Şimdi Ara

FX 6300 BELASI FPS SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
2.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hemen hemen her oyunda takılma fps düşmesi yaşıyorum ve oyunları en düşük çözünürlükte açıyorum hiçbir oc vb şey yapmadım stabil şekilde kullanıyorum sisteme gelirsek eğer

amd fx6300
    6570 2gb powercolor ekran kartı
    msi 760gm-p21 fx
    4x2 8 gb ram 1333 mhz
    320 gb hdd

ultra high gibi bir şey aramıyorum oyunlarda çamur gibi oynamaya alışığım ve çok düşük sistemi gereksinimi olan lol mesela warcraft 3 gibi oyunlarda ani fps düşüşleri yaşatıyor bana bu kart bunun çözümü nedir çekirdeklerini kapatıp 2 çekirdek yapsam işlemcimi düzelme olur mu lütfen yardım edin keşke gidip intel g3258 alsaymışım çok pişmanım şuanda bütünü çekirdekleri açık durumda yük altına girdiğim zaman açıktıklarınıda açık duruma getirdim sanırım benim gibi aynı sorunu yaşayan bu işlemciyi kullanan sanırım bir çok kişi var ...

• hocam malasef oynadığınız oyunlar özellikle çekirdek performansına dayalı oyunlar. 2 çekirdeği kullanılar ama tabiki çekirdek yapısının güçlü olması lazım.fakat sizin şaun yaşadığınız fps düşüşlerinin yine de akıcılığı etkilememesi lazım o oyunlarda.yani tabiki bir intel performansı vermez ama yani atıyorum 60dan 40a inebilir,tutup da 10-15 gibi değerlere çakılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asil

Hemen hemen her oyunda takılma fps düşmesi yaşıyorum ve oyunları en düşük çözünürlükte açıyorum hiçbir oc vb şey yapmadım stabil şekilde kullanıyorum sisteme gelirsek eğer

amd fx6300
    6570 2gb powercolor ekran kartı
    msi 760gm-p21 fx
    4x2 8 gb ram 1333 mhz
    320 gb hdd

ultra high gibi bir şey aramıyorum oyunlarda çamur gibi oynamaya alışığım ve çok düşük sistemi gereksinimi olan lol mesela warcraft 3 gibi oyunlarda ani fps düşüşleri yaşatıyor bana bu kart bunun çözümü nedir çekirdeklerini kapatıp 2 çekirdek yapsam işlemcimi düzelme olur mu lütfen yardım edin keşke gidip intel g3258 alsaymışım çok pişmanım şuanda bütünü çekirdekleri açık durumda yük altına girdiğim zaman açıktıklarınıda açık duruma getirdim sanırım benim gibi aynı sorunu yaşayan bu işlemciyi kullanan sanırım bir çok kişi var ...

islemcide sorun olabilirmi acaba ? Strateji oyunlarında sıkıntı yasamıyorum ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 150-160 tl lik ekran kartınız var işlemciden çok ekran kartına bahane bulun.

6300 den kaynaklanmıyor. Zaten ondan kaynaklanırsa çözümü basit alırsın güzel bi soğutucu takarsın işlemcine basarsın Overclocku bu kadar basit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerererara -- 18 Ocak 2015; 2:07:28 >
  • bende amd kullanıyorum bendede oluyor o fps düşüleri. amd işlemci konusunda sıfır.
  • Asil kullanıcısına yanıt
    6300e gidipte taktığın ekran kartına bak önce gitte tarihi eserini müzeye bağışla ekran kartı alda ondan sonra işlemciye bahane bul
    digerlerininde dedigi gibi bu ekran kartiyla nasil islemciye nasil kabahat buluyorsun anlamadim. ekran kartinin ne kadar vasat olduguna dair teknik kanit ektedir. GTX750 gibi giris seviyesi bir kartin bile altinda.

