadro boyle olmali TS macinda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARCadaS

Ünal Aysalın geçen gün yatı yanmıştı. 80 milyon lira.İnanılır gibi değil.Adam zaten türkiyenin zenginlerinden uluslararası bir işadamı.Ünal Aysal gibi Ali koç gibi vb.adamların kulüplerin parasına da reklamına da ihtiyacı yok.Artık böyle saçma laflara gülüyorum.

Ünal Aysal kendisi başkan olmak istemedi.Araştırırsanız zaten son 10 yıldır kulüp ne zaman sıkışsa adama gittiler hisse al dediler... Adam aldı. Işi toparladıkları zaman hisseleri geri ver dediler. Aynı fiyattan geri verdi.Temettü bile almadı.

Karalamak kolay iş.iki gazete köşesi ve sosyal medyadan sallayın.

Adama git diye inanilmaz baskı yaptılar.Ya Fatih Altaylı karısını yatak odasını yazdı. Adamda bırakırım dedi bıraktı. Sonrada kaçtı dediler. :) He halen genel kurullara katılıyor kendisi.

Şimdi sponsor olsun diye vuruyor bazıları. Sponsor oluncada diyeceklerki kendi reklamını yapıyor.

Yani bir insana vurmak istiyorsan her türlü vurursun amacın buysa. :)

Aysalın yanan o 80 milyonluk yatı ile paraları kül mü oldu.. Merak etme sigortalıdır parasını alır.. Aysal efendi Galatasarayın başında iken dilediği zaman bakanlardan, başbakandan, cumhurbaşkanından randevu alırdı.. Şimdi kim ona randevu verir.. Koç meselesi ayrı.. Aysal olsa olsa koç un rençberi olur..

Kendi aşırı gönüllü olarak başkan olmamış olabilir ama başkan olunca ayağıa gelen gücü gördü.. Medyanın sürekli ilgisi, sürekli manşet olmaklar kendisinin o egosunu güzel okşadı.. Galatasaray olmadan bunların yüzde birine bile sahip değildi.. Maddi gücü olan sıradan bir zengindi o kadar.

Adama git denilmedi.. Kendisi istifa etti.. Galatasaray oyuncak değil.. Kişisel kapris mekanı değil..

Merak etme sponsor olmaz.. O öyle bedavadan para verecek adam değil.. O her yerde ve durumda kişisel menfaatine bakar.. Kar varsa girer yoksa GS sevgisi vb onda ne gezer..

• Fenere bir bak.Krasıc guiza stoch diego gibi paraları sıfırdan çöp eden adamlara.Peki neden bizim kadar sıkıntıda değiller? Bütünleşmişler çünkü. Üye diyorlar millet parayı veriyor.Ürün diyorlar saldırıyorlar.Başarı yok,bizden çok adama para vermişler ama halen devam ediyorlar. Çünkü başkanlarını sevmeyen Bile destek oluyor. Bizde ne oluyor?

Aysal sayesinde 4 yılda 3 şampiyonluk ile 4.yıldızi taktık. Avrupada çeyrek finaller oynadık. Bak biz basketbol nedir bilmezdik.Haberine bile bakmazdık çünkü hep sonlardaydık. Erkeklerde 25 yıl sonra şamp olunup sonrasında çıta yükseldi.

Bayanlarda fb şamp rekorumuzu kıracaktı küme düştük orada.Oradan alıp Eurolig Şamp olduk.

Bu şampiyonlukları hep fbnin elinden aldık.

Neymiş kulüp ffp olarak batmışta Ünal Aysal yapmış. 2011deki kadronuz geri geliyor işte aynı duruma dönüyoruz farkeden birşey varmı?

