Yüzbaşı
17 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
S.a beyler.

Bu bütçede ama aşmayacak şekilde bi pc lazım. Ama bütçeyi kuruş geçmeyecek.

Monitör, ses sistemi, klavye mouse hariç olacak.

En performanslı olarak nasıl bişey çıakbilir ortaya?

Şimdiden teşekkürler.
Yarın gidip bi mic alacağım. Masa mikrofonu olsun istiyorum. En fazla 30 TL verebilirim. Hoş, fiyatı 30 TL den fazla ama küsürat sorun olmaz.

MSI 870A-G54 anakartım var. onun onboard ses kartını kullanıyorum. Amacım gitar çalmayı öğrendikten sonra kayıt almak ve teamspeak konuşmaları yapmak. Ama yarın birgün önüne bi popfilter koyup şarkı kaydıda alabilirim.

Aklımda şu model var,http://www.vatanbilgisayar.com/Kulakl%C4%B1k%20ve%20Mikrofonlar/trust-16973-trust-mikrofon/productdetails.aspx?I_ID=50870

incelemeleri şunlar:

http://www.youtube.com/watch?v=-WguIz2AGpQ (eleman videonun sesini micten almış)

http://www.youtube.com/watch?v=Y-WoGszN0XU (video sonunda ses denemesi var)

http://www.youtube.com/watch?v=xq0pDBYkJ8I (ses denemesi)

http://www.youtube.com/watch?v=H0xuGTiyGuk (ses denemesi)

http://www.youtube.com/watch?v=MHay2wthZEE

http://www.youtube.com/watch?v=IWhq7QoGGGg

-------------------------

Sizce nasıl seçim beyler?
Merhabalar. Benim işlemcim phenom ii x4 955. ilk başlarda oyunlarda sadece ses çıkartıyordu gtx 460 ile ama daha sonralarda ses ile birlikte ısınmada baş gösterir oldu.

Şuan masaüstündeyim ve sistem boşta biraz ses var ve sıcaklıklar şu şekilde:

İşlemci: 36
Ekran Kartı: 33

Oyunlarda (daha yeni angry birds oynadım ve işlemci sıcaklığı 61 dereceydi. şaka gibi! Gta IV te full ayarda iken aynı sıcaklığı alıyorum..) ses aşırı derecede artıyor zaten daha önceden gtx 460 roket gibi ses çıkartıyordu kulaklık takıyordum oyun oynarken. ama bu sefer hem işlemci hem ekran kartı birlikte nasa füzesi gibi ses çıkartıyorlar mübarek. performansta sorun yok. oyunları full hd mükemmel şekilde oynayabiliyorum ama hiç değilse masaüstünde iken hiç çalışmıyormuş gibi ses çıkarmasını istiyorum.

Cool'n Quiet hiç değilse oyun dışında masaüstü sessizliğini sunar mı bana? Yapsam bile oyundayken iptal olur dimi yani? Performansı etkilemesin sonra..

Seasonic 750W power var tek giriş 62A veriyor yani güç yetmeme gibi bir durum söz konusu olamaz. Sıcaklık sorunuda yok HAF 912 Plus kullanıyorum kasa olarak.

İşlemcide ve ekran kartında overclock yok. Stok durumda ikiside. Kasada 2 fan tane var. önde 20 cm ve arkada 12 cm egzost fan

Vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
Elimde birkaç DVD film var ve usb ile lcd tv de izleyeceğim. DVD içindeki dosyaları usb atınca tvde otomatik açmıyor tonla dosya çıkıyor ve izleyemiyorum. PC deki dvd menüsü gibi olmuyor mesela.

DVDrip progamı ile tek dosya haline getirip nasıl izleyebilirim tv den? uzun zamandır böyle bi sorunum var çözüme ulaşırsam sürekli çarkıfelek, esra erol izleyen aileme başyapıtları izleterek film neymiş göstermek istiyorum. yazık acıyorum hallerine, hala piyanist, benjamin button un tuhaf hikayesi, akıl oyunları felan izlemedi bizimkiler. bu durumu telafi etmem lazım
Arkadaşımla birlikte kulaklık alıcaz ama denemeden almak istemiyoruz. İstanbul da oturuyoruz. Kulaklık deneme imkanı sunan mağazalar var mı bildiğiniz? Vatan computer, electroworld mesela.
Aslında alın. Almayın demiyoruz da..

