Şimdi Ara

Front hoparlörleri iki ayrı amfiye bağlasak sorun olur mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kule tipi front hoparlörleri hep stereo amfiye hem de sinema amfisine aynı anda bağlasak sorun olur mu. Tabi ki amfiler aynı anda açık olmayacak yani müzik dinlerken stereo amfiden dinleyebileyim, film izlerken de yine aynı hoparlorleri kullanmış olayım istiyorum

• ikara1981 İ kullanıcısına yanıt
    valla herkes sıkıntı olacagını söylüyor.fakat ben 4 5 senedir kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım çok sükür ama yasarmıyım bilemem. ha ben aynı porta takmıyorum bu arada.aslında kabloların ucunda banana da var ama üşeniyorum takıp cıkarmaya..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 30 Ocak 2015; 18:17:10 >
  • Aynı anda kullanırsanız mix de yaparsınız belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Aynı anda kullanırsanız mix de yaparsınız belki
    O riski almaya değmez
    Hocam garanti olması için şöyle bir switch kullanılabilirsiniz. Ben de birkaç ay içinde almayı düşünüyorum.
    http://m.ebay.com/itm/261625264126?nav=SEARCH
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Hocam garanti olması için şöyle bir switch kullanılabilirsiniz. Ben de birkaç ay içinde almayı düşünüyorum.
    http://m.ebay.com/itm/261625264126?nav=SEARCH
    Bilgiler için teşekkür ederim, birkaç front ve birkaç amfi olunca işler karışıyor

bu arada şöyle bir hoparlor switch cihazım var ama bu benim ihtiyacın tam tersi :)

http://www.ebay.com/itm/Hama-LSP204-Audio-Loud-Speaker-Switch-Box-/371233539914?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item566f3e474a

Alternatif olarak Beresford düşünebilirsiniz:http://www.beresford.me/S/tc-7220.htm

Eğer çok ucuz bir şekilde işi halletmek isterseniz şu konunun en alt kısmındaki çözümü de dikkate alabilirsiniz:http://forum.donanimhaber.com/m_100764207/tm.htm
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    İlk başladığım zamanlar ben de sizin dediğiniz gibi yapmıştım hop.lerin tizleri gitmişti ,
    bilgine
  • Begonvill B kullanıcısına yanıt
    bence tizlerin gitmesinin baska bir sebebi vardir.iki cihazi ayni anda acmadiginiz surece hoparlor kisminda bir sikinti olmaz beni endiselendiren ampli kismi onlarda maasallaj bir birlerini daha üzmediler.üsengeclik kötü sey
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

bence tizlerin gitmesinin baska bir sebebi vardir.iki cihazi ayni anda acmadiginiz surece hoparlor kisminda bir sikinti olmaz beni endiselendiren ampli kismi onlarda maasallaj bir birlerini daha üzmediler.üsengeclik kötü sey
    arkadaşlar bu ürünü ters kullansam çalışır mı
    yani normalde 1 amfi girişi 4 hoparlor çıkışı var, bunun tersi olarak iki amfiyi speaker yazan yere soksam bir hoparloru de amfi yazan yere soksam olmaz mı ?

https://de.hama.com/00042914/hama-lsp-204-speaker-switching-console-4-ports-

• ya bu çok saçmasapan bir problem aslında bende uzun zamandır kafa yoruyorum.sen tut binlerce dolarlık amfiler yap şunu hesap edeme.sök tak sök tak...
    anahtar muhabbeti iyice içler acısı bir durum adam iki kabloyu bi svice bağlamış şekilli bi kutunun içine koymuş ona bile 100 dolar istiyor. olacak iş değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

ya bu çok saçmasapan bir problem aslında bende uzun zamandır kafa yoruyorum.sen tut binlerce dolarlık amfiler yap şunu hesap edeme.sök tak sök tak...
    anahtar muhabbeti iyice içler acısı bir durum adam iki kabloyu bi svice bağlamış şekilli bi kutunun içine koymuş ona bile 100 dolar istiyor. olacak iş değil.
    iki ayrı anfiyi bir kuleye bağlayıp , hangi anfiyi kullanacaksan onu açıp diğerini kapayınca olur ve çalışır.demo yapan bazı satıcılar bu şekilde kullanıyor zaten.anahtar falan almaya ne gerek var.gereksiz bir para.
    yinede kesin bir dillede konuşmuş olmiyim üstatlar daha iyi bilir ama çalışıyor ve bir zararı olduğunuda duymadım bugüne kadar.
    varsa bir zararı bizide bilgilenrirseniz sevirim.
  • sarpcore kullanıcısına yanıt
    Ben diyorum 5 senedir kullanıyorum bir sey olmadı .ama garantisini veremem tabi
  • quote:

