Şimdi Ara

Fujitsu Lifebook AH532/G52 kısa inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
7.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fujitsu Lifebook AH532/G52 notebook modelini 1390 TL ve 100 TL World puanla aldım.

Alma tercihim nedeni Almanya'da üretilmesi(dayanıklı uzun ömürlü olacağını düşünmem) ve 1400 Tl kadar dengeli bir donanım.

Donanımı

Model : LIFEBOOK AH532-500
    Ekran : 15.6"
    İşlemci : Intel Core i5-3230M up to 3.1GHz 3MB
    Chipset : HM76
    Wireless : integrated WLAN b/g/n
    İşletim Sistemi : Free Dos
    Ekran Çözünürlük : Glossy 16:9 WXGA (1366 x 768) LED Backlight
    Bellek : 4 GB DDR3 1600 MHz PC3-12800
    Sabit Disk : HDD SATA 500 GB 5.4k
    Ekran Kartı : nVidia GeForce GT640M LE 2GB VRAM
    Kamera : HD-camera
    Optik : DVD Super Multi (reader/writer)
    Bluetooth : Bluetooth V4.0
    Ses : 2x built-in speakers (stereo)
    Modem-Ethernet : Gigabit (10/100/1000 Mbit)-LAN
    Portlar : 4 in 1 card reader SD/MS/MSPro/MMC, integrated digital microphone, Touchpad, Kensington lock slot,
    Driver and Utility DVD (DUDVD) , incl. 6cell battery,
    Interfaces: VGA , HDMI, 1x USB 2.0, 3x USB 3.0, Express card 34mm, RJ45 for LAN, audio in and audio out
    KG : 2,4
    Batarya : AC Adapter 20V/65W + EU cable
    Diğer :
    Garanti : 2 yıl collect & return

Ürün resimleri

Ürün hakkında ilk izlenimlerim ;

* Kasanın şekli gözü yormuyor basit ve sade

* klavye yazım çok rahat , tuşlar arasında boşluk oranı çok iyi ayrıca spill-resistant klavye ( içecek vb dökülmelerine karşı koruma )

* Kasa plastik ve parmak izi leke yapıyor.

* touchpad kullanımı kolay ancak tuşları biraz sert

* notebook çok sesiz çoğunlukla fan sesi yok (yük altında fan bazen devreye giriyor ama çok kısa süreli)

* notebook film, müzik, internet vs de ısınma sorunu yok çok uzun kullanımda( 6 saat üstü) alt tarafı ılık oluyor. Oyunda denemedim deneyince yazarım.

* pil ömrü oyun hariç kullanım (film,müzik, internet vs) 3 buçuk ile 4 buçuk saat rahat gidiyor altına hiç inmedi.

* ekran mat değil parlak gün ışığı için uygun değil sanırım(dışarı çıkmadan tahminim)

* hoparlörler standart ne iyi ne kötü basslar zayıf ama . ( sony vaio bence rakipsiz)

aklıma gelenler bunlar ...

Ürün ile ilgili yabancı bir forum sitesiwww.notebookcheck.net incelemesi
    http://www.notebookcheck.net/Review-Fujitsu-Lifebook-AH532-Notebook.81495.0.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DA7034F2D -- 31 Aralık 2013; 12:08:12 >

• Hayırlı olsun öncelikle. 3 hafta önce kadar bunun bir alt modeli olan AH532 G21 aldım ve çok memnun kaldım.

GT 640M normal versiyon mu acaba yoksa LE olan versiyonu mu?

Ekran kartı kaç bit olarak görünüyor?
  • Hayırlı olsun ,cihazı nereden aldınız acaba? Bi de tony kardeşimin sorduğu gibi ekran kartı kaç bit?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Tony Montana_

Hayırlı olsun öncelikle. 3 hafta önce kadar bunun bir alt modeli olan AH532 G21 aldım ve çok memnun kaldım.

GT 640M normal versiyon mu acaba yoksa LE olan versiyonu mu?

Ekran kartı kaç bit olarak görünüyor?

GT 640M LE modeli , 128 bit olarak gözüküyor

@alfist Gittigidiyor'dan aldım HB de aynı fiyat ancak kargo parası yüzünden gg den aldım

• tam istediğim bilgisayar, fırsat kolluyorum. 1200ye getirebilsem hemen alacağım.
  • Hayirli olsun notebookunuz.Fujitsu notebooklarin saglam ve islevsel bir imaji var genel olarak.samsung yada diger marklar gibi 1sene sonra klavya tuslarinin cikacagina pek ihtimal vermiyorum.bu modelle bende ilgileniyorum.mat ekran yazmissiniz ama resimlerden anladigim kadariyla parlak ekrana benziyor.mat ekranlar disarda gun isiginda bile ekrani gormenizi saglar ve gozunuzu yormaz.mat ekransa almayi dusunebilirim.biraz daha anlatirmisiniz,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07rainman -- 31 Aralık 2013; 10:47:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07rainman

Hayirli olsun notebookunuz.Fujitsu notebooklarin saglam ve islevsel bir imaji var genel olarak.samsung yada diger marklar gibi 1sene sonra klavya tuslarinin cikacagina pek ihtimal vermiyorum.bu modelle bende ilgileniyorum.mat ekran yazmissiniz ama resimlerden anladigim kadariyla parlak ekrana benziyor.mat ekranlar disarda gun isiginda bile ekrani gormenizi saglar ve gozunuzu yormaz.mat ekransa almayi dusunebilirim.biraz daha anlatirmisiniz,

Yazım yanlışı yapmışım mat değil yazacaktım.ekran mat değil parlak ekran kusura bakma

• bu makinada dahili 3g varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ®eis

bu makinada dahili 3g varmı ?

Yok

• Packard bell ile bunun arasında kaldım hepsiburadada ikiside 1399tl sen fujitsuyu tavsiye ed3r misin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.