Şimdi Ara

Frisby FS-5015 5.1 Ev Sinema Sistemi Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
3.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar 3 gün önce uygun bulduğum bu ses sistemin aldım. İlk önce resmini koyayım..

Buda benim çektiğim resim :)

http://img243.imageshack.us/img243/8268/2uw4.jpg

Fazla araştırmadan aldım hata ettim. 3 girişli bir sistem.. Benim laptopumda 1 tane hoparlör girişi var. Bir yerde mikrofon girişi ve line-in girişinede takıldığını okumuştum.. Laptopum 3 aylık bu arada

Benim laptopumdaki girişler...

http://img149.imageshack.us/img149/9525/1bm5.jpg

Bu resimdeki yeşil kablonun bilgisayara girmesi lazım.. Geri kalan 3er tane beyaz, 3er tane kırmızı girişlerde sub'a bağlanıyor..

http://img165.imageshack.us/img165/5311/3su2.jpg

Şimdi bu yeşil girişlerden 1 tanesini taktık hoparlör girişine.. Diğerlerini de line-in ve mikrofon girişlerine taktım.. Ancak ses gelmedi.. Bu 3 girişi kullanarak ses alma imkanım var mı arkadaşlar?

Bu konuda pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim..

Bu arada kabloların uzunluğunu merak edenler için söylüyorum;
    190 cm en kısa 380 cm en uzun kablo..

• Aynı laptop'u kullanıyoruz sanırım. O girişler, o kablolarla uyumsuz... Mic ve Line in bilgisayara ses girişini sağlar, çıkışını değil.. Bu durumda bir tane çıkışın var.. Yani ses kartı almadan bu sistem fıs.. (bildiğim kadarıyla)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Replica_Gun_Snatch

Aynı laptop'u kullanıyoruz sanırım. O girişler, o kablolarla uyumsuz... Mic ve Line in bilgisayara ses girişini sağlar, çıkışını değil.. Bu durumda bir tane çıkışın var.. Yani ses kartı almadan bu sistem fıs.. (bildiğim kadarıyla)
    FS Amilo v2065

Herkesin bahsettiği AUDIGY 2 ZS marka ses kartı galiba almam gereken?

Kart yuvasına takılıyor bildiğim kadarıyla.. Sorun çıkartırmı uyumsuzluk gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: wipeoutx

FS Amilo v2065

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: wipeoutx

FS Amilo v2065

Notebook içinse sorun çıkarmaz.. Hepsi aynıdır zaten. (Fiziksel olarak)

Fs-a.pro-v2045

• quote:

Orijinalden alıntı: Replica_Gun_Snatch

quote:

Orjinalden alıntı: wipeoutx

FS Amilo v2065

Notebook içinse sorun çıkarmaz.. Hepsi aynıdır zaten. (Fiziksel olarak)

Fs-a.pro-v2045

Alıntıları Göster
    Şimdi benim ses kartı almam mı lazım

• quote:

Şimdi benim ses kartı almam mı lazım

Alıntıları Göster
    evet hocam...vatanda vardı 6-7 tane audigy 2zs notebook için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: suganzm

evet hocam...vatanda vardı 6-7 tane audigy 2zs notebook için..

Alıntıları Göster
    İnternette fiyatı ne kadar ben bulamadımda
  • quote:

İnternette fiyatı ne kadar ben bulamadımda

Alıntıları Göster
    Yokmu yardım edebilecek?
  • quote:

Yokmu yardım edebilecek?

Alıntıları Göster
    Bende bu sistemden almayı düşünüyorum.
    masaüstü bilgisayara takarken de
    aynı sorunu çıkartır mı acaba? Bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr._Frodo

Bende bu sistemden almayı düşünüyorum.
    masaüstü bilgisayara takarken de
    aynı sorunu çıkartır mı acaba? Bilgisi olan var mı?

Alıntıları Göster
    3 tane girişin olursa sorun yok gibi anladığım kadarıyla.. Ama bu girişler ses kartı üzerinde olması gerekiyor..

Bugün fujitsu siemensi aradım. Adam bana 3 tane jackı 1 jack a dönüştürebilirsiniz dedi.. Ve pcmcı girişine ses kartı takamazsınız dedi laptopun?

