Şimdi Ara

G3258 yerine???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta belirttiğim gibi G3258 işlemcim GTX 770 ekran kartıma yetişemediği için değiştirmek istiyorum. Önüme iki seçenek çıkıyor. Ya İntel devam edeceğim yada AMD sisteme geçeceğim. Yıllarca AMD kullandım çokta memnun kaldım. Bu ilk defa İntel işlemci kullanışım ama darboğaza neden oluyor. Biliyorum çoğunuz İ5 4460 önerecek ama 500Tl bütçem var. Biraz arttırıp şunu alın demeden önce bütçemin kısıtlı olduğunu söyliyim. AMD sisteme geçersem 2. el Fx 8xxx veya 6xxx işlemci ve 970'ten aşşağısını düşünmüyorum. İntel 2. el pek bulunmuyor. Daha çok Lga 1155 soketli işlemciler var. Sizce mantıklı mı Lga 1155'e dönmek? Lütfen İntel öneriyorum AMD zaten çok sakat demeyin. Isınıyor hiç demeyin. Sadece GTX 770'e darboğaz yapmayacak işlemci bakıyorum. Önerileriniz için teşekkürler.

• Ne AMD'ye dönün, ne de LGA 1155' e inin. İşlemcinizi güncelleseniz daha iyi olur. En uygun i5 4440 şuan sıfır 560 Lira. Ya da 2. elden de bakabilirsiniz daha uyguna bulunabilir.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    2. elleri pek bulunmuyor. Sürekli bakıyorum. Zaten anakartım yeni değiştirmek istemiyorum ama işlemci sıkıntılı işte.
  • Anakrtınız intel i3 destekliyorsa i3 iyi bir alternatif olabilir
    Çünkü i3 çift çekirdek ama hyper-treading sayesinde 4 çekirdek gibi çalışabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firiki -- 6 Temmuz 2015; 1:36:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.