Daha yeni MSI 870A-G54 anakart ve AMD x4 955 Black Edtion aldım. İşlemciyi sorunsuzca anakarta taktım ancak yanında gelen stok fanı takamadım.

Yok efendim, olmuyor. Normalde yanındaki iki demir çubuğunda rahatlıkla soket yerine girmesi gerek ancak, bir tanesi giriyor, diğeri 1 cm yukarıda kalıyor.

Zorlasam plastiğini kırıcam bu sefer anakart çöp olacak. Bir an düşündüm belki ben beceremedim diye ama, internette araştırdım, bu dertten muzdarip bi eleman daha buldum;

Hayır sorun o değil. Bide stok fanın macunu bulaştı işlemciye. Aseton ve pamukla temizledim. Sorun yok. Ama peki ben şuan ne yapayım?

OC yapmayacağım için stok fanla idare edecektim ancak şimdi bir soğutucu almak farz oldu sanırsam. Max. 50 TL bütçem var. Öldürseler OC işine bulaşmam.

O yüzden para harcamak istemiyorum. İki tane seçim yaptım.

XIGMATEK APACHE AM3 İŞLEMCİ SOĞUTUCU - 22 TL
XIGMATEK POWERFUL THERMAL MACUN - 8 TL

Vatanbilgisayar.

Böyle iyimi sizce?
Öncelikle herkeze iyi günler.

Şu sıralar Fiyat/Performans Oyuncu klavye ve fare setlerine bakıyordum. Ve aradığımıda buldum.

A4 Tech x7 G800 V model klavyeyi 35 tl ye,
A4 Tech x7 755bk Oscar model fareyide 45 tl ye aldım.

2 Parça toplam 80 TL tuttu. Ki bu bir oyuncu seti için az bir miktar olsa gerek. Logitech g15' in 150 TL olduğunu düşünürsek..

Neyse, hesap kısmını bir kenara bırakıp incelemeye geçelim.

A4 Tech x7 G800 V Gaming Keyboard

Özellikleri;

# Programlanabilir 16 tuş.

# Ağır yapı. 400-500 Gram olduğunu tahmin ediyorum.

# 5 farklı profil desteği. (FPS, RTS, STG, RPG, ATC olmak üzere 5 farklı oyun çeşidi. İsteseniz bunları programlarda kısayol tuşları niyetinede kullanabilirsiniz. PS, AE, 3D mark, FL Studio, Z modeller vb.)

# Klavye üzerindeki tek tuşla profil değiştirme. (Mesela COD' dan MOH' a geçerken yada Masaüstünden PS' ye geçince)

# Windows bloke tuşuyla başlat çubuğu tuşunu kapatma. (Bu sayede CTRL tuşu yerine yanlışlıkla Windows tuşuna basıp oyundan atılmaktan da kurtulmuş oluyorsunuz. Güzel bir düşünce)

# W, A, S, D ve yön tuşlarının yer değiştirmesi. (Mesela siz wasd tuşlarına alışıksınız ama oynadığınız yarış oyunu yön tuşlarıyla kontrol ediliyor. Yine tek tuşla bu tuşların yerini değiştirerek size kolaylık sağlıyor)

# Ağır yapı. Tahminim 1 KG' a yakındır.

# 1000 HZ tepki süresi.

# 2,5 m kablo uzunluğu.

# Turuncu ve diğer tuşlara göre el terletmeyen kauçuk kaplama WASD ve yön tuşları.

# 96k dahili hafıza.

# Makro yazabilme. Yani istediğiniz tuş kombinasyonlarını yaratabilme. Tam olarak bilmiyorum. Biraz zaman geçiriyim, öğrenince yine bu konuda anlatıcam.

