Şimdi Ara

GA-770TA-UD3 ve AMD Phenom 2 965 overclock Yardım (4.275Mhz. full stabil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar başlıktaki ikiliyle 1.44 voltta 4100 Mhz de full stabiliteyi yakaladım.
    Fakat benim şöyle bir isteğim var biostan 18.5 X 200 - 3700 Mhz olarak ayarlı
    windowstan easy tune 6 programıyla 18.5 X 222 - 4100 Mhz olarak full stabiliteyi yakaladım
    prime95 de 22 dakika kararlılık testi yaptım sorun yok. Bu hızda R9 280X ekran kartına işlemci limit yapar mı ?
    birde çarpanla masaüstünden daha fazla artırım yapamıyorum. Acaba ince ayarlar mı yapmam lazım biostan
    bu konuda tecrübeli arkadaşlar yol gösterirse çok sevinirim.

Bu arada ramler sınır yapmıyor. ramlerim 1600 mhz cl 7 ramler
    ben şuan bu ayarlarda ramlerimi 1480 mhz cl7 de kullanıyorum benim amacımda
    zaten çarpanı indirip fsb yi artırarak ramlerin normal hızını yaklaşmak istiyorum.
    240 X 17 de hız 4080 mhz ramlerimde 1600 Mhz oluyor fakat fsb yi 222 den yukarı 1 kademe bile
    artırsam kararsızlaşıyor bilgisayar.

Not: fsb yi windowstan artırıyorum. ve bu şekilde artırmak istiyorum biostan değiştirerek hiç denemedim.
    Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c0d3r36 -- 7 Mayıs 2014; 20:30:32 >

• denemelerim devam ediyor şuan biraz kurcalayarak 225 x 19 - 4275 Mhz 1.472 Voltta stabilite yakaladım.
    Cinebenc testinden 4.99 puan aldı bu hızda acaba R9 280X ekran kartına limit yapar mı bu hızda yoksa biraz daha zorlasammı ?
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 7 Mayıs 2014; 21:14:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

Prime testine bi sok. Ama gözün sıcaklıkta olsun. ÇEkirdek veya cpu sıcaklıkları. Hangisi önde ise onu baz al. 65 'e yaklaşırsa testi durdur.Aida 64 ile bakabilirsin.
    o voltajda yakaladığın değer gayet iyi. Bi testinide görelim bakalım. Ona göre noktayı koyarız.

Testi yapmışsınÇekirdeklerden duran/hata veren olmadıysa işlem tamam demektir.
    Bu hızda bile olsa, maalesef R9280X gibi bi kartı bi miktar frenliyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 7 Mayıs 2014; 21:14:45 >
  • quote:

quote:

Prime testine bi sok. Ama gözün sıcaklıkta olsun. ÇEkirdek veya cpu sıcaklıkları. Hangisi önde ise onu baz al. 65 'e yaklaşırsa testi durdur.Aida 64 ile bakabilirsin.
    o voltajda yakaladığın değer gayet iyi. Bi testinide görelim bakalım. Ona göre noktayı koyarız.

testi görüldüğü gibi 12 Dakika yaptım sıkıntı çıkmadı bende kapattım oyun vs. oynadım sıkıntı yok.
    Demekki 4275 Mhz bile ekran kartı için darboğaz yapıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: c0d3r36

quote:

quote:

testi görüldüğü gibi 12 Dakika yaptım sıkıntı çıkmadı bende kapattım oyun vs. oynadım sıkıntı yok.
    Demekki 4275 Mhz bile ekran kartı için darboğaz yapıyor

Neredeyse eski para ile 1 milyara yaklaşan bi ekran kartını ,bugün satılsa,sıfırı en çok 250 TL yapacak bi işlemciyle kullanıyorsun. O kadar olacak yani.

• Dostum açıkçası oyuna göre değişir bir far cry 3, crysis 3, tomb raider oynarsan yapmaz..

