Şimdi Ara

Fx 5200 ekran kartıma fan taktım! :D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimde boş duran bir fan vardı. Ne yapsam ne etsem diye düşünürken aklıma bir fikir geldi.

Fanı olmayan ekran kartım çok ısınıyordu. Iısı sensoru olmadığı için herhangi bir programdan da bakamadım.

Elimi 5 sn ye bile üstünde tutamıyordum. Neyse özetgeçiyim. Buyrun resimler:

Nasıl monteleyeceğimi bilmediğim içinde iplerle tutturdum. Biraz komik durdu ama güzel oldu bence.

Yaa, daha ekran kartında fanı olmayan adamlar var arkadaşlar, halinize şükredin.

• 4TL ye oraya uygun takabileceğin ekran kartı fanları satılıyo
  • @berkay_aydin

Söyledğim gibi elimde fazla olduğu için taktım. Zaten bu kasaya 5kr bile yatırım yapmam.

Ayrıca nerde satılıyo merak ettim?
  • allahım bune
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagoluyuz
    allahım bune

O nasıl bir tepki arkadaş.

• bari kasanın tabanına koy naptın sen öyle :D
  • guzel olmus
  • Tek kelimeyle iğrenç .) ama emeğe saygı eline sağlık
  • Bizim türk halkının kafası çalışıyo amaa *** liğe. :D
  • Neden bu kadar ağır yorumlar yapıyorsunuzki adam sorununu çözmüş ve paylaşıyor.
  • Güzel olmuş bari tozunu alsaydın bari :)))
  • Fanın ısı emicisi yok muydu? Varsa onunla birlikte tak daha iyi soğutur. Bağlama işini de biraz daha uzaktan alsaydın herhalde "en uzak mesafeden fan sabitleme" dalında guiness rekoru kıracaktın Fanı ekran kartına bağla. Madem iptidai çözüm kovalıyoruz al şöyle orta kalınlıkta bir ip, sağa sola dolaştırmadan dikkatlice ve sıkıca fanı ekran kartına bağla. Fanın kendi ısı emicisini kullanırsan çok da kolay bağlarsın. Yedek ekran kartım olsa gösterirdim ama bu seferlik pas geçiyorum
  • kameraya yakın olan iki köşeden iplerle tutturmuşsun. peki karşı tarafta kalan iki köşeyi nasıl tutturdun?
  • Oraları tutturmadım. Sadece resimde görünen yerleri tuturdum. Ama fan düşmüyor yani.

Zaten yakın zamanda babamın okey oynamasına hizmet verecek pc' m.
  • o halde ekran kartına tam olarak temas etmiyordur soğutucu. verim alacağını sanmıyorum :) sadece gürültü yapacaktır
  • fx 5200 kartları way be gf4 den 5200 e gectım gun aklıma geldı ehehe nfs2 de gforce 4denn sonra oyundakı m bluru acan kart ahaha ya okartlar 2-3 tıp cıktı kımsınde fan yok sade bır sogutucu kımısınde fanlı sogutuculu hatta benım aldıgım modelde sogutucuda yoktu gpu nun ustune dırek bı fan koyulmus tu acıkcası fana gerek olmayan bır kart ama arkadas koymus hehe e bıyerdende baslamak lasım bu mod ısıne demıya agır olmasın hakıkaten yorumlarımız sonra bıs bıse kalıcaz ehe hem tıtresımıde mın ındırgemıs bu lastık olayı onemlı olan fkır cıkartmak lastık ve pc hakıkaten yaratıcılık potansıyel var ımkan yok sanırım arkadasta ona bı 6600 gt yollardım ama gecen gun benım velet ustunde tepınmıs canım kartın calısmıyor hehe
  • Okuyom ben ya.

Bu kartla oynayabildiğim oyunlar:

Devil My Cry 3
    PoP
    Mario
    MTA San Andreas
    Operation 7
    COD 2 MP
    Counter Source
    Half Life 2 Deathmatch
    Garry' s Mod
    Resident Evil 4
    Flatout
    NFS Carbon
    Machinarium. (Yeni başladım güzel oyun )
    Gta Chinatown Wars
    Constantine
    True Crime New York City
    25 To Life
    Doom 3
    Far Cry
  • arkadasım hanı yanlıs anlamada duzeltme yapalım oynadıgını sandıgın oyunlar desek daha dogru olur cunku saydıgın bazı oyunları o kartla mın da anca oynarsın ozellıkle carbon ayrıca re 4 dede kac fps cıkar merak ettım dogrusu:)
  • Valla hocam, Carbonu 1280x1024 çözünürlükte Maxsimum ayarlarda akıcı oynuyorum.

FPS belki 15-20 olabilir ama bana akıcı geliyor. RS4' e gelirsek pek öyle ahım şahım bir oyun değil yani.

http://www.youtube.com/watch?v=A344tAPY_MY

Oyun fraps yüzünden donuyor.
  • vala bazıları 10-15 fps yi bile donmuyor sanıyor. halbuki 20 ve altı bariz donma yapar, 20-25 arasıda donma yapar. 25 ve üstü akıcıdır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.