Şimdi Ara

FX 6300 Stabil OC Değerleri Bu Konuda (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
692
Cevap
22
Favori
39.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    disabled kapalı enabled açık manasına geliyor eğer sorunuz bu ise
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

disabled kapalı enabled açık manasına geliyor eğer sorunuz bu ise

Ordaki ayarlari kastediyorum neden disabled ediyoruz yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starex_01 -- 28 Şubat 2014; 23:35:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • starex_01 kullanıcısına yanıt
    şöyle eğer disabled etmezsek kendi kendine hem işlemci hızını düşürür hemde voltajı bu nedenlede tam stabile sağlanamaz yapılan hızaşırtmada kısaca bu uzun açıklama yapacak kadar bilgim yok
  • Tmmdir hocam simdi anladim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar

Hız: 4.4 GHZ
    Çarpan: 22
    FSB:200
    Voltaj:1.375
    Modlar: C1E disabled CNQ Disabled Core C6 Disabled AMD Turbo Core : Disabled
    Sıcaklık: Max:47 Min:12
    Yapılan stabilite testleri: Prime95-Orthos-3Dmark 2011
    Anakart: Gigabyte 970A-UD3
    Soğutucu: TT Contac 30 & TG2
  • arkadaşlar biraz önce sistemi prime testine soktum yaklaşık yarım saat sonra bir hata verdi worker5 de neden olabilir bu
     FX 6300 Stabil OC Değerleri Bu Konuda
  • quote:

arkadaşlar biraz önce sistemi prime testine soktum yaklaşık yarım saat sonra bir hata verdi worker5 de neden olabilir bu

NB ve HT', 2000 e çek.voltajı 1 gıdım arttır

• Şu Strange-81 1.4 voltajla 4.7 GHZ'i nasıl stabil kullanıyor anlamadım valla.Bence bu başlığa validate almadan stabil değerleri kimse yazmasın.Hem inandırıcı olmuyor hemde overclock yapmak isteyenlere yardımcı olunamıyor.Adam 4.5 Ghz'i auto voltajda stabil kullanıyormuş vay arkadaş Yabancı forumlarda bile 1.4 diyorlar ss koyuyorlar bench atıyorlar.Bızde klavye basında overlock yapıyoruz
  • Jeezy kullanıcısına yanıt
    bildiğim kadarı ile o voltajda çok 4.3 için ben ilk önce geri alacağım sonra yavaş yavaş yapacağım hafta sonu bu işlemleri
  • quote:

bildiğim kadarı ile o voltajda çok 4.3 için ben ilk önce geri alacağım sonra yavaş yavaş yapacağım hafta sonu bu işlemleri

Bana cpu-z ss ni gösterseme bir bakayım.ama def voltajın neyse ustune 0.025 koy
    iki tane var ikisini de açtım birde birinde vishera yazıyor birinde zambezi neden acaba
  • quote:

iki tane var ikisini de açtım birde birinde vishera yazıyor birinde zambezi neden acaba

