Şimdi Ara

Fullmetal Alchemist 2: Brotherhood (Spoiler içerir) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
925
Cevap
4
Favori
50.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dombilibili

quote:

Orjinalden alıntı: vayuz

Fullmetalin hastası oalrak ben de birkaç şey yazayım bari umarım merakınızı giderebilirim.Mangayı başından beri takip eden biri oalrak diyebileceğim ilk seriyi sevdiyseniz ikinci seriye tapacaksınız,devam etmesin güzel bitti diyenler bile fikrini değiştirecektir..Hatta uzun zamandır kendi kendime derdim bir OVA serisi çıksa mangayı takip eden diye dualarım duyuldu japonyadan,haberi ilk duyduğumdan bu yana çatlamaktayım nisan gelsin diye.

Öncelikle,mangaya yetişir araya filler girer gibi bir endişe ben de taşıyorum ama mangada beklenen büyük savaş çoktan patlak verdi finale doğru hızla ilerliyor mangası,yani düzgün bir yayın politikası izlenirse mangayla beraber biter bu seri.

Olaylar en başından başlayacak doğal olarak ama hikaye gitgide büyüyecek hiç görmediğiniz karakterler eklenecek.İlk serinin 20. bölüme kadar mangayı takip ettiği doğrudur ama o bölümler bile tamamen mangaya sadık kalmamış o bölümlerdeki bazı olaylarda detaylar var ufak ufak mangayı okuyan bilir.Bunun yanında manganın başından beri olan xing ülkesinden gelen karakterler ilk seride hiç yoktu.Animede kardeşlerin babası kötü bir adam olarak resmedilmişti mangada ise konumu daha farklı.

Spoiler olabilecek bilgiler vermek istemiyorum ama isterseniz bazı bariz farkları yazabilirim.Kısacası daha çok kahkaha daha çok gözyaşı var mangada,ilk seriden kat kat daha güzel ve sert bir tarza sahip.

1 sene süreceği söyleniyor sence yetermi o kadar süre mangayı animeye aktarmak için peki

Yetmez mi canavar gibi yeter hemde.Büyük ihtimalle ilk seriden daha uzun sürer bu ikinci seri yani 52 bölümden daha fazlası çıkar mangadan.Yukarıda da yazdığım gibi mangada büyük savaş başladı ama manga aylık çıkıyor yaklaşık 50 sayfa kadar.Tek korkum mangaya yetişip ilk serideki gibi tv senaristlerinin eline kalması serinin yoksa gümbür gümbür geliyor fma.

• quote:

quote:

quote:

Fullmetalin hastası oalrak ben de birkaç şey yazayım bari umarım merakınızı giderebilirim.Mangayı başından beri takip eden biri oalrak diyebileceğim ilk seriyi sevdiyseniz ikinci seriye tapacaksınız,devam etmesin güzel bitti diyenler bile fikrini değiştirecektir..Hatta uzun zamandır kendi kendime derdim bir OVA serisi çıksa mangayı takip eden diye dualarım duyuldu japonyadan,haberi ilk duyduğumdan bu yana çatlamaktayım nisan gelsin diye.

Öncelikle,mangaya yetişir araya filler girer gibi bir endişe ben de taşıyorum ama mangada beklenen büyük savaş çoktan patlak verdi finale doğru hızla ilerliyor mangası,yani düzgün bir yayın politikası izlenirse mangayla beraber biter bu seri.

Olaylar en başından başlayacak doğal olarak ama hikaye gitgide büyüyecek hiç görmediğiniz karakterler eklenecek.İlk serinin 20. bölüme kadar mangayı takip ettiği doğrudur ama o bölümler bile tamamen mangaya sadık kalmamış o bölümlerdeki bazı olaylarda detaylar var ufak ufak mangayı okuyan bilir.Bunun yanında manganın başından beri olan xing ülkesinden gelen karakterler ilk seride hiç yoktu.Animede kardeşlerin babası kötü bir adam olarak resmedilmişti mangada ise konumu daha farklı.

Spoiler olabilecek bilgiler vermek istemiyorum ama isterseniz bazı bariz farkları yazabilirim.Kısacası daha çok kahkaha daha çok gözyaşı var mangada,ilk seriden kat kat daha güzel ve sert bir tarza sahip.

