Şimdi Ara

FX 6300 Stabil OC Değerleri Bu Konuda (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
692
Cevap
22
Favori
39.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam corsair vs550 550watt psu ile msi 970a-g46 overclockta sıkıntı yaratır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: agbdlcs81

Hocam corsair vs550 550watt psu ile msi 970a-g46 overclockta sıkıntı yaratır mı?

Hiç yaratırmı. VS 550 fazla bile.

970A-G46 ile 4,4- 4,5 ghz ye kadar kadar yolu var.l
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

quote:

Hocam corsair vs550 550watt psu ile msi 970a-g46 overclockta sıkıntı yaratır mı?

Çok sağolun hocam
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

quote:

Çok sağolun hocam

Hiç sorun çıkarmaz o power güvenle alabilirsin

• Selam arkadaşlar Fx 6300 pazar günü aldım yanında cooler master tx3 evo soğutucu aldım bide ana kartım GA-780T-D3L 1600mhz 4x2 ram var amd overdrive ile 4.2 ye stabil gösteriyo ama dota 2 de falan 1 2 defa crash yedim sonra amd overdrive stabilte testini yaptım 1 saat 42 dakika hardware failure verdi ısı değerlerim fena değil max 49 derece gördüm daha en düşük 29 gibi. Daha önce hiç overclock yapmadım ilk deneyimim biosadan falan ne ayarlar yapmam gerek acaba yardımcı olabilirmisiniz?

xigmateck tauro 600W 80+ bronze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umutterol -- 7 Temmuz 2014; 12:18:26 >
  • burgfb kullanıcısına yanıt
    Fan 1200rpm

Güzel soğutucuymuş güle güle kullanın
  • core contact freezer üzerinde NANOXIA 1250rpm soğutucu var
  • quote:

Orijinalden alıntı: burgfb

core contact freezer üzerinde NANOXIA 1250rpm soğutucu var

CCF ben de kullanmıştım güzel soğutucu... AM3+ desteği yok normalde sanırım ayaklarını büktünüz
  • myalperen kullanıcısına yanıt
    Bir türlü tutturamıyordum bide buradan yararlanarak deneyeceğim çok teşekkürler
  • quote:

quote:

CCF ben de kullanmıştım güzel soğutucu... AM3+ desteği yok normalde sanırım ayaklarını büktünüz

ayaklarını kullanmıyorsunki ayaklar sadece 1155 için. am3+ direk oturuyor.
  • quote:

quote:

quote:

Ayaktan kastım o ikili tutma kancalarıydı zaten. Siz hiç soğutucuyu taktıktan sonra çıkarttınız mı?

Ben biraz zor takmıştım. Çıkartırken anakartı kırdım 2-3 ay sonra internette bir video gördüm am3+ soketlere tam oturması için ayaklarını bükmek gerekiyormuş. Ben direk uyumlu sanmıştım.

Belki de uyumludur eğer siz çıkartabilmişseniz Çok merak ettim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ayaktan kastım o ikili tutma kancalarıydı zaten. Siz hiç soğutucuyu taktıktan sonra çıkarttınız mı?

Ben biraz zor takmıştım. Çıkartırken anakartı kırdım 2-3 ay sonra internette bir video gördüm am3+ soketlere tam oturması için ayaklarını bükmek gerekiyormuş. Ben direk uyumlu sanmıştım.

aynen öyle sorunsuz oturdu. sorunsuz çıktı. versiyon farkı flndır. neyse paylaşmak güzeldir. ama sunu syliyim 6300 şimdiye kadar aldığım en iyi oc işlemcisi. daha yolu var. yetmezse 5ghz 4 sene daha götürür

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

aynen öyle sorunsuz oturdu. sorunsuz çıktı. versiyon farkı flndır. neyse paylaşmak güzeldir. ama sunu syliyim 6300 şimdiye kadar aldığım en iyi oc işlemcisi. daha yolu var. yetmezse 5ghz 4 sene daha götürür

Anlıyorum hocam. Sevindim sorun olmamasına

OC olayı iyiymiş... Ben de 212 evo alıp 4.4'de kullanmak istiyorum bakalım

• Hocam işlemciyi 4.3 ghz ye getirsem ortalama ne kadar voltaj vermeliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kralxteam18 K kullanıcısına yanıt
    hocam bende g46 anakart ve 6300 var 4.3 oc lu kullanıyorum 1.44 volt verdim ve prime95 30 dk sorun çıkmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şimdiye kadar stok fan kullanıyordum.Stok fanın sesi rahatsız etmeye başladı.70 Tl civarı soğutucular hep 92mm acaba bunlardan hangisini alsam oyunlardaki aşırı sesten kurtulabilirim ya da mutlaka 12mm'lik mi almalıyım.Derdim oc yapmak değil sadece oyun oynarken ses sıkıntısını gidermek istiyorum.
  • Syberia-1903 kullanıcısına yanıt
    http://www.vatanbilgisayar.com/hyper-tx3-evo-lga775_1155_1156_1366--am2_am2-am3_am3-_fm1-islemci-sogutucu.html?srt=UP#yorumlar
    Bu soğutucu için gayet iyi yorumlar var fakat kasanın hava sirkülasyonu çok önemli. benim kasam çok dar mesela hava almıyordu o yüzden prime'da 78 dereceyi buluyordu yeni aldığım soğutucuyla. Havalandırmayı sağladım 64'ü geçmiyor artık bu yaz sıcaklarında 4.4 ghz'de
  • Arkadaşlar siz cpu sıcaklığını hangi program ile okuyorsunuz? Bende ai suite ve coretemp var fakat ikisi birbirini tutmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: SüleymanBatuhan

http://www.vatanbilgisayar.com/hyper-tx3-evo-lga775_1155_1156_1366--am2_am2-am3_am3-_fm1-islemci-sogutucu.html?srt=UP#yorumlar
    Bu soğutucu için gayet iyi yorumlar var fakat kasanın hava sirkülasyonu çok önemli. benim kasam çok dar mesela hava almıyordu o yüzden prime'da 78 dereceyi buluyordu yeni aldığım soğutucuyla. Havalandırmayı sağladım 64'ü geçmiyor artık bu yaz sıcaklarında 4.4 ghz'de

eyvallah sağolasın.Siz bu soğutucuyu mu kullanıyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.