# Suya karşı dayanıklı. Nasıl derseniz, buyrun izleyin..

http://www.youtube.com/watch?v=9Lq1jkJ5Bys&feature=related

A4 Tech x7 755BK Oscar Lazer Mouse

# Programlanabilir 7 tuş. (Sağ,sol click hariç)

# Ağır yapı. Kalitesini dokunduğunuz zaman hissediyorsunuz zaten.

# 600, 800, 1200, 1600, 2000, 3600 DPI desteği.

# 3x ateş etme tuşu. (Size gereksiz gibi görünebilir ama oyunlarda silahları otomatik kullanınca kaydırma yapar, ancak 3x kullanınca hedefe tutarlı ve sabit atışlar yaparsınız)

# Üstü pürüzlü bir kaplamayla kaplı. Eli terletmiyor.

# Altındaki 6 tane teflon sayesinde fare daha rahat kayıyor.

# 2,5 m kablo uzunluğu.

# 2 farklı profil seçeneği. ( Oyun, masaüstü. Ancak oyuna girerken profilinizi değiştirin çünkü, masaüstünde kullandığınız kısayolları (mesela bilgisayarım) oyunda kullanınca oyundan atıp o kısayolu açıyor)

# 16 K dahili hafıza.

# 4 Yollu Fare tekerleği. (Aşağı yukarı inerken tekerleği kullanıyorduk. Ancak şimdi sağ sol yaparken de kullanıyoruz ve bu büyük kolaylık sağlıyor)

# 1000 HZ tepki süresi.

# Lazer oluşu sayesinde cam yüzeylerde bile çalışma.

Resimler

Ürünlerin kutuları.

Soldaki klavye, sağdaki Mouse kurulum cd si. Eğer tuş atamak istiyosak bunları yüklememiz zorunlu.

Şık kutu. A4 Tech' i seviyorum arkadaş. İlk olarak fareyle başlıyoruz.

Arka kısmında özelliklerinden bahsediyor.

Görünüş itibariyle hoş bir mouse.

Değişik açılardan..

Tekerleğin üstündeki renkli tuş DPI değiştirme düğmesi. Bu tuşa bastığımızda sırasıyla:

600 DPI renksiz
800 DPI yeşil
1200 DPI sarı
1600 DPI kırmızı
2000 DPI kırmızı, yeşil (yanıp sönerek)
3600 DPI sarı, yeşil (yanıp sönerek)

ışık çıkıyor.

Yanlış anlaşılma olmasın, yandaki turuncu yuvarlak tuş tek bir tuş değil.

Çevresindeki halkanın üstünde 4 tuş daha var.

Kaymayı kolaylaştıran teflon parçalar.

Ben küçük bir mouse bekliyordum ama baya büyük bişey. 12x7 cm ebatında.

Ele oturuyor. Ve yüksek DPI oyun oynarsanız eliniz yorulmuyor.

Yalnız Turuncu 3x tuşuna alışmanız biraz zor olabilir. Bzen yanlışlıkla basıyorum da.

Ayriyeten, firma yedek teflon parçalarda yeriyor.

Gelelim klavyeye,

Ön tarafta ürünün resmi.

Arka tarafta yine özelliklerinden bahsedilmiş.

Kutusundan çıkartıp kuruyoruz.

Program yardımıyla görev atayacağınız tuşlar. Şuan boşta duruyorlar. Basıyorum, tepki yok. :D

Değişik açılardan:

Kontrol Paneli. Sağdaki Windows tuşunu engelleyen tuş, diğeri ise profil değiştirme tuşu.

Tuşlar ince yapılı değil.

Ses açma, kapama, şarkıyı ileri sarma vs. görevi olan tuşlar.

Bu klavyeye, Space tuşunun altına tuş koymuşlar yanlışlıkla oraya basabiliriz, çok kötü olmuş bu gibi yorumları yapan kişiler çoktu.

Bende onlara durumu göstermek için resmini çektim. Gördüğünüz gibi arada baya bir mesafe var.