Ama assassin 3, bf 4 multiplayer gibi işlemci odaklı oyunlar oynamak istersen yapabilir, he sen gene işini garantiye al, bir alt model ekran kartı seç hatta r9 serisi seçme hd7 serisi seç aynı çipsetleri kullanıyolar az paraya çok yahni alırsın

Bide cinebench puanı bana az geldi hayırdır acaba

ekleme: anakartını, cpu soğutucusunu, maksimum ısı değerlerini bize aktarırsan daha çok yardımcı olabiliriz, birde cpudan c1e, c6, cooln quiet, smart protection gibi ayarları kapadınızmı ? ( Win üsütünde tecrübe edinmek daha iyidir ancak güzel sonuçlar aldığınızda bunu biosa yansıtıp kullanmak en stabil ve temiz yöntemdir )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GamTeli -- 7 Mayıs 2014; 22:28:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GamTeli

Dostum açıkçası oyuna göre değişir bir far cry 3, crysis 3, tomb raider oynarsan yapmaz..

Ama assassin 3, bf 4 multiplayer gibi işlemci odaklı oyunlar oynamak istersen yapabilir, he sen gene işini garantiye al, bir alt model ekran kartı seç hatta r9 serisi seçme hd7 serisi seç aynı çipsetleri kullanıyolar az paraya çok yahni alırsın

Bide cinebench puanı bana az geldi hayırdır acaba

ekleme: anakartını, cpu soğutucusunu, maksimum ısı değerlerini bize aktarırsan daha çok yardımcı olabiliriz, birde cpudan c1e, c6, cooln quiet, smart protection gibi ayarları kapadınızmı ? ( Win üsütünde tecrübe edinmek daha iyidir ancak güzel sonuçlar aldığınızda bunu biosa yansıtıp kullanmak en stabil ve temiz yöntemdir )

üstadım anakartım gigabyte 770TA UD3 zaten başlıkta belirttim ısı değerleri ss de mevcut 12 dakikalık prime95 testinde maksimum 63 dere gördü.
    Soğutucum Sunbeam cor contact frezer 120 mm lik eski ama hala gideri var c1e vs kapalı evet maksimum hız kullanıyorum. Biosta 19x200 olarak ayarlı
    masaüstünden de bus hızını 225 yapıyorum 4275 Mhz oluyor. Cinebenche gelince bu hızda 4.99 alıyor puan normal gibi internetten izlediğim videolarda 4.40 üzerini
    gören yok gibi masaüstünden overclock yapmamın sebebi oyun hızlanıyor

• Anakartın bi farklı versiyonunu (usb-3) uzun süre kullandım (hatta şu an bi kenarda duruyo)

10+2 fazlı bi anakart 140w cpu desteği var oldukça iyi bir anakart.

İşlemcin stepping c3 versiyon 125 watt, oda eski kasa 965 lere göre iyi

Soğutucunu üzme, gayet iyi bi soğutucu eline su döken olamaz

Sana tavsiyem biosun güncelmi ona bir bakman bide oc yaparken vrm birimlerinin (işlemcinin solunda kalan siyah ufak böcükler gri renkli bobinler) sıcaklıklarını elle kontrol etmen..

Anakartın daha fazlasını kaldırır gibi duruyor vrm birimleri uçuk derecede ısınmıyosa yola devam edebilirsin :)

• Hocam işlemci konusunda şanslıymışsın. Bendeki p2 x4 955 be modelini bir türlü 4 yapamadım. bir türlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.ED

Hocam işlemci konusunda şanslıymışsın. Bendeki p2 x4 955 be modelini bir türlü 4 yapamadım. bir türlü

Evet Bendeki işlemci iyi çıktı güzel bir böltük değeriyle iyi bir hıza ulaştı anakart iyi olsa belki dahada gider sonuçta hava soğutmayla 4275 Mhz iyi bir değer hemde full stabil bu arada Maşaallah diyelim :)
  • Maşallah paşam maşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu cooln quiet vs kapatınca işlemcinin güç çekiminde ne kadar bir artış oluyor?boşta da full hız çalışıp full güç mü çekiyor.Aslında kapalı halde daha çok ısındığına göre boşta da olsa sanırım daha çok güç çekiyor ama elektrik faturasına ne kadar yansıyor bunlar merak edip bakan ölçen oldu mu bunları? Ben de phenom ii 945 le bişeyler yapmaya çalışıyorum ama cooln quiet kapayınca içime bi kurt düşüyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.