Sneijder ve Muslerayıda satsınlar tamaaam.Mutlu olursunuz o zaman işte. Benim yaşım 35. Benim halen odam perdeler çarşaf nevresim donuma kadar storedan alınmadır.Gözümü sabahları GALATASARAY ile açarım. Bu kulübe kimin katkısı olduğunu kimin cebini doldurup "efsane" olduğunu kimin şike yapanlarla dost oldugunu kimin başımızı öne eğip "kümede kal" dedirtirken kimin başımızı kaldırdığını asla unutmam.

Herkes istediğini düşünebilir. Ben böyle düşünüyorum.

• Tabi muhtemelen sende
    Futboldaki başarı Fatih Terim'in
    Erkek baskette Ergin Ataman'ın
    Kadın baskette Ekrem Memnun'un

Ünal Aysalın değil diyenlerden olabilirsin.Öyle dersen anlarım sıkıntı yok :)

• İyide dostum,Ali dürüstü fatih terimi ergini memmunu getirende zaten Başkan Ünal Aysal. :) Ama siz esas ekibin başındaki adamı suçluyor başarıları ise diğerlerine yoruyorsunuz.Söyledikleriniz anlattıklarınız tüm tezleriniz aslında burada çökmüş oluyor.Yani esasında Ünal Aysala vurma amacınızın başka olduğu noktası çıkıyor. Ne bileyim,mesela terimsaraylılık gibi.

• http://tr.eurosport.com/futbol/super-lig/2015-2016/galatasaray-in-muhtemel-trabzonspor-ilk-11i_sto5187174/story.shtml
    Galatasaray'da Trabzonspor maçında hafta içinden farklı bir kadro ile sahaya çıkılması bekleniyor.
    Spor Toto Süper Lig'de zirve yarışından uzakta kalan Galatasaray, Türk Telekom Arena'da Trabzonspor'u ağırlayacak. Hafta içinde Şampiyonlar Ligi'nde evinde Lazio ile 1-1 berabere kalan sarı kırmızılı ekibin bu maçtan farklı bir saha dizilişi ile sahaya çıkması bekleniyor. İşte Galatasaray'ın muhtemel Trabzonspor maçı ilk 11'i:

Galatasaray'da finansal sorunlar nedeniyle UEFA ile yaşanan süreçte sona yaklaşılırken, sarı-kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek'in başında bulunduğu heyet yarın İsviçre'ye gidecek.
    UEFA heyeti ile 23 Şubat Salı günü gerçekleştirilecek görüşmeler öncesi Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek, başkan yardımcısı Eşref Alaçayır ve genel sekreter Fatih İşbecer, İsviçre'ye gidip, son hazırlıkları yapacaklar. İsviçre'ye bugün giden yönetim kurulu üyesi Ural Aküzüm'ün de dahil olacağı heyet, yarın konuyu takip eden avukat Jean Louis Dupont'la görüşecek. Galatasaray Kulübünün dosyası, UEFA Finansal Fair Play Komisyonu tarafından 1+1 yıl Avrupa kupalarından men cezası istemiyle UEFA Hukuk Kuruluna sevk edilirken, 23 Şubat Salı günü son görüşmeler yapılacak. Sarı-kırmızılı kulüp, mali konularda son dönemde yaşanan iyileşmeleri ve geleceğe dönük planlarını aktararak, UEFA'dan ek süre talebinde bulunacak.
    http://tr.eurosport.com/futbol/super-lig/2015-2016/galatasaray-in-uefa-sureci-yarin-baslayacak_sto5187284/story.shtml

• quote:

Orijinalden alıntı: kayaer07

http://tr.eurosport.com/futbol/super-lig/2015-2016/galatasaray-in-muhtemel-trabzonspor-ilk-11i_sto5187174/story.shtml
    Galatasaray'da Trabzonspor maçında hafta içinden farklı bir kadro ile sahaya çıkılması bekleniyor.
    Spor Toto Süper Lig'de zirve yarışından uzakta kalan Galatasaray, Türk Telekom Arena'da Trabzonspor'u ağırlayacak. Hafta içinde Şampiyonlar Ligi'nde evinde Lazio ile 1-1 berabere kalan sarı kırmızılı ekibin bu maçtan farklı bir saha dizilişi ile sahaya çıkması bekleniyor. İşte Galatasaray'ın muhtemel Trabzonspor maçı ilk 11'i:

