Şimdi Ara

G-Shock Topluluğu. (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.710
Cevap
90
Favori
255.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: heavyrocker

Hayırlı olsun. Saatin altındaki 4 haneli koda göre, alttaki sitede var.
    http://www.ersa.com.tr/casiokilavuz

çok teşekkür ederim. İlgili sayfadan indirdim.
  • despot12 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, g shock ın linkini atabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GW-9400-1
    http://www.casio-intl.com/tr/tr/wat/watch_detail/GW-9400-1/

PAG240-1CR Pathfinder yada PRW 3000 serisi
    http://www.casio-intl.com/tr/tr/wat/watch_detail/PRG-240-1/

Arkadaşlar şu modeller arasında ne dersiniz böyle 700-800 arası bir şeyler bakıyorumda Casio içerisinde G-Shock 'tan bir modelim olsun diyorum ama siz de farklı model tavsiye ederbilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avantprimitive -- 14 Haziran 2016; 3:50:52 >

• Avantprimitive kullanıcısına yanıt
    Bence, eğer saatin tüm işlevlerini kullanmayacaksanız, yani daha çok aksesuar olarak duracaksa GA-1000-8A derim. Analog + dijitalleri severim. Dijital seviyorsanız diğerleri derim, hem onların saaat özellikleri daha fazla. Pil faktörü de ayrı bir seçim tercihi tabi. Güneş enerjili olması avantaj.
  • heavyrocker kullanıcısına yanıt
    Yani tüm işlevler aktif kullanılmasa bile ben yinede gerekse Rangeman gerekse Pro Trek serisinin görünüşünü Gravity modellerine göre çok çok daha beğeniyorum hem diğer taraftan sonradan kullanılmak üzere bir tür stok özellik konuma dahi düşebiliyor bu modeller o yüzden GA serisini direk eledim denilebilir. Pro Trek'e çok yakınım ve Solar Power'ın bende sizin gibi bir avantaj olduğunu düşünmüştüm ama sanırım Pro Trek'in eski modellerin de kış günleri falan devamlı mont'un altında kalışı veya karanlıkta kalışı ile Solar Power'ın saate 1 gün kullanım ömrü verdiğini yazanlar gördüm afalladım. Açıkcası Batarya kullanan modeller size 2-5-10 yıl kullanım ömrü sağlarken ki hadi 1 yıl olsun pil değişimi zaten oldukça basit, masrafsız ve şarj ettirmeyi gerektirmeyen kaldı ki karanlıkta kalsa dahi güç harcamayacak modeller. Şimdi asıl merak ettiğim bu verdiğim modellerin Solar Power konusunda acaba eskisi gibi mi yoksa geliştikleri mi? Mesala Casio şunu yazmış bilgilerde;
    "Şarj edilebilir pille 6 ay (şarjın ardından ışığa maruz kalmadan normal kullanım ile çalışma süresi)
    Şarj edilebilir pille 23 ay (tam şarjın ardından güç tasarrufu fonksiyonuyla tam karanlık ortamda saklandığında çalışma süresi)"

Bazıları da Solar Power'ın zaten enerji konusunda enerji edilmemesi için yapıldığını dolayısıyla hiç şüphe edilmemesi gerektiğini söylüyor. Birde özellikle Pro Trek serisinde sizce Titanium mu yoksa Resin Band (Saat Kordonu) mi daha iyi veya genel olarak ne derdiniz. Yani Titanium tamam klas falan da her çarpmada çizikler alması kondisyonu çok düşürmesi-spor görüntüyü bozması, kolu ısırması tokanın, belki ağrılığı veya soğukluğu. Bunlara karşın Resin Bandler daha sportfi ve çok daha sorunsuz görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avantprimitive -- 14 Haziran 2016; 1:13:14 >

Ben metal yerine silikon tercih ederim her zaman, yazdıklarınız doğru kordon konusunda. Pil değiştirme konusunda sıkıntı olmaz diyorsanız pilli modeller tercih edilebilir, solar konusunda uğraşmaktansa. Fakat casio nun o yazısı doğru ise ilk model canavar.

• heavyrocker kullanıcısına yanıt
    Hocam benim kafa iyice bulandı ya şimdi de Casio' dan da çıktım başka markalara da bakar oldum. Aslında en büyük derdim şu military/tactical saatlerden bir tane almak G-Shock'lar kafada öyle de şimdi de şöyle hem analog da olsuna da girince tabi dijital de sonra ister istemez birkaç özellikte. Ve saatin bir G-Shock kadar kaba ve zırhlı durmasını da istiyorum aslında Rangeman'i beğeniyorum ama bir analog eklentisi de olsaydı keşke ve biraz daha klas. Hocam sizin Caiso olur olmaz veya yukarıda yazdıklarım, 700-800 arası tavsiye olmadı sizi beğendiğiniz modeller var mı?

