Şimdi Ara

FX8350 - GTX1060 sistemde Windows 11 kullanılabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sistemimde TPM desteği yok fakat eski sistemlerde de güzel performans verdiğine dair konular okuyunca merak ettim.

Windows 10'dan çok sıkıldım. Windows 11'i problemsiz şekilde kullanabilir miyim? Çok fazla veri ve ince ayar var, emin olmadan denemek istemiyorum.

Oyun oynamıyorum. Genel olarak DaVinci Resolve, Adobe ve ofis programlarını kullanıyorum.

Sistemim şu şekilde:

İşlemci: AMD FX(tm)-8350 eight-Core Processor, 4000 MHz

Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 3G 3GB GDDR5 192bit

Anakart: M5A97 LE r2.0

RAM: 2X G.Skill Ripjaws 4 GB 1600MHz DDR3

Crucial MX500 250GB SATA 3 SSD - 2X WD Blue 1TB 7200RPM HDD

Sistem kaldırır mı, kullanırken ağırlık vb. problemler olur mu, performans düşüşü yaşar mıyım?

• Win11 çıktığı günden ber, FX-8300 ile kullanıyorum. Bu güne kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bedo -- 10 Eylül 2022; 22:15:1 >
  • Bedo kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim hocam. Sabahtan beri sormadığım yer kalmadı. Cevap veren tek kişi sizsiniz.

Ayıp olmazsa bir sorum daha var. Hangi sürümü önerirsiniz? Yeni güncelleme geldikten sonra mı geçmeliyim, yoksa fark etmez mi?

• becerisiolmayanbey kullanıcısına yanıt

win11 pro 64 bitten herhangi birini yükleyebilirsin, sitelerde satılan win11 keylerden birini al kafan rahat etsin, istersen yardım edebilirim.

• Key almasına gerek yok ki. Windows 10 dan ücretsiz bir şekilde yükseltme yapabilir. Key aktifleştikten sonra temiz bir format atar.

Windows 11, SSE4.2 destekli tüm işlemcilere uyum sağlıyor. İntel i serisi 1. nesil / AMD FX serisi ve üzeri resmi olarak windows 11 tarafından desteklenmemesine rağmen SSE4.2 destekli işlemciler olduğu için sorunsuz çalışıyor.

• Win11 Home sürümünü kullanıyorum dediğim gibi herhangi bir sorun olmadan FX-8300 ile kullanıyorum.

• Sorunsuz kullanılır, kullanılır tabi neden olmasın. Ama sorunsuzluk ayrı, performans farklı konular. Eski bir sistemde Win11, Win10 kadar hızlı çalışmıyor bizzat birkaç sistemde test ettim. Eski dediğim de öyle çok eski bir sistem de değil hani, 1. nesil Ryzen 1600'de aradığım performansı hiçbir şekilde alamadım. Elimdeki 10 yıllık laptopta daha 2 hafta önce Win10 yedeğini geri kurdum dünya varmış dedim. Hiçbir şekilde Ryzen 5600'lü masaüstümle aynı performansta değildi bir dosya yöneticisini açarken bile.

• Father Torque kullanıcısına yanıt

Şahsen ben hız konusunda Win10 ile 11 arasında ciddi bir fark göremedim, hatta i5-4200U işlemcili dizüstüme de kurdum sorunsuz kullanıyorum.

Tabi ki yeni sistemler eski sistemler göre çok daha performanslı olduğundan fark görmüş olman doğaldır diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.