Galatasaray'da finansal sorunlar nedeniyle UEFA ile yaşanan süreçte sona yaklaşılırken, sarı-kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek'in başında bulunduğu heyet yarın İsviçre'ye gidecek.
    UEFA heyeti ile 23 Şubat Salı günü gerçekleştirilecek görüşmeler öncesi Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek, başkan yardımcısı Eşref Alaçayır ve genel sekreter Fatih İşbecer, İsviçre'ye gidip, son hazırlıkları yapacaklar. İsviçre'ye bugün giden yönetim kurulu üyesi Ural Aküzüm'ün de dahil olacağı heyet, yarın konuyu takip eden avukat Jean Louis Dupont'la görüşecek. Galatasaray Kulübünün dosyası, UEFA Finansal Fair Play Komisyonu tarafından 1+1 yıl Avrupa kupalarından men cezası istemiyle UEFA Hukuk Kuruluna sevk edilirken, 23 Şubat Salı günü son görüşmeler yapılacak. Sarı-kırmızılı kulüp, mali konularda son dönemde yaşanan iyileşmeleri ve geleceğe dönük planlarını aktararak, UEFA'dan ek süre talebinde bulunacak.
    http://tr.eurosport.com/futbol/super-lig/2015-2016/galatasaray-in-uefa-sureci-yarin-baslayacak_sto5187284/story.shtml

Hakan sol bek te olmuyor.. Olcan sol beke çekilmeli. Hakanda ched ile stoperde oynamalı. denayer yedek..Sol önde artık bir oyuncu oynayacak yapacak bir şey yok.. belki emre çolak biraz idare edebilir..

• Çabuk unutanlara arada hatırlatalım. 2011'e gelinceye dek Galatasaray basketbolda yoktu. Kadınlar küme düşmüştü zaten. Futbolda 9 yılda 2 şampiyonluk alınabilmişti fb ise 4 şamp. Ayrıca avrupada 9 yıldır yoktuk.Önelemeye gittiğimizde de tromso gibi takımlara elenip geliyorduk.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ExtrameBOY27

quote:

İyide dostum,Ali dürüstü fatih terimi ergini memmunu getirende zaten Başkan Ünal Aysal. :) Ama siz esas ekibin başındaki adamı suçluyor başarıları ise diğerlerine yoruyorsunuz.Söyledikleriniz anlattıklarınız tüm tezleriniz aslında burada çökmüş oluyor.Yani esasında Ünal Aysala vurma amacınızın başka olduğu noktası çıkıyor. Ne bileyim,mesela terimsaraylılık gibi.

onları ünal aysal getirmedi.. Ona bu ekiple çalışacaksın dendi.. Zaten o ekip onun hırslarını engelliyordu.. Başarı yakalanıp olay aysaldan bilinince hepsini gönderdi. Halbuki Aysal başarıyı negatif yönde etkileyen adammış o isimler olmayınca görüldü.. Oda korkup kaçtı.. Başarı eğer aysaldan olsa idi, o isimler olmayınca da başarı gelmeliydi.. Halbuki koskoca bir hüsran oldu.. Yani o koca aysal fiyaskosunu aslında o simler tutuyormuş, onlarsız ne mal olduğu gözüktü..

Kim dedi bu ekiple çalışacaksın diye?

Onu oaraya getirenler.. Aysal efendnin kaç yıllık Galatasaraylılığı var.. Liseden mezun olmuş gitmiş.. UEFA şamipiyonluğunda sonra klübe tekrar üye olmuş birisi.. Arkasında Kıraç dahil bütün fosil dinazorlar arkasında durp desktek olmadı mı? ekip kuracak kaç yakındaşı vardı.. kendisi kurunca Candan erçetin vb ile kurdu.. Galatasarayda başkan seçim ile oluryor biliyorsun herhalde.. Seçim içinde seçilçek ekip kurman gerekiyor oy alacak adamlar lazım.. İlk aday oldğunda insanlar aysala niye oy verdiler.. ekibi nedeniyle.. O ekibi ona kim kurduysa onlar verdi oyu..