Sinema amfinizde preout çıkışı varsa frontları oradan çıkıp stereo amfiye bağlayın derim. En mantıklı çözüm bu olur bence...
    Transistörlü amplifikatörler kapalı olduğu zaman içindeki bir röle ampli çıkışlarını arkadaki hoparlör terminalinden ayırır. Ampli açıldığı zaman röle yaklaşık 3 saniye sonra devreye girerek ampli çıkışını arkadaki hoparlör terminaline bağlar. Rölenin tıkırtısını duyabilirsiniz.

Bu nedenle amplilerden biri kapalı olduğu zaman diğeri normal çalışır.

İki ampli de açık olursa ne olur?
    * İki ampli de çıkışında diğer amplinin çıkışını görür. Ortalama bir amplinin çıkış empedansı 0.1 ohm'dur. Her iki ampli de kısa devre görmüş olur. Ya iki ampli de korumaya geçer, ya da ikisi de yanar.

Bu durum alınacak bir risk değildir.
  • quote:

O sekilde bir baglantida kapali olan amfinin guc katina ters olarak akim gondermis oluyosunuz buda direnclere kapasitorlere ve entegre devrelere ters yonde akim demek.zarari olabilir.bu benim dusuncem.haa olursada ciddi problem yasarsiniz.kanimca
  • X-GeN X kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz uygulamayı bir forumdaşın katkısı ile dün yapmıştım. Onkyo TSX-DS676 preout'dan RCA ile Magnat Ma600 stereo amfiye AUX girişi. Onkyo el kitabında preout kullanırken "speaker A" yı kapatın uyarısı var. Buraya kadar sorun yok. Magnat üzerinden Onkyo'dan radyo dinleyebiliyorum ama iş 5.1'e gelince merkez ve arka hoparlörlerden ses gelmiyor. Onkyo'da "speaker A" yı açınca bu defa önlerden ses gelmiyor ama merkez ve surround tamam. Sub her durumda pre out olduğu için problem yok. Atladığım bir nokta mı var acaba?
  • Memali kullanıcısına yanıt
    Onkyo amfimizde stereo moddasınızdır. Eğer bu da değilse mantıklı bir açıklama bulamıyorum. Belki B kanalını kullanırken 5.1 desteklememe ihtimali var mıdır diyeceğim, ama o da saçma...

Bu arada onkyo'ya nasıl bir cihaz ne şekilde bağlı 5.1 ses almaya çalışırken?
  • X-GeN X kullanıcısına yanıt
    Onkyo WD oynatıcıya optik ile bağlı. Stereo amfi yokken Onkyo 5.1 olarak hoparlörlere ve sub'a bağlıydı. Stereo için bir amfi ve yeni bir çift kule (Polk Audio TSX550T) alınca işler karıştı. Bugüne dek DTS, mkv sorunsuz çalıştı. Preout yaparken A'yı kapatıyorum. B zaten hiç kullanılmıyor ki? Stereo modda olamam çünkü Onkyo'da DTS bilgisi çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Memali -- 6 Şubat 2015; 18:18:48 >
  • Memali kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de bu yöntemle çift amfi kullanıyorum ve sorun yaşamıyorum. Ama yanıldığınız bir nokta var. Öncelikle frontlar A/B olarak seçilebilir. Preout çıkış için B hoparlörleri seçmek gerekiyor benim amfimde. Dolayısıyla B hoparlörleri seçip tekrar denemenizi öneririm. Bir de kapatırsanız frontları, tüm kanallar kapanıyor aslında. (Tabii bu benim amfim için geçerli, Sony STR-DB840 QS)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.