Şimdi Ara

G.skill 16 gb ram 2400 mhz den hafif artirdim pc acilmadi ne yapabilirim? ACİL ACİL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ram 2400 destekliyordu 3000 mhz yaptim pc acilmadi geri nasil biosa girebilirim acil yardim edin neler önerirsiniz acil yardim edin

• Arkadaşlar siz siz olun ram oc yaparken işlemci ve ram mhz uyumuna bakın markası modeli vs. her şeyini yazarak araştirin. Ayni model ram'in mhz oc yapanları araştirin sikinti var mi diye, bende G.Skill 2x8 = 16 GB RAM var 2400 mhz destekliyor ilk önce 2600 mhz yaptim birşey olmadı sonra 2800 mhz yaptim ondada birsey olmadi sonra 3000 mhz yapayim dedim ama içimde bir korku hissi vardı dedim bunda pc mavi ekran verirse biostan yaparım herhalde dedim ve pc açılmadı. PC ramlari çalışamadığı için görüntü yoktu baya baya bayaaaa korktum, abime nasıl söyleyecektim internet kafeler kapalı ve bu olayı ekran kartında da yaşadık pc açılmamıştı. Sonra kasayı kapattım bekledim içimde o kadar büyük bi korku vardı ki inanamazsınız, çözümü eğer oc yaptiysaniz bilgisayarinizi kapatın priz kablosunu çıkartın ama ondan önce şarteli kapatın sonra bios pilinizi çıkarın ve en az 15 dk bekleyin daha fazla beklemenize gerek yok. Sonra geri takın bios pilini biosunuz sıfırlandığı için ilk ayarlarına dönecek ve bilgisayarınız bi 10 saniye geç açılabilir eğer bunlara rağmen açılmadıysa voltaj fazla kaçmış olup pc bileşenlerinizi yakmış olabilirsiniz dua edin öyle birşeyiniz olmasın okuduğunuz için teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.