Şimdi Ara

Fx 8350 mi yoksa xeon 3480 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba. Elimde 1156 pin anakart ve am3+ anakart mevcut. Bir sistem toplamak istiyorum ancak hangisini alsam tam karar veremedim. Sizce hangisi daha performanslı olur?

Teşekkürler.

• fx-8350
  • Xeon x3440 ve üstü fx'lerden iyidir her halükarda. Şimdi karşı çıkanlar olacak ama bende 990fx anakart mevcut ve kullandım fx işlemci, h55 anakart da mevcut onu da kullandım. Kesinlikle Xeon daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ana kartlarını sat. 2019 güncel sistem topla. sırf anakart elinde var diye çok çok eski sistemleri toplamak mantıksız
  • hangisini kaça bulabiliyorsun toplam maliyet ne oluyor buna göre seç ikisi de işini görür ama intelin tek çekirdeği daha iyi ve çoğu oyunda faydası olacaktır ama bunun dedim diye gider 200 300 daha fazla verirsen ben bu işten bişi anlamam fiyatlarını toplam maliyeti bilmiyorum senin hesaplayıp karar vermen lazım.
  • Stok hızlarda kullansan bile X3480 daha güçlü bir işlemci, overclock potansiyeli de daha fazla.
    FX8350'yi geçtiğimiz birkaç ay içinde kullanma fırsatım oldu, gerçekten cayır cayır güç çeken ve çok ısınan bir işlemci. Thermaltake'in çok iyi bir işlemci soğutucusuyla kullandım işlemci 60 dereceyi ne yaparsan yap geçmiyordu ama bu sefer de oda hamam gibi oluyordu
    X3480 de aşağı kalmaz ancak yine de arada 30W'lık bir TDP farkı var, bir nebze daha verimli olacağını düşünüyorum.
    Ancak şahsi tavsiyemi sorarsan yukarda arkadaşların da dediği gibi anakartları satıp Ryzen serisi bir konfigürasyon kurman hem daha verimli olur hem başın ağrımaz, daha uzun süre kullanabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.