Şimdi Ara

G skill trident z neo serisi ram

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Neo serisi ram ler geliyor teknik bilgim pek yok anladığım kadarıyla amd ryzen serisi ile tam uyumlu ramler sanırım bilgisi olan varmı
    Mesela 2x8 alınsa
    İlerde 2x8 daha alsak
    Örnek veriyorum 3600 MHz olsa hepsi 4 slot da 3600 MHz de çalışıyor mu
    X570 pro Carbon anakart
    Ryzen 3600x işlemci ile

https://www.youtube.com/watch?v=BhYYhIdg8fI&feature=youtu.be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3600x islemciye bu kadar rami ne yapacaksiniz anlamadim. Sonucta 2 kit ram fiyati islemciye esit oluyor hemen hemen. Sacma.

Sorununuzun cevabi evet calisir ancak ram kararliligi icin cift ram kullanmak dortlu kullanmaktan daha avantajli. XMP 2.0 profili direkt yapistircaksaniz sorun olmaz gerci. Ama ram overclocklarda hep ikili ram onerilir(sistem triple veya quad channel degilse ki degil)
  • X570 anakartların hemen hemen hepsi daisy chain yani 2x 8gb, 2x16gb ramlerin daha iyi oc olabileceği konfigurasyon. Neo serisinin olayı if ratioyu 1:1 in altına indirmeden ryzenlarda maksimum performansı sağlamak. Neo serisi ramlerde asıl göze çarpan CL14 geçilmeli 3600mhz ve 3800mhz ramler. C14 geçikme değeri 3800mhz için oldukça çılgın bir değer. Fiyatıda tabiki ona göre olacaktır. 2x8gb kit 250dolar olursa şaşırmam

• L.J kullanıcısına yanıt
    Oyun ve aynı anda yayın gibi birseyler yapmayı planlıyorum 2x8 3200 veya 3600 tamamen iş görürmü video edit gibi bazı programlarada giriş yapmaya calısacam

• brokengineer kullanıcısına yanıt
    3800 olanlar evet bence de uçuk rakamlarla gelecek ben oyun yayın ikisi bi arada birseyler planlıyorum 2x8 3200 veya 3600 yeterli olurmu sence de
    Ve 4 slot sormam da ki amaç başka bir konuda 4 slot kullanırsan örnek veriyorum 3200 3600 MHz olan ramleri 4 lersen o MHz yi vermez demişti birisi işlemci 4 kanal desteklemiyor vs demişti ondan merak ettim Yani bende 2x8 alacam ilerde yükseltmek için bi 2x daha eklersem nasıl olur düşüncesi ile sordum aslında
    Bilmem anlatabildim mi 😅

• NewLiFe61 kullanıcısına yanıt
    Anladım. Açıkçası işlemcinin 4 slot desteklememe gibi bir durumu yok. Daha çok anakart ile alakalı bir durum söz konusu. Anakartlarda iki tip ram şeması bulunmakta bunlar daisy chain ve t topology diye geçiyor. Bunların ilki 2 slot ram desteklerken diğeri 4 slot performansı ile ön plana çıkıyor. X570lerde hemen hemen hepsi daisy chain kullanıyor. Anakartlarda ram hızı tek kanaldan 4 kanala geçtikçe azalıyor. Her ram de aynı kutudan çıksa bile tamamen aynı değil. Bu durumda hepsini aynı seviyeye oc yapmasının önüne geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brokengineer -- 29 Ağustos 2019; 22:2:27 >
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    Tam olarak netleştirmek için soruyorum 2x8 aldım diyelim 3600 MHz
    Sonradan 2x8 daha alsam 3600 MHz
    Komple ramler 3600 de çalışırmı,

• NewLiFe61 kullanıcısına yanıt
    Çalışmama ihtimali var 4 slot kullandığın için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.