Bu jack işi hakkında ne diyorsunuz arkadaşlar..

• quote:

3 tane girişin olursa sorun yok gibi anladığım kadarıyla.. Ama bu girişler ses kartı üzerinde olması gerekiyor..

Bugün fujitsu siemensi aradım. Adam bana 3 tane jackı 1 jack a dönüştürebilirsiniz dedi.. Ve pcmcı girişine ses kartı takamazsınız dedi laptopun?

Bu jack işi hakkında ne diyorsunuz arkadaşlar..

Alıntıları Göster
    ses sistemini başka bir cihaza bağlayıp denedinmi sonuç nasıl güzelmi birde bu aletin bass ayarı vs. varmı önerirmisin sorunun 5+1 ses kartı alırsan düzelir onu kafana takma

• quote:

Orijinalden alıntı: ft_fatalrhymer

ses sistemini başka bir cihaza bağlayıp denedinmi sonuç nasıl güzelmi birde bu aletin bass ayarı vs. varmı önerirmisin sorunun 5+1 ses kartı alırsan düzelir onu kafana takma

Alıntıları Göster
    arkadaşım ben yarın ufotek firmasını arıccam ve soracam bu durumu bende bu sistemi almayı düşünüorum, insallah sen bu sistemden memnunsundur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: finduk67

arkadaşım ben yarın ufotek firmasını arıccam ve soracam bu durumu bende bu sistemi almayı düşünüorum, insallah sen bu sistemden memnunsundur...

Alıntıları Göster
    Yalan yok sistemi deneyemedim.. Ancak tek tek laptopun hoparlör girişine taktım 3 kabloyu.. Sub çok iyi vuruyor bası.. En sona kadar açamadım hiç.. Kumandası çok kullanışlı, bütün kolonların sesini açıp kapatabiliyorsunuz.. Sub'un hava deliği yanında ya da arkasında değil, altında..!! Sadece sub'la içim titredi yani diğer hoparlörlerde olsaydı keşke

Ses kartına verecek para kalmadı.. Bu zs2 li bi ses kartı var.. Diğerlerinde de iyi performans alınamıyor filan yazmışlardı foruma. Yani şimdilik 5.1 benim için hayal..

@finduk67
    Bazı arkadaşlar isminin duyulmadığı önyargılı olabilirler.. Bence denenmeli.. 15 metrekarelik odada 200 milyonluk 5.1 olsa ne farkedecek onu anlamıyorum.. :) Neyse karar sizin..

Satmaya karar verdim arkadaşlar isteyen olursa haberleşebiliriz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wipeoutx -- 9 Kasım 2006; 11:59:19 >

• quote:

Yalan yok sistemi deneyemedim.. Ancak tek tek laptopun hoparlör girişine taktım 3 kabloyu.. Sub çok iyi vuruyor bası.. En sona kadar açamadım hiç.. Kumandası çok kullanışlı, bütün kolonların sesini açıp kapatabiliyorsunuz.. Sub'un hava deliği yanında ya da arkasında değil, altında..!! Sadece sub'la içim titredi yani diğer hoparlörlerde olsaydı keşke

Ses kartına verecek para kalmadı.. Bu zs2 li bi ses kartı var.. Diğerlerinde de iyi performans alınamıyor filan yazmışlardı foruma. Yani şimdilik 5.1 benim için hayal..

@finduk67
    Bazı arkadaşlar isminin duyulmadığı önyargılı olabilirler.. Bence denenmeli.. 15 metrekarelik odada 200 milyonluk 5.1 olsa ne farkedecek onu anlamıyorum.. :) Neyse karar sizin..

Satmaya karar verdim arkadaşlar isteyen olursa haberleşebiliriz..

Alıntıları Göster
    benim anakartta da 3 tane delik var , line-in ,mik ve hoparlor ...

ama melez yapmışlar , sanırım bütün 5+1 anakartları benimki gibi yapıyorlar... line-in ve mikrofon girişinden hem ses çıkışı hem girişi olabiliyor , senin dizüstünün özelliklerine bak bence , içinde 5+1 desteği varsa çalışması gerek , yerine göre başka 5+1 de deneyebilirsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: kamikazeden

benim anakartta da 3 tane delik var , line-in ,mik ve hoparlor ...

ama melez yapmışlar , sanırım bütün 5+1 anakartları benimki gibi yapıyorlar... line-in ve mikrofon girişinden hem ses çıkışı hem girişi olabiliyor , senin dizüstünün özelliklerine bak bence , içinde 5+1 desteği varsa çalışması gerek , yerine göre başka 5+1 de deneyebilirsin...