1 sene süreceği söyleniyor sence yetermi o kadar süre mangayı animeye aktarmak için peki

Yetmez mi canavar gibi yeter hemde.Büyük ihtimalle ilk seriden daha uzun sürer bu ikinci seri yani 52 bölümden daha fazlası çıkar mangadan.Yukarıda da yazdığım gibi mangada büyük savaş başladı ama manga aylık çıkıyor yaklaşık 50 sayfa kadar.Tek korkum mangaya yetişip ilk serideki gibi tv senaristlerinin eline kalması serinin yoksa gümbür gümbür geliyor fma.

bu sefer kararlılar bildiğim kadarıyla öyle bir sorun olacağını sanmıyorum

• Anime ve manga arasındaki bazı farklar:(Alıntı)
    (Mangayı Okumamışlar için spoiler olabilir)

quote:

- Doktor Marcoh ölmemiştir.

- Nina'nın geçmişinde birşey olmamıştır.

- Animede Nina hafızasında geçmişe dönüş anıları bulunmaktayı Ed daha ulusal simyacı olmadan önce. Mangada bu geri dönüşler yoktur. Onlar Lior'a giderler, trende olayda Tucker biyolojik değişimler için çalışıyordu. Ed sınavdan geçip ulusal simyacı olmadan önce Tucker'ın ve Nina'nın olayı oldu.

- Anime de Tucker bir chimera'ya dönüşmüştü ve Nina'yı geri getirmeyi kafasına takmıştı fakat mangada Scar Tucker'ı ve aynı zamanda Nina/Alexander'ı öldürdü.

- Barry the Chopper ölmedi.

- Mangada Greed Wrath tarafından öldürülmüştü Baba tarafından sonradan yaşarken kaynatıldı, anime de onu Ed öldürdü.

- Manga da Lust Wrath'tan ziyade Roy tarafından öldürüldü. Wrath anime de öldürmüştü.

- Manga da ikinci bir Greed ortaya çıktı.

- Gluttony manga da daha farklı öldü.

- Ana kötü kişi manga da Baba'ydı, anime de ise Dante.

- Greed 5. laboratuarda asla alıkoyulmadı.

- Greed'in chimera arkadaşları manga da Wrath tarafından öldürüldü.

- Wrath manga da haysiyetliydi anime de mangada görüldüğü gibi gerçekten değildi.

- Dante ve Albay Archer manga da çıkmadılar, Xing karakterleri ve Baba anime de yoktu.

- Kimbley'in manga da önemli bir yeri yoktu.

- Sloth, Trisha Elric'e benzerde değildi gerçekte manga da Sloth'un açık bir resmi görülmedi.

- Lust anime de Ed ve Scar'a yardım etmeyi deniyordu ama manga da bu kadar iyi değildi..

- Manga da homunculiler bir filozof taşı verilerek insan dönüşümden yaratılmıyordu, onların henüz nelerden yapıldığı söylenmedi.

- Ed'in saatindeki tarih mangada Ekim.3.11' idi ve animede Ekim.03.10'du.

- Bir gece de gözden kaybolan şehir, anime de Amestris'in altında eski bir şehirdi fakat manga da Xerves'in şehriydi, (şimdi viran bir haldedir) Mükemmel Çöl'de kuruluydu Ishvar ve Xing arasında.

- Anime de Winry'nin ailesi Roy tarafından öldürüldü fakat manga da Scar tarafından öldürülmüştü.

Not: Bazı hatalar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dead Or Alive -- 25 Mart 2009; 20:42:24 >

• Yahu Fullmetal Alchemist'ciler ben size birşey sorayım. Hazır FMA2 konusu varken burdan sorayım dedim. Yeni konu açmaya falan gerek yok.

Her bölüm başlangıcında söyledikleri birşey var. Bunun Japoncasını arıyorum. Japonca yazılışı olmasa da latin alfabesiyle yazılışı da olur. Hatta daha iyi olur.

quote:

Birşeyi elde etmek için aynı, değerde başka birşey sunmalısın.
    Bu simyanın eş takas ilkesidir.

Daha çocukken bunun dünyanın bir gerçeği olduğuna inandık.

• quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

Yahu Fullmetal Alchemist'ciler ben size birşey sorayım. Hazır FMA2 konusu varken burdan sorayım dedim. Yeni konu açmaya falan gerek yok.