-----

Şimdide diyorum ki beğendiğim bazı 200 tl'lik modeller vardı direk ondan alayım para cepte kalsın gerek yok o kadar harcamaya :D benim durum gittikçe kötüleşiyor kimse yardım edemeyecek gibi çıksam çıksam anca kendi başıma çıkacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avantprimitive -- 14 Haziran 2016; 14:17:21 >
    Vallahi fiyat aralığını siz bileceksiniz. Fakat böyle eşyalar bir kez alınıyor. Benim fikrimce maddi imkanlar el verdiği sürece en iyisini almak. Renkler ve zevkler tartışılmaz fakat dediğim modeli tercih ederdim ben. Diğer modelleri de inlemiştim ben kendime alırken fakat sonuçta bütçe herkesin farklı. Fakat sonradan ileri modellerden almadığıma pişman oldum. Saat firmalarında çalışan tanıdığınız varsa onlar yarı fiyatına kadar indirimli alıyor.

• Rangeman iyidir :) Mavi renklisi var bende. Oldukça memnunum ;)
  • Valla bende protrek prw-3500 ile GG-1000 mudman arasında kaldım

• guguk kullanıcısına yanıt
    Sizin için seçim yapayım dedim ama yine yapamadım :D Ama bana kalırsa eğer outdoor olayınız aktif ise bence Pro Trek'tir kesinlikle. Diğer yönden aktif değilse normalin üzerinde günlük hayatta (benim gibi) G-Shock olabilir tabi ama hepsini bir kenara bırakırsak saatin görünüşünü kendinize yakın bulduğunuz hangisi ise nasıl kullanacağınızında önemi kalmaz zaten her kullanıma gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avantprimitive

Sizin için seçim yapayım dedim ama yine yapamadım :D Ama bana kalırsa eğer outdoor olayınız aktif ise bence Pro Trek'tir kesinlikle. Diğer yönden aktif değilse normalin üzerinde günlük hayatta (benim gibi) G-Shock olabilir tabi ama hepsini bir kenara bırakırsak saatin görünüşünü kendinize yakın bulduğunuz hangisi ise nasıl kullanacağınızında önemi kalmaz zaten her kullanıma gider.

Teşekkürler hocam valla dediğiniz gibi yaptım prw-3510 modelini sipariş verdim. Taksitleri bitsin yanınada ileriki yıllarda g-shock almaya karar verdim.

• guguk kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam Pro Trek serisi de güzel G-Shock da valla hatta ikiside neredeyse aynı oranda pratik sadece G-Shock'lar yadsınamaz derecede daha dayanaklı tabi. Bende ya 9000 ya da 9400 düşünüyorum ama ikisinden de öte bir Swiss Military acayip aklımı çeldi, aslında bulsam Luminox almaya niyetliyim de. G-Shock'lar her ne kadar zırhlı falan da olsa G-Shock'un yaratıcısın da dediği gibi asla military için tasarlanmadı ama oldukça öyle görünse bile :) bir Luminıx özellikle ve Swiss Military saf tactical saatler YouTube'da adam ordu raporu göstererk anlatıyordu neden diye ondan benim de aklım bu modellere kaydı işte
    sağol hocam valla seninde kafa karışmış inş. gönlüne göre bir saat alırsın.
  • Bende g shock g100 beyaz saatle aranizdayim. Saat ayarini yapiyorum adjusta basinca baska saate ayarliyor. Su an disardayim tam arastiramadim bakalim arastirip bulamazsam sizden yardim isteyecegim :)

• S60Doctor kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavyrocker

Biraz ugrastirdi ama hallettim hocam. Neymis bu saat boyle :)
    Yillardir icimde bir uktedir kalmisti, sonunda bi gazla aldim. Memnunum simdilik bakalim.

• casio g-shock gba - 400 aldım ama hiç bir özelliğini çalıştıramadım acaba bozukmudur

• DRİkubilay D kullanıcısına yanıt

Güzel bir model. Aklımda kalmıştı benim de fakat telefon uyumsuzluğu nedeniyle düşünmedim. Sorunlar telefon ile ilgili ise, her modele uymuyor diye biliyorum. Başka büyük sorunlar varsa sahte olmasın¿

• Hocalar, istanbul avrupada görüp deneyip alabiliceğim veya model seçimi yapabiliceğim yerler var mı? Çok model olsun ucuz olsun falan internetten bakmak tatmin etmiyor

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.