• quote:

Çabuk unutanlara arada hatırlatalım. 2011'e gelinceye dek Galatasaray basketbolda yoktu. Kadınlar küme düşmüştü zaten. Futbolda 9 yılda 2 şampiyonluk alınabilmişti fb ise 4 şamp. Ayrıca avrupada 9 yıldır yoktuk.Önelemeye gittiğimizde de tromso gibi takımlara elenip geliyorduk.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Bu başarılarda şirket birleşmesinin katkısı olabilir mi acaba?

• Gignac
    Podolski-Sneijder-?
    Mbia-Melo
    Telles-Chedjou-Denayer-Pereira
    Muslera

şu kadroyu kurmak zor değildi. Kaçan balıklar büyük oldu.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İyide dostum,Ali dürüstü fatih terimi ergini memmunu getirende zaten Başkan Ünal Aysal. :) Ama siz esas ekibin başındaki adamı suçluyor başarıları ise diğerlerine yoruyorsunuz.Söyledikleriniz anlattıklarınız tüm tezleriniz aslında burada çökmüş oluyor.Yani esasında Ünal Aysala vurma amacınızın başka olduğu noktası çıkıyor. Ne bileyim,mesela terimsaraylılık gibi.

onları ünal aysal getirmedi.. Ona bu ekiple çalışacaksın dendi.. Zaten o ekip onun hırslarını engelliyordu.. Başarı yakalanıp olay aysaldan bilinince hepsini gönderdi. Halbuki Aysal başarıyı negatif yönde etkileyen adammış o isimler olmayınca görüldü.. Oda korkup kaçtı.. Başarı eğer aysaldan olsa idi, o isimler olmayınca da başarı gelmeliydi.. Halbuki koskoca bir hüsran oldu.. Yani o koca aysal fiyaskosunu aslında o simler tutuyormuş, onlarsız ne mal olduğu gözüktü..

Kim dedi bu ekiple çalışacaksın diye?

Onu oaraya getirenler.. Aysal efendnin kaç yıllık Galatasaraylılığı var.. Liseden mezun olmuş gitmiş.. UEFA şamipiyonluğunda sonra klübe tekrar üye olmuş birisi.. Arkasında Kıraç dahil bütün fosil dinazorlar arkasında durp desktek olmadı mı? ekip kuracak kaç yakındaşı vardı.. kendisi kurunca Candan erçetin vb ile kurdu.. Galatasarayda başkan seçim ile oluryor biliyorsun herhalde.. Seçim içinde seçilçek ekip kurman gerekiyor oy alacak adamlar lazım.. İlk aday oldğunda insanlar aysala niye oy verdiler.. ekibi nedeniyle.. O ekibi ona kim kurduysa onlar verdi oyu..

Yani diyorsunki İnan Kıraç ve derin güçler Ünal aysalı başkan yapıp yanına da ali dürüst ve Abdurrahim albayrakı koydu ve kulüp düzlüğe çıktı.

Sonra Ünal Başkan o ekibide gönderip bu derin güçlere karşı çıktı.

O zaman bu İnan Kıraç ve derin güçler sandığımız gibi kötü adamlar değil. Başarıda esasında bunların katkısı varmış.

