Şimdi Ara

GA-G41MT-S2PT Uyumlu Ekran kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar anakartım GA-G41MT-S2PT, ekran kartım da powercoler hd 5550 1gb modeli olan ekran kartım. bunu artık değiştirmek istiyorum. bu anakarta uyumlu ekran kartları hangileri ? Bütçe 250-400 arası yardımcı olurmusunuz?

GA-G41MT-S2PT Uyumlu Ekran kartı Şuan ki ekran kartım bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicebliy21 -- 10 Mayıs 2017; 17:16:4 >

• e.kartı değişiminden önce işlemcinin yeterliliği önemli. kullandığın işlemci nedir?
    ona göre öneride bulunalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

e.kartı değişiminden önce işlemcinin yeterliliği önemli. kullandığın işlemci nedir?
    ona göre öneride bulunalım.

çok yeni değil maalesef, Q8400 2.66ghz
  • Nicebliy21 kullanıcısına yanıt
    işlemci 3.2-3.5 ghz'lere çıkarılır ise gtx750ti türevi bir karta geçilebilir.
  • quote:

işlemci 3.2-3.5 ghz'lere çıkarılır ise gtx750ti türevi bir karta geçilebilir.

işlemci ve anakart OC uyumlu ancak hiç OC yapmadım, Yardımcı olma şansınız varmı
    anakart bios ayarlarından işlemcinin çarpma numaraları vardır. örneğin 100 ise 3-5 artırarak devam edilebilir. 105'e alınıp mhz artışına sistemin tepkisi ölçülür. sorun yok ise 110 yapılır. vs. bilen biri ile yapılması önerilir. bilgisayardan olma sonra. :)
  • RX460 bulmaya çalışın bence. Bazı oyunlarda dx12 ile darboğaz azalıyor. İkinci el gtx750ti da olabilir. Daha ucuza bulunabilir. Birazcık daha zorlanırsa ikinci el gtx1050 bile bulunabilir belki.
  • quote:

anakart bios ayarlarından işlemcinin çarpma numaraları vardır. örneğin 100 ise 3-5 artırarak devam edilebilir. 105'e alınıp mhz artışına sistemin tepkisi ölçülür. sorun yok ise 110 yapılır. vs. bilen biri ile yapılması önerilir. bilgisayardan olma sonra. :)

bu işlemciye yapılan OC lar var onlara bakarak yapsım bi sıkıntı olurmu ki ?https://www.youtube.com/watch?v=xXFsTpOMedY
    aynı anakart üzerinde yapılan videolar varsa daha uygun olur.
    yine de oc işi risk.
  • quote:

aynı anakart üzerinde yapılan videolar varsa daha uygun olur.
    yine de oc işi risk.

o videoda ki anakart benim anakarta eşdeğer bi anakart, aynı yılın anakartı zaten hepsi hemen hemen. şimdi bunu 3gz çıkarıp o dedigin değerde bi ekran kartı alsam bi problem yaratabilir mi ki ? yanlış hatırlamıyorsam psu 350watt dı galiba.
    anakartın aynısını biosu birebir aynı olması için önerdim.
    aynı işlemci ve e.kartı için video linki attım. değerlendirip karar verirsin. 350w power yeterli olur.
  • quote:

anakartın aynısını biosu birebir aynı olması için önerdim.
    aynı işlemci ve e.kartı için video linki attım. değerlendirip karar verirsin. 350w power yeterli olur.

OC yaptım voltaj ve saat hızını benim anakart 340mhz olarak destekliyor 2.66 dan 2.78 e cıktı. üstü olmuyor ne yazıkkı. Benim sistemi kökten değişmem gerekiyor ekran kartından önce
    Carpan yukseltirken ram frekansi yukselir. Ram frekansini da manual secerek standart ayarina getirirsen işlemci icin daha yuksek mhz lere cikabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba.
    söz konusu kartla o.c yapılmaz.
    bi kaç hafta ya yeni stok gelecek olup ihtiyaç halinde temiz xeon X5450 tavsiye edebilirim..

tabi işlemciyi stock fanla soğutmak mümkün olmayacaktır.

stock fanla devam edilecekse e5440 tavsiye edebilirim.

q8400 iyidir ama buna rğamen farkettiğini göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 10 Mayıs 2017; 22:56:5 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.