Şimdi Ara

Full body programda yasadigim sorunlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gogusle baslasam sirt hareketi tam verimli gecmiyor sirtla baslasam gogus hareketinden tam verim alamiyorum.Sona kalan kaslari ağır calisamiyorum yani.
    Ayrica antrenman yapinca bir gun dinlenmek kesmiyor pazartesi calisinca carsamba calismaya kalksam her harekette 3 er 5 er kg kısmak zorunda kaliyorum ki bu durumda haftada 3 kez calisamiyorum.
    Bu durumda sıklık ne kadar onemli?Fazla agir calismasanda illa calis ama 3 kez calis mi diyorsunuz?Yoksa splite devam mi edeyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Programin ne onu yaz once

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gogus dumbell press ,dumbell row,ohp,barfiks

5 set 5 tekrar uzeri calisiyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: svenusta

gogus dumbell press ,dumbell row,ohp,barfiks

5 set 5 tekrar uzeri calisiyordum.

Ohp yerine bir bacak harekrti yap, omuzla gogusu ayni gun calisma

A:
    Gogus Press
    Herhangi bir Row
    Herhangi bir quadriceps hareketi (Squat misal)
    Barbell curl

B:
    OHP
    Deadlift(yada Herhangi bir hamstring hareketi)
    Barfiks
    Herhangi bir triceps hareketi(close grip bench misal)

A-dinlen-B-dinlen (tekrarla)

Boyle bir program daha dengeli olacaktir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeIsraetel -- 7 Aralık 2017; 22:13:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • full body programda şu sıkınti var diyorum mesela 60 kg gogusle basladik.sirt 45 kg ile calisiyorsam 40 a dusurmek zorunda kaliyorum dumbell i.ya da sirt 45 kg ile calismaya baslasam gogus agirligim 50 ye dusuruyorum.Sona yaklastikca agirlik acisindan tam verimli calisamiyorum.Yine de full body de ısrarcı olmalı miyim?Sık calismak mı önemli yoksa haftada bir calisip agir calismak mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: svenusta

full body programda şu sıkınti var diyorum mesela 60 kg gogusle basladik.sirt 45 kg ile calisiyorsam 40 a dusurmek zorunda kaliyorum dumbell i.ya da sirt 45 kg ile calismaya baslasam gogus agirligim 50 ye dusuruyorum.Sona yaklastikca agirlik acisindan tam verimli calisamiyorum.Yine de full body de ısrarcı olmalı miyim?Sık calismak mı önemli yoksa haftada bir calisip agir calismak mi?

set aralarında çok az dinleniyorsun o zaman

compound hareketlerde 3 dk dinlenmeni öneriyorum
  • Arkadaşın da dediği gibi kaç saniye dinleniyorsun bilmiyorum ama bi 90 saniye yada 120 saniye falan dinlenmeni öneririm. Ben de full body yaptım 1.5 ay ardından alt vücut üst vücut diye ayırdım ve şu an da itme çekme diye ayırdım. Açıkcası tek bölge çalışmak yerine bu şekilde çalışınca daha fazla verim aldım. Bırakma derim.
    edit: imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blizzcon08 -- 7 Aralık 2017; 23:20:23 >
  • Hep fullbody çalıştım Hiç böyle bir problem yaşamadım bu zamana kadar. En son antremanda 5x87 bench , 5x140 deadlift yaptım mesela. Dinlenmeleri az tutuyor olabilirsin. Ben compound hareketlerde 120,180 saniye, izole hareketlerde 90,120 saniye arası dinlenirim. Yeterli recovery olmadan sete başlamak sık yapılan yanlışlardan( bende bu yanlışı 4 ay kadar yaptım )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sinir sistemin ve bünyen yeteri dirençte değil. Birbiri ile ilgisi olmayan kaslar, birbirlerini etkiliyorsa psikolojik açıdan yoruluyorsun yetemiyorsun.

Genel olarak Volüm azaltabilirsin fullbody devam edeceksen. Splitt'in daha verimli olduğunu düşünüyorsan onu uygula.
  • Full body de zaten fazla ağır çalışamazsın.Full bodynin en büyük dezavantajlarından birisi budur ama ben çok da ağır çalışmadığım halde yoruluyorum diyorsan o zaman vücut direncin ve sinir sistemin henüz o ağırlıklarla çalışmaya yetecek seviyeye gelmemiş demektir.

Eğer full body çekilmez bir hal alıyorsa tek bölge yada çift bölge antrenmanları yapabilirsin tüm vücut yerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 10 Aralık 2017; 22:56:16 >
  • Uyku düzenine ve beslenmene de dikkat etmelisin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.