Alla halla voltajında yüksek değil normal.Ayrıca sıcaklık değerini görmüştüm bu voltaja o sıcaklık bir kere yüksek.TT Contac 30'un sabitleme vıdalarına bır bak derım.Ben 2 tane TT Contac 30 değiştim onun vidaları yalama oluyor.Ben Q8400 kullanırken bır anda sıcaklık yukarı cıkıp dusuyordu kasayı actıgımda kurcaladım ve vıdanın cıktıgını gormustum.Bence ılk once onu bır kontrol et ve bıostanda bak sıcaklıga + olarak NB Frequency 2000'de mi? ram hızın kaçta?zamanlamaların ne?Auto mu gırdın manuel mı??O zambezi benimde dikkatimi çekti cpu-z den bakman daha sağlıklı olacaktır.mesela şöyle yap 4.3 te stabil sanırım. 4.4'e al voltajı 1.375-1.4 arası bir değere getir.HT Link 2.0 da zaten gördüğüm kadarıyla birde NB'yi 2.0 yap,Ramleri 1600'e al zamanlamalarını 9-9-9-24 yap voltajlarına elleme.CPU-Load line calibration var onu enabled veya extreme yap anakartlara gore degısıyor bu secenek bende sadece enabled var.CPU/PLL voltajıda var o bende 2.5 mesela ben 2.55 gıbı bır degere getırdım suan sistem stabil bir şekilde.Onlarada bir bakmanı tavsiye ederim.Normalde AMD işlemcilere hiç overclock yapmadım genelde intel kullandım ve hep onlarda öğrendim overlock'u.Fakat şu son 1 haftadır saldıra saldıra çözdüm az buçuk AMD'de nasıl overclock olduğunu .prime95 testlerinde mesela çekirdeklerin 1'nde hata veriyorsa buyuk ıhtımal voltajla ilgili bir sıkıntı var.Tek çekirdek hata verince bende voltaj arttırıyordum duzelıyor.Fakat dıger cekırdeklerdede sıkıntı olur ise sorun başka yerdedirBirde CoreTemp indirip bana onun ss'nıde koyarmısın??

hocam seni benim konuya alayım ben dediklerini ancak hafta sonu yada bol vaktim olduğu bir zaman yapabilirim ;)
    http://forum.donanimhaber.com/m_89278479/tm.htm
  • Arkadaşlar bende 4.4 ghz ile kullanıyorum. Maksimum sıcaklıklar nelerdir? Fanın All Suit 2 den devirini düşürdüm, 64 lere kadar çıkıyor sıcaklık testlerde.
  • BORUBEY06 kullanıcısına yanıt
    o sıcaklık çok yüksek fanları hızlandır
  • quote:

Yok boşta 31 32 33 falan. Ama aida64 stabiltytest de maksimum 64 dereceye çıkıyor. Fanları gazlamıyorum çünkü çok ses geliyor. Sessiz modda 64 derece iyi gibi sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: BORUBEY06

quote:

Yok boşta 31 32 33 falan. Ama aida64 stabiltytest de maksimum 64 dereceye çıkıyor. Fanları gazlamıyorum çünkü çok ses geliyor. Sessiz modda 64 derece iyi gibi sanki

bu işlemciler için 65 derece sınır diye biliyorum ben sonrası sorun olabilir ayrıca aida testinde benim gördüğüm en yüksek sıcaklık 40 derece idi aynı şekilde prime testine sokunca 56 dereceyi gördüm
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BORUBEY06

quote:

bu işlemciler için 65 derece sınır diye biliyorum ben sonrası sorun olabilir ayrıca aida testinde benim gördüğüm en yüksek sıcaklık 40 derece idi aynı şekilde prime testine sokunca 56 dereceyi gördüm

Sınır 65 değildir yahu Hocam bu test sıcaklığı yani tüm çekirdekler full yükteyken. Normalde en kral oyunda bile 6 çekirdeği kullanmayacağı için bu kadar ısınması mümkün değil yani , en fazla 55-60 arası o da en fazla

• BORUBEY06 kullanıcısına yanıt
    tabi ki öyle sorun olmaz ama serin çalışması her zaman daha iyi dir
  • Hocam şimdi biostan yarım yamalak anladığım kadarıyla;

Hız : 4,6 ghz (4.4 GHZ yapmıştık zaten @ metinabi 52 ile. 22 olan çarğanı 23 yapınca 4.6 oldu işte)
    Çarpan : 23
    FSB: 200
    Voltaj 1.381 bi de altında var 1.285
    diğerleri ne anlamadıımdan boş bırakıyorum o yüzden (C1E, SVM ?)
    Anakart: M5a97 R 2.0

Aida64 ile ölçecem bakalım stabil olmazsa 22.5 yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BORUBEY06 -- 25 Mart 2014; 22:45:39 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.