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-6570-vs-GeForce-GTX-750
  • Arkadaşların dediği gibi o ekran kartı ile normal bir durum bu ayrıca anakart'da ısınma sorunu yapabilir
  • daha önceleri apu işlemciyle ekran kartsız sabit 30-50 fps arası donmadan oynayabildiğim oyunları bu ekran kartıyla hayli hayli oynarım diye düşünüp aldım herşeyi low getirdiğim halde fps düşüşü oluyor genelde zaten grafiklere önem vermediğim için tercih ettim bu kartı lol için gidip 500 liraya ekran kartı almak gibi bir aptallık yapamazdım sonuçta bu oyunu 4830 sahibi biri bile oynarken 9800gt sahibi biri oynarken veya 3850 si olan veya laptoptan onboard ekran kartıyla oynayabiliyorum dell inspiron 5030 laptopla sabit 25 - 30 fps ile bu ekran kartında neden bahane arayayım ki ben zaten lowda oynuyorum herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil -- 18 Ocak 2015; 20:48:05 >
  • gidipte lol için 500 liraya ekran kartı alacak kadar aptal değilim kimse kusura bakmasın işlemciye neden o kadar para verdin diyecekseniz ilerde güzel bi ekran kartı alırım eğer gerekirse diye işlemcimi güzel bir şey sanarak aldım sonuçta bu oyun ekran kartı olmadan rahatlıkla apu işlemcilerle oynanıyor 6570te bahane bulmak çok saçma bunun bence başka bir nedeni olmalı
  • Ekran kartiniz berbat islemcinin bi sucu yok ama ani fps dususleri islemciden kaynaklaniyor g3258 daha iyi bir secim olurdu kim nederse desin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baran18

Ekran kartiniz berbat islemcinin bi sucu yok ama ani fps dususleri islemciden kaynaklaniyor g3258 daha iyi bir secim olurdu kim nederse desin.

sanırım aynen öyle baran kardeşim bende baya bir araştırma inceleme yaptım dediğiniz gibi maalesef
  • Bu AMD kötüleme neden acaba ? G serisi ile 6300 bir tutan var.Ben fx4100 ile kullandıgım ekran kartı belli imzada üst seviye herkes darbogaz yapar dedi bf4 dahil kurdugum her oyunu high-ultra oynuyorum 1920*1080p de.Adam Fx6300 gibi bir islemciye dandik ekran kartı takmıs sonra buraya sacma sapan konu acmıs.Ekran kartını degistir islemciyi 4ghz gibi bir duruma getir sonra dua etmek icin konu ac.

• merhaba awriyedikkat dediğim şeyi anlatamadım galiba ben apu sistemimde oynuyorum hiç ekran kartsız a6 6400k ile üstündeki ekran kartıyla takılma fps düşüşü olmadan lol denilen oyunu warcraft 3 ü sorunsuz dediğim gibi 6570 dandik olabilir danikse dandik işlemcinin üstündeki ekran kartının çalıştırdığı bir oyunu çalıştıramayacak kadar dandik değil dediğiniz anlamıyorum laptop bildiğin dellin milattan kalma inspiron 5030 mu neydi sanırım onunla yine aynı şekilde sorunsuz şekilde oynuyorum yazdıklarımı okumadan neden yorum yapıyorsun peki neden bunlar ile ben bu oyunu oynarken fx 6300 6570 ikilisi ile ne için sorun yaşayayım 6570 dediğin ekran kartı bir çok oyunu çamur gibide olsa sorunsuz oynatıyor o küçümsediğin ekran kartıyla bir çok oyun oynanıyor benim dediğim yukarda yazdıklarımla sorun olmazken neden bu ikisi ile oluyor ?
  • BMW 7.20 ye serçe motoru takılı ve sen 200-300 km hız istiyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuboRq

BMW 7.20 ye serçe motoru takılı ve sen 200-300 km hız istiyorsun ?

anlatamıyorum herhalde zaten şahile 100 km ile gidiyo bu bmw serçe moturu taksam 150 yapmaz mı diyorum en kötü
    6570 in parası kadar beklenti yap
  • Fx 6300 le ilgili değil sorun ekran kartıylada ilgili olabileceğini duşunmuyorum.. Ping in duşuk olabilir, psu nda problem olabilir..

• Baran18 kullanıcısına yanıt
    ofis işlemcisinide işlemci diye öneriyorsunuz ya ne diyim ben senin gibilere
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.