Şimdi Ara

G25 Modifikasyonları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu konuyu sizlere yardımcı olabilmek için açtım. Burda nerdeyse chilcoke adlı kişinin yapmış olduğu tüm modlar mevcut. Örneğin :

G25'e farklı direksiyon monte etmek; (Drift direksiyonları aşırı pahalı olduğu için tercihiniz çıkmacılardan yana olsun, Çıkmacıdan aldığım 1983 model Ford Transit direksiyonu tam olmasa da drift direksiyonlarına yakın :)

1- ilk başta adaptör yapabilmek için delik ölçülerini alıyoruz

G25 Modifikasyonları

2- 10 cm x 7 cm boyutlarında krom veya demir saç parçası bulup delikleri deldikten sonra tam merkezini bulup Metrik 10 civata yerleştirdikten sonra kaynaklıyoruz. Civata ölçüleri tam olarak benim kullandığım M10x55

G25 Modifikasyonları

G25 Modifikasyonları

3- kendi vidalarıyla pullar aracılığıyla göbeğe sabitliyoruz

G25 Modifikasyonları

4- adaptörümüzü sabitledikten sonra direksiyonumuzu içine yerleştiriyoruz

G25 Modifikasyonları

5- pul ve somunu da yerleştirdikten sonra son adıma geldik

G25 Modifikasyonları

6- ve son olarak metrik 10 somunumuzu lokma anahtarla fazla zorlamadan sıkıyoruz.

G25 Modifikasyonları

7 - ve direksiyonumuz kullanıma hazır :)

G25'in Vites Geçişlerini Sertleştirmek

1- bu konuda açıklamam yok çünkü herhangi bir fotoğraf falan çekmedim ama video var orjinal g25 vitesiyle shifter resistance modlu olarak. kendim yaptım, bu arada chilicoke'un sitesinde belirtildiği gibi öyle özel bi malzeme koymanıza gerek yok yayın altına herşey olur önemli olan yay biraz daha üstte olup yayın sertleşmesi....

G25'in Pedallarını Ters Çevirmek

G25 Modifikasyonları

Son olarak bu videoyu da koydum Bonus olsun sizlere :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismetgt -- 1 Eylül 2013; 13:57:24 >

• İŞTE BÖYLE UĞRAŞIYORUZ O KADAR KİŞİ BAKIYO BİRİ YORUM YAPMIYO ONDAN SONRA PAYLAŞMIYOLAR Kİ GÖRELİM DİYOSUNUZ YAZIK VALLA EMEKLERİME YAZIK...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismetgt

İŞTE BÖYLE UĞRAŞIYORUZ O KADAR KİŞİ BAKIYO BİRİ YORUM YAPMIYO ONDAN SONRA PAYLAŞMIYOLAR Kİ GÖRELİM DİYOSUNUZ YAZIK VALLA EMEKLERİME YAZIK...

Valla ilk defa gördüm vites olayını beğendim özellikle
  • O ters çevirme güzelmiş denicem alınca :D
    G25 fazlaysa bana satabilirsin :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: JEANT

O ters çevirme güzelmiş denicem alınca :D

Ohooo bizde g25'ten bol ne var satariz :)
    Sahibinden.com'da ilan var parca parca satilik olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JEANT

O ters çevirme güzelmiş denicem alınca :D

Ohooo bizde g25'ten bol ne var satariz :)
    Sahibinden.com'da ilan var parca parca satilik olarak

g27 ye karar verdim :)
  • kardeş bende g25 kullanıyorum fakat bişe sorcam race ınjection gtr2 bunun gibi oyunlarda debrajı kullanmadan vites geçişi sağlanıyor sen oynuyorsan söylermisin debrajı kullanmadan vites geçişi olmasın istiyorum böyle bişe varmı ?
  • quote:

Arkadaşlar bu konuyu sizlere yardımcı olabilmek için açtım. Burda nerdeyse chilcoke adlı kişinin yapmış olduğu tüm modlar mevcut. Örneğin :

G25'e farklı direksiyon monte etmek; (Drift direksiyonları aşırı pahalı olduğu için tercihiniz çıkmacılardan yana olsun, Çıkmacıdan aldığım 1983 model Ford Transit direksiyonu tam olmasa da drift direksiyonlarına yakın :)

1- ilk başta adaptör yapabilmek için delik ölçülerini alıyoruz

G25 Modifikasyonları

2- 10 cm x 7 cm boyutlarında krom veya demir saç parçası bulup delikleri deldikten sonra tam merkezini bulup Metrik 10 civata yerleştirdikten sonra kaynaklıyoruz. Civata ölçüleri tam olarak benim kullandığım M10x55

G25 Modifikasyonları

G25 Modifikasyonları

3- kendi vidalarıyla pullar aracılığıyla göbeğe sabitliyoruz

G25 Modifikasyonları

4- adaptörümüzü sabitledikten sonra direksiyonumuzu içine yerleştiriyoruz

G25 Modifikasyonları

5- pul ve somunu da yerleştirdikten sonra son adıma geldik

G25 Modifikasyonları

6- ve son olarak metrik 10 somunumuzu lokma anahtarla fazla zorlamadan sıkıyoruz.

G25 Modifikasyonları

7 - ve direksiyonumuz kullanıma hazır :)

G25'in Vites Geçişlerini Sertleştirmek

1- bu konuda açıklamam yok çünkü herhangi bir fotoğraf falan çekmedim ama video var orjinal g25 vitesiyle shifter resistance modlu olarak. kendim yaptım, bu arada chilicoke'un sitesinde belirtildiği gibi öyle özel bi malzeme koymanıza gerek yok yayın altına herşey olur önemli olan yay biraz daha üstte olup yayın sertleşmesi....

G25'in Pedallarını Ters Çevirmek

G25 Modifikasyonları

? biliyinmu

• quote:

Orijinalden alıntı: ozy01

kardeş bende g25 kullanıyorum fakat bişe sorcam race ınjection gtr2 bunun gibi oyunlarda debrajı kullanmadan vites geçişi sağlanıyor sen oynuyorsan söylermisin debrajı kullanmadan vites geçişi olmasın istiyorum böyle bişe varmı ?

Valla oyun icin bi fikrim yok H-Shifter moduna al zaten o tur oyunlarda tahminimce fazla onem vermiyolar debriyaja cunku yaris arabalari oldugu icin sanzimanlari da debriyajsiz gecise uygun sen yine automatic clutch tarzi bi yazi gorursen devre disi birak olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.