Her bölüm başlangıcında söyledikleri birşey var. Bunun Japoncasını arıyorum. Japonca yazılışı olmasa da latin alfabesiyle yazılışı da olur. Hatta daha iyi olur.

quote:

Birşeyi elde etmek için aynı, değerde başka birşey sunmalısın.
    Bu simyanın eş takas ilkesidir.

Daha çocukken bunun dünyanın bir gerçeği olduğuna inandık.

Of orası muhteşemdir,bir de her bölüm başlangıcında bir tane fotoğraf gösterirler,"Daha çocukken bunun dünyanın bir gerçeği olduğuna inandık."cümlesinden sonra fotoğraf yanar.Japonca'sını bilmiyorum ne yazık ki ama söylemek geldi içimden.Bir de açılış şarkıları hakkında bilgi var mı?Melissa ve Ready,Steady,Go gibi süper olacaklar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Droogie -- 26 Mart 2009; 18:36:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Dead Or Alive
    Bazı hatalar var

Hata felan yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicholai Hel -- 31 Mart 2009; 1:37:46 >
  • İlk bölümün fansubu çıktı.

Hayırlı uğurlu olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zizoux

İlk bölümün fansubu çıktı.

Hayırlı uğurlu olsun

Hangi fansub grubu cikardi? Daha oncekileri KAA izlemistim ben ceviriler superdi.
  • Shinsen-subs

Hızlı olmasına rağmen baya iyiydi. Yalnız openingdeki karaokeleri yapmamışlar.Bir dahaki bölümde yaparlar sanırım.
  • Süper...her hafta bleach ve naruto beklemeye birde fma eklendi
  • Türkçe fansubu kim yapacak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: :blaCk:

Türkçe fansubu kim yapacak?

Kim yapmayacak desen daha doğru olurdu

Şuan bildiğim 3 ayrı grup yapacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Estheim -- 5 Nisan 2009; 21:43:35 >
  • Ohaa çıktımı ilk bölüm hani nerde ilk bölümün Türkçe download linki.Hemen verin hemennnn FMA bu yaa borumu sorumu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeyzadeM

Ohaa çıktımı ilk bölüm hani nerde ilk bölümün Türkçe download linki.Hemen verin hemennnn FMA bu yaa borumu sorumu.

ingilizcesi çıktı türkçesi çıktımı bilmiyorum ama fazla sürmez inanılmaz bir çekişme var diyebilirim divxplanet ide sayarsak 5 ayrı çevirisi olacaktı en son değişim oldumu bilmiyorum 2-3 haftadır takip etmiyorum
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: BeyzadeM

Ohaa çıktımı ilk bölüm hani nerde ilk bölümün Türkçe download linki.Hemen verin hemennnn FMA bu yaa borumu sorumu.

ingilizcesi çıktı türkçesi çıktımı bilmiyorum ama fazla sürmez inanılmaz bir çekişme var diyebilirim divxplanet ide sayarsak 5 ayrı çevirisi olacaktı en son değişim oldumu bilmiyorum 2-3 haftadır takip etmiyorum

Allahım yaa bir insan FMA2 ile ilgili 1 saat içinde 2.ci en süper haberimi alır yav Çekişsinler çekişsinler bizim işimize gelir valla. Anında Türkçe çevirili seyrederiz

• Fansub'tan ziyade sıradan altyazı yapan grup yok mu?Şöyle sadece altyazıyı indirsek,sonra da 70 Mb Rmvb indirsek.Kotalıyız malum,fansub yapılınca 100 Mb'den aşağı olmuyor.Zaten daha bugünden M.Jackson+Maiden albümleriyle kotanın affedersiniz azına ettim.
  • Valla ben dayanamayacağım ingilizce bilmesem bile seyredeceğim ilk bölümü şimdi. Çok heycanlıyım yavv
  • Allahım bu gece şok üstüne şok yaşıyorum.FMA2 başladı ve ilk kimin sesini duydum bilin bakalım. "Urahara Kisuke" Sanki Bleachde filler bitmiş Karakurada savaş başlamış zannetim bir anda kendimi
  • DP'de çeviri aktivitesi başlamış bile, umarım yarına tamamlanır.
  • Animeou çevirisini bitirmiş.Encode yapıp, torrentten vereceklermiş.

Al ve Edward hariç bütün karakterlerin seiyuusunu değiştirmişler.

Animasyonları çok beğendim ben.
    2. bölümde başlıyoruz sıfırdan bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Estheim -- 5 Nisan 2009; 23:34:31 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.