Ben Ünal aysal ekibin başı diye başarılı dedim ama ekibin başı demekki Inan Kıraç ve derin galatasaraymış.Onlarada hayranım artık :)

• Hazır şu Salih Dursun hem ulusal hem de uluslararası basında "sembol"(!) ilan edilmişken iyi fiyata kakalamak lazım. Kiralık dönemi bittikten sonra bize dönecek yüzü de yoktur diye umuyorum artık.
  • adam doğru olanı yapmış işte ne var ki?

niye bir adamın doğruluğu sizin zorunuza gidiyor onu anlamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neo Nesil

adam doğru olanı yapmış işte ne var ki?

niye bir adamın doğruluğu sizin zorunuza gidiyor onu anlamadım?

Ya bu adamın başka maçlardaki tavırlarını, karakterini bilmesek inanacağız.

Bu ülkede Fair Play de, bu tarz hareketler de birer şovdur.

1 maç oynamaz da çeker cezasını, sonra eski şovmenliğine devam eder.

Orada hakeme kırmızı kart göstermek yapmak zorunda olduğu bir şey de değildi ayrıca. Öyle bir konuşuluyor ki sanki böyle bir şeyi yapmak zorundaydı da bunun cezasını vermek büyük ayıp oldu.

• Bu ülkede Fair Play de, bu tarz hareketler de birer şovdur

bu ülkede ne ara fair play oldu, ne ara haksızlıklara karşı "şov yapıldı", hangi takım ya da oyuncu fair play /bu tarz şovları yapmış bu zamana kadar bana söyler misin?

biz de türk hakemlerini bilmesek hakemlerin tıpkı Avrupa'daki gibi tarafsız yönettiğine inanıcaz.

sezonun başından hatta 90 ların başından beri hakemler tüm takımların kaderleriyle oynuyor. oradaki futbolculara ayıp oluyor.

Birilerinin zaten buna bir dur demesi gerekirdi, aksisi hakemler daha da üzerlerine gidiyor

sırf sizin maçta yapıldı diye adama karşı kin kusmak da neyin nesi? hadi maçı geçtim özetleri de izlemek bu kadar mı zor?

şu içi fanatizmle dolmuş saksılarınızı arındırıp gerçekleri görmeniz bu kadar mı zor?

o maçta gs yerine başka takımlar olsa kalıbımı basarım, %99 fanatizmle dolmuş aklınız bu dediğnizin tam tersini söyleyecekti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Neo Nesil

Bu ülkede Fair Play de, bu tarz hareketler de birer şovdur

bu ülkede ne ara fair play oldu, ne ara haksızlıklara karşı "şov yapıldı", hangi takım ya da oyuncu fair play /bu tarz şovları yapmış bu zamana kadar bana söyler misin?

Yuh!

Gökhan Gönül adlı tiyatrocumuz, Fenerbahçe Kasımpaşa karşısında bilmem kaça kaç öndeyken topun aut değil de kornek olduğunu söylemişti. Al sana "Fair Play şovu" örneği.

Bunu Galatasaraylı olduğum için de söylemiyorum. Bunun bir benzerini Semih Kaya da yapmıştı ve o maçta da Galatasaray öndeydi.

Aynı hareketleri maç berabereyken ya da takım gerideyken de bekliyoruz. ;)

Şu "penaltıyı dışarı atma" geyiği döndü bu akşam. Bu maçta da Erkan Zengin sıkıyorsa o penaltıyı dışarı atsaydı. O penaltının penaltı olmadığını, sırf Sabri'nin müdahelesinde verilmeyen penaltının telafisi niyetine verildiğini bu gece ahlak bekçisi kesilenlerin hepsi biliyor. Geçiniz...

Herkes işine geldiği gibi konuşuyor, kılıf uyduruyor, davranış sergiliyor.

• Herkes işine geldiği gibi konuşuyor, kılıf uyduruyor, davranış sergiliyor: alttaki mesaj senin için de geçerli fanatizm bey. bir üstteki son paragrafın tekrarını altta yazayım.

o maçta gs yerine başka takımlar olsa kalıbımı basarım, %99 fanatizmle dolmuş aklınız bu dediğnizin tam tersini söyleyecekti.
  • 
Sayfa: önceki 24582459246024612462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.