Şimdi Ara

Gabriel Batistuta mı? Roy Makaay mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gabriel Batistuta mı? Roy Makaay mı? Gabriel Batistuta mı? Roy Makaay mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -davaro- -- 14 Haziran 2017; 12:34:37 >

• davaro
  • makay çok kılastı
  • hey gidi batigol, tabii ki batistuta.. eski italya ligi forvetleri neydi be.
  • Küçükken tam bir Revivo aşığıydım , Makaay'ı da hep tip olarak benzetmişimdir . O yüzden Makaay diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kataffaz -- 14 Haziran 2017; 18:10:18 >
  • Mevlüt Erdinç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batistuta ve aslında o dönemki Fiorentina da tam anlamıyla bambaşka bir şeydi, tam anlamıyla gol atmak için yaratılmış. (Ki sadece adı ve sahadaki duruşu bile senede 20 golüm var garanti diyen türden, en sevdiğim futbolcu isimlerindendi vaktinde) Serie A'nın Serie A olduğu zamanlarda öyle bir oyuncu düşünün ki topu ona ulaştırabildiğiniz her anda gol atma potansiyeli var, bir santraforun sahip olması gereken özelliklere sahip olmakla beraber neredeyse fazlasına bile sahipti.

Bugün oynuyor olsa Higuain'in 94 milyon ettiği yerde Batigol'ü satın alacak para bulunamazdı ki Roma'ya bile dönemine göre inanılmaz bir bonservis ve maaşla geçmiş, 30+ yaş olup da en çok para ödenen oyuncu olarak rekor kırmıştı, ki zannediyorum hala da öyle. Bununla beraber Batistuta ve onunla aynı döneme denk gelen diğer efsane Serie A golcüleri mesela, kendilerini en iyi savunmalar karşısında en üst seviyede kanıtladılar, o futbolcu yelpazesiyle bugün arasında çok fark var ama bugün oynuyor olsalardı hem kendileri hem de kulüpleri daha inanılmaz paralar kazanabilirlerdi; ki yüksek ihtimalle de o kadar uzun yıllar Fiorentina'da kalamazdı zaten.

Makaay'a gelince pek çok insanın ona Deportivo'nun efsane yıllarındaki Tristan ile ileri uç partnerliğinden dolayı sempatisi var ama sebepsiz yere, aslında o da çok iyi bir golcü olmasına ve ceza sahası içerisinde muhakkak yazan biri olmasına rağmen Makaay'a bir sempati duymadım pek fazla, belki de Bayern'e gitmesindendi, bilmiyorum ki genelde Hollandalı golcüleri de severim hani. Onun gol çeşitliliği olarak yapabildikleri Batigol'e göre daha sınırlıydı ama onları da çok iyi yapardı yapmasına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 14 Haziran 2017; 18:46:3 >

• Batistuta'nın yanında makaay kim abi?
    Batistuta'nın at yelesi saçları bile yeterdi.
  • ikisi de değil. recoba.
  • Maakay batistutayi izleme sansim olmadi.
  • Batistuta karakteri, stili, dağınık futbol tarzıyla Makaay'a göre daha çok sevilen bir futbolcu oldu ama Makaay daha iyi bir golcüydü bence.
  • Buradaki arkadaşların cogu Batistutayı izlemeyi bırak makaay'ı bile izlememsıtır. Batistuta başka bi topcuydu. gol atmak için yaratımıştı cok klass adamdı abi anlatamam. top ayagına bu kadar yakışan, o uzun saçlarıyla bırak abi sen topculugu manken ol dedirttirecek bi tipteydi cok baskaydı. leblebi gibi gol atardı. savunamazdı en kral savunmacılar. bazı talihsiz sakatlıklar yaşamasa cok farklı olurdu
  • 9 numaranın en çok yakıştığı adam Batistuta tabiki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kataffaz

Küçükken tam bir Revivo aşığıydım , Makaay'ı da hep tip olarak benzetmişimdir . O yüzden Makaay diyorum

Revivo aşığı isen Batistuta'yi tam olarak bilmiyorsundur. Son zamanlarina denk gelmişsin. İkisini karşılaştırmak çok abes olur. Batistuta idol bir futbolcu idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batistuta daha üst düzey bir topçu bence, ama ikisi de ceza sahası içinde bulduğunu yazan eski tip santraforlar, ikisi de özeldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mpolat35

quote:

Orijinalden alıntı: Kataffaz

Küçükken tam bir Revivo aşığıydım , Makaay'ı da hep tip olarak benzetmişimdir . O yüzden Makaay diyorum

Revivo aşığı isen Batistuta'yi tam olarak bilmiyorsundur. Son zamanlarina denk gelmişsin. İkisini karşılaştırmak çok abes olur. Batistuta idol bir futbolcu idi.

Revivo 45 , Batistuta 48 . Aralarında 10 yaş fark yok ...Bu arada Makaay kariyeri boyunca Batistuta dan toplamda 113 daha fazla gol asist katkısı yapmış . Tek sıkıntısı Batistuta gibi karizmatik olmaması . Edit : Değerlere transfermarkt dan baktım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kataffaz -- 19 Haziran 2017; 11:54:22 >
  • Baatiistutaaaa!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batigol efsaneydi ama ben Roy Makaay'ı seviyorum.
  • Batistuta daha büyük bir efsanedir. Batigol efsanesi vardır. Ama Makaay'da yabana atılacak bir futbolcu değil. Bayern ile değil La Liga'da Deportivo ile efsane olmuştur. Bana göre en büyük talihsizliği milli takımda Kluivert, Nistelrooy ve Hasselbaink gibi isimlerle aynı jenerasyona denk gelmesi oldu.
  • Makayin batigol yaninda esamesi okunmaz

Batistuta oynarken italya ligi dunyanin en iyi ligiydi

Zidane inzaghiler tottiler cafular vander sarlar trezegeth davids maldini nesta shevshenko crespo nedved simonele cannavoro thurham ronaldo toldo c.vieri bagio vs vs

Dunyanin en iyi defanslari en iyi forvetleri en iyi kalecileri hep italyadaydi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.