Firma çok iyi ayarlamış bu noktayı, bırak basmayı elim değmiyor bile.

Oyun sırasında bu tuşların kullanımı hakkında biraz ipucu vereyim. WoW oynamak eğlenceli olurdu açıkçası.

Genel görünüm.

Bu incelememde ki amacım klavye-mouse alacak arkaaşlara yardım etmekti. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

İyi forumlar..
Öncelikle merabalar. Uzun zamandır para biriktiriyorum (Malum öğrenciyiz ).

Şuan 2000 TL param oldu ve bu biütçeye göre kurulabilecek en extreme sistemi istiyorum sizden. 1080p full detay oyun oynanacak, Photoshop ve After effects kullanılacak.

Kablosuz klavye mouse ve kasadaki sessizlik en önemli şey benim için. x6 1055t çıktığından beri forumu takip edemiyorum fazla. Şu Sandy Bridge olayına fransız kaldım biraz.

i7 950 felan tercih edilmiyor artık. Neden? Hem Sandy birdge işlemcilerin 6Mb önbelleği var. Nasıl hızlı olabiliyorlar? Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Kendi seçtiğim parçalar:

Cooler Master Haf 912 - 160 TL (Teknobiyotik)

CM Storm CS-S Batte Mousepad - 15 TL (Teknobiyotik)

LOGITECH MK520 2.4GHz WIRELESS DESKTOP - 85 TL (Vatan)

LOGITECH Z-323 2+1 - 102 TL (Vatan)

Toplam: 362 TL

Evet, umarım güzel parçalar seçmişimdir. Kablolardan nefret ediyorum, bu yüzden almışken kablosuz klavye-mouse alıyım dedim, hem pil ömürleride uzun. (3 yıl klavye, 1 yıl mouse pil ömrü)

Geriye kalan bütçe ile oyunları en iyi şekilde oynayabileceğim bir pc istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

EDIT <<<<<<<<

Kasayı oluşturdum. Kablosuz-klavye mouse olayından da vazgeçtim. Çoğu yerde atlama yapar, fps oynayacaksanız almayın gibi yazılar gördüm, vazgeçtim.

Sandy Bridge' e param yetmiyor, Bulldozer' ide bekleyemem. Bu hafa içinde alınıyor.

KASA

MSI 870A-G54
AMD Phenom II X6 1055T
GSKILL 4GB (2*2GB) RipjawsX DDR3 1333MHz CL7 1.5V
SAPPHIRE HD6950 GDDR5 2GB 256Bit
WD 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm
ASUS DRW-24B3LT 24X ± DOUBLE LAYER LIGHTSCRIBE SATA DVD
Cooler Master HAF RC-912 Plus
Seasonic SS-750AT 80+ Plus 750W

ÇEVRE BİLEŞENLERİ

A4 Tech XL-755BK OSCAR Laser Oyuncu Mouse
A4 Tech X7-G800V Q Oyuncu Klavye
LOGITECH Z-313 2+1
XILENCE 140MM KASA FANI 1 adet
XIGMATEK XSF SERİSİ 120MM EXTREME SILENT FAN 2 adet

Toplam: 2100 TL

VatanBilgisayar & Teknobiyotik

Evet, iyi kötü yorumları alayım dostlar.
Arkadaşlarla grafik sorunu olmayan( benim pc dandik ) bi oyun arıyoruz. Opreration 7 denedik arkadaşlarım sevmedi.

Combat Arms denedik, ben sevmedim. Parabellum diye bir oyun bulduk LEVEL dergisi sağolsun, ama onuda oynayamıyoruz. Üyelik yerini bulamadık ve indirme linkide yok.

Aranızda oynayan varsa yardımcı olabilir mi? Yada Warrock dışında bunu benzer önerebileceğiniz bi başka oyun var mı?

Şimdiden teşekkürler beyler.
Hakkında
Forum İmzası:
wuuhuu beybi.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 351
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 65.114 (Bu ay: 134)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.