Alıntıları Göster
    Hocam valla günlerdir bakıyorum soruyorum kimisi yok olmaz line-in, ve mik girişine kimisi olur.. Taktım line-in ve mik girişine ses gelmedi.. hoparlör ayarlarında da 5.1 hoparlör ve 7.1 hoparlör seçimi var..

Sistem özelliklerinde SoundMAX Integrated Digital HS Audio yazmakta.. Hardware'den pek anlamıyorum

Yardım edebilirmisin.. Notebook'um FS Amilo v2065

• quote:

Hocam valla günlerdir bakıyorum soruyorum kimisi yok olmaz line-in, ve mik girişine kimisi olur.. Taktım line-in ve mik girişine ses gelmedi.. hoparlör ayarlarında da 5.1 hoparlör ve 7.1 hoparlör seçimi var..

Sistem özelliklerinde SoundMAX Integrated Digital HS Audio yazmakta.. Hardware'den pek anlamıyorum

Yardım edebilirmisin.. Notebook'um FS Amilo v2065

Alıntıları Göster
    ses chipsetlerimiz de aynı , soundmax benimkide , marka tuttu ,hadi bakalım ,yapman gerekenwww.soundmax.com 'a gir , 5+1 desteği varmı senin modelin ona bak...

bende 5+1 varken sarı ucu mavi girişe,yani line-in a , siyah ucu kırmızıya,yani mikrofona , yeşil ucu da yeşile takmıştım , hepsinden de ses geldi , garip

• quote:

Orijinalden alıntı: kamikazeden

ses chipsetlerimiz de aynı , soundmax benimkide , marka tuttu ,hadi bakalım ,yapman gerekenwww.soundmax.com 'a gir , 5+1 desteği varmı senin modelin ona bak...

bende 5+1 varken sarı ucu mavi girişe,yani line-in a , siyah ucu kırmızıya,yani mikrofona , yeşil ucu da yeşile takmıştım , hepsinden de ses geldi , garip

Alıntıları Göster
    10 kasım...Ulu Önder Atatürk'ü saygıyla anıyoruz...

Türk Milleti'nin , Türkiye Cumhuriyeti'nin ve biz Türk Gençleri'nin başı sağ olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: suganzm

10 kasım...Ulu Önder Atatürk'ü saygıyla anıyoruz...

Türk Milleti'nin , Türkiye Cumhuriyeti'nin ve biz Türk Gençleri'nin başı sağ olsun...

Alıntıları Göster
    güzelse neden satmaya karar verdin kardes
  • quote:

Orijinalden alıntı: ft_fatalrhymer

güzelse neden satmaya karar verdin kardes

Alıntıları Göster
    @kamikazeden
    Arama konusunda yardımcı olabilirmisin? Malum ingilizcem pek iyi değildir

@ft_fatalrhymer
    Bu yaptıklarımla da olmazsa benim laptopum 5.1'i desteklemiyor demektir.. O yüzden satmayı düşünüyorum..

Fujitsu Siemens'i iki kere aradım. Verdikleri cevap ben tatmin etmedi.. Olabilirde olmayabilirde diyorlar..

• quote:

@kamikazeden
    Arama konusunda yardımcı olabilirmisin? Malum ingilizcem pek iyi değildir

@ft_fatalrhymer
    Bu yaptıklarımla da olmazsa benim laptopum 5.1'i desteklemiyor demektir.. O yüzden satmayı düşünüyorum..

Fujitsu Siemens'i iki kere aradım. Verdikleri cevap ben tatmin etmedi.. Olabilirde olmayabilirde diyorlar..

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bu markanın birde FS-5007 diye bi modeli var ama o 90w rms diyo

ama hepsiburadadaki yorumlarda birisi girişleri bilmem ne olduğu için çıkış 3w diyor falan filan

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=760&productid=bd700376

bu konuda bi açıklama yapabilecek olan varmı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.