Şimdi Ara

fren şişmesi hakkında soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yakın bir arkadaşımın annesinin 120d ile sol ayak freni tekniğini uygulamaya çalışırken(ki başarılı olduk, çok zevkliydi ) frenleri şişirdik. asıl sorun araçta koni sari amortisörler ve h&r yay var yani yürüyen aksamda bir çok parça garantiden çıkmış durumda. bu parçalar arasına frenler, fren beyni yani fren şişmesi durumunda değişecek parçalarda giriyormu? yoksa gidip borusana küçük bir servetmi bayılacaz

• "Fren şişmesi" sorunu geçici bir sorundur. Fren sistemi sıcaklığı normal seviyelere düşünce geçmesi gerekir. Eğer sizin durumunuzda hala fren performansında bir düşüklük varsa büyük ihtimalle sol ayak freni denerken fren balatalarını ve/veya disklerin yüzeylerini aşırı ısıtarak sürtünmesi düşük bir tabaka yaratmışsınız, yani basit bir tabirle balata ve diskleri yakmışsınız demektir. Her durumda balataları, diskleri ve fren sistemini bir kontrolden geçirmenizi ve fren balatalarınızı ve/veya disklerinizi yenilemenizi tavsiye ederim...

Nasıl denediğinizi bilmiyorum ama sol ayak freni için çok yüksek fren kuvvetlerine ihtiyaç yok. Araçta öne hafif bir ağırlık transferi gerçekleştirecek kadar fren kuvveti uygulamanız yeterli, ki zaten arkadan çekişli bir araçta sol ayak frenine önden çekişli bir araç kadar ihtiyaç duymayabilirsiniz...

• gerektiğinden değil daha çok bir hevesle yaptık. nasıl yaptık bende bilmiyorum ama baya hırpaladık onuda sonradan fark ettik, cahillik yani.. neyse zaten orjinal yaylarla amortisörleri taktık borusana götürdük balatalarla diskleri garantiden değişterecekler. birde pişkin pişkin nasıl bu hale geldiğini anlattık neyse sorunumuz hal oldu yani. ilgine teşekkür ederim arkadaşım. bu arada yaylarla amortisörler değiştiğinde fren ve sistemleri garantiden çıkmıyormuş, onu da öğrenmiş olduk..
  • Rica ederim. Sorunun masrafsızca çözülmesine sevindim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.