Şimdi Ara

Fren servosu devre dışı, Hata! start-stop (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
52
Cevap
3
Favori
47.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Beni az çok takip edenler, bilir belki ben de ve yakın çevremde neredeyse tüm popüler marka araclardan var.

Araç markalarinin kullanici kitlesine göre hareket ettiğini düşünüyorum özellikle ülkemizde.

Yazacak çok şey var, sadece VW ya da Honda ya da Mercedes özelinde değil, sektör genelinde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 25 Ocak 2019; 19:5:18 >
  • Bana bu fren servosu ışığını söndürebilecek konuyu iyi bilen biri usta lazim veya bir adres lutfen çok rica ediyorum ist umraniye asresim
  • beyler bendeki fren servosu arızası çözüldü hortumu yırtık olmayan ark bunu yaptırmanızı tavsiye ediyorum emme manifoldu içi baya yağlanmış temizlendi sorun çözüldü .....araç passat 2012 1,4 tsi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadece_kadir

beyler bendeki fren servosu arızası çözüldü hortumu yırtık olmayan ark bunu yaptırmanızı tavsiye ediyorum emme manifoldu içi baya yağlanmış temizlendi sorun çözüldü .....araç passat 2012 1,4 tsi
    Selam hocam

Babamın 1.4 TSİ jetta da ayni hatayı veriyor tam olarak ne yapıldı. Özelden yazarsanız aramak isterim

Saygılarımla
  • burcink kullanıcısına yanıt
    vakum hottumu yırtık değilse ve onun ucundaki sensör bozuk değilse .... emme manifoltu yağ kurum yapmış olabilir onun temizlenmesi mutlaka şarttır lakin bu sizin arızanızı kesin çözecek diye bir kelime kullanmak yanlış olur bendeki sorun abs ve fren servosu arızasıydı
  • Dün ben de ayni sorunla karsilastim. Arac 2015 jetta 1.4 dsg. Cruise control kuruluyken hata verdi kendi kendine sondu. 30 40 km kadar sonra yine verdi onume arac gecincr frene basmak istedim tutmadi. 2 3 kere vurunca fren algılandı cruise kapandi. Simdi de araci calistirdim ekranda Abs isigi yanik kaldi. Kazik fren yapmayı bir deneyeyim ben de.
  • S.A... Millet. Geçen kurban bayramı memleketten dönerken hız sabitleyici açık iken bende de aynı arıza verdi. İlk pedala bastığımda sertti. sonra yumuşadı. ilk tesis de durup yol yardımı arayıp sordum bir usta ile görüştürdüler. Ankara'dan istanbula gidiyordum. Gelebilirsin dedi yolda bırakmaz dedi. Nitekim 350 km civarı aynı şekilde geldim bir hata vermedi. İlk fırsatta gittim servise. bu arada bayram öncesi yola çıkarken de motordan ıslık sesi gibi bir ses geldiğini duymuştum. araştırdığımda devir daim olduğunu söylediler. kronikmiş jettalarda yada vw araçlarda bilmiyorum ama seni götürür getirir demişlerdi. Neyse servise gittik devir daim değişti, ve fren servosunu kontrol ettiler. bir problem görmediler ama sensörleri değiştirdiler. kaplo yumağı gibi birşey. ikisi beraber geçen sene 2600 TL ödedim. Mayıs 2015 çıkışlı bir arabada henüz 3 yaşında iken fren zımbırtılarına para vermek serviste koydu biraz. Geçen ramazan ayının ilk günleri iftara gidiyorum Ankara'ya Bolu'da yine aynı hata verdi. Durdum. Aradım yol yardımı bu sefer gitmeyin arabayı çekelim demeye başladılar. Cuma akşam'a doğru kapalı her yer bu arada. Bende geçen sefer bir daha hata vermemişti diye yola devam ettim. Yolda 8-10 kere hata verdi. Ankara'dan dönüşte verdi. Ama bir şekilde fren tutuyor tutmamazlık etmiyordu. Tekrar serviste gittim. Fren servosunu test ettiler. Bir kaç saatlik bir test oluyormuş. Basınçla vs. ile ilgili galiba. Hiç basınç kalmamış. Servo bozukmuş deyip bu sefer servoyu değiştirdiler. 1800 TL imiş fiyatı 1040 TL aldılar. İndirim yaptılar yani. Veee bilim bakalım dün ne oldu. Bu sefer hız sabitleyici vs. değil. Üsküdar'dan Anadolu Kavağına gittik.Sahilde yürüdük biraz. Arabayı çalıştırdım çat fren servosu servis dışı hata mesajı. fren de sertlik vs. yok ama sadece hata var. Bir yere gitti durduk. Tekrar çalıştırdım yine hata veriyor. Sonra kayboluyor vs. Bir kaç saat sonra ise bu sefer Hem ABS ışıyı yandı hemde fren servosu devre dışı ikazı. Arabayı stop ettim. anahtarı çıkarıp tekrar çalıştırdım hata duruyor. devam ettim sonra yok oldu. Bakalım p.tesi servise götüreceğim. Ne diyecekler göreceğiz. Buraya da yazarım.

• savasin S kullanıcısına yanıt
    Ben bu durumu araştırırken vw forumlarında gördüğüm yorumlarda da kablo degişikliği, yazılım değişikliği, ya da komple servo değişikliği sonrasında bile bu sorunla yeniden karşılaşanlar olmuştu... Bakalım sizin araca bu sefer nasıl teşhis koyacaklar... Bunun tam bi adı konulsun artık...
  • CihangirCanavarı kullanıcısına yanıt
    Araç ne hocam, geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Araç ne hocam, geçmiş olsun
    Hocam benim araç jetta ama sorun yok şu an... Yorum sahibi arkadaşa soracaktınız sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

Hocam benim araç jetta ama sorun yok şu an... Yorum sahibi arkadaşa soracaktınız sanırım...

Alıntıları Göster
    Konuyu açana sordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Konuyu açana sordum.

Alıntıları Göster
    Dövseydin müdür
  • quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

Dövseydin müdür

Alıntıları Göster
    Usta kusura bakma, gece nöbetindeyim sabah 8 e kadar nöbet sonra öğleye kadar sanayi, şuan aşırı uykum var konuyu açan sensin zaten araç jetta
  • ynssk kullanıcısına yanıt
    Merhaba. 2012 1.2 TSi Manuel Jetta'da aynı sorunu yaşıyorum. Aracım hız sabitleyici açtığımda bazen fren sertleşmesi yapıyor. İşlem ve fiyat bilgisi alabilir miyim?
  • Geçtiğimiz aylarda fren servo ışığı yanıyordu emme manifoldu ici yağ vardı ici temizlendi 6 ay ışık yanmadı simdi tekrardan yandı valla bu isi yapabilecek usta bulamiyorum varsa bilgisi olan çok rica ediyorum
  • Hocam bende 2014 1.2tsi jetta var. Aynı durum şehirlerarası yolda uzun yolda yani120 km hızla giderken yandı. Fren servosu devre dışı diye. Ama dediğiniz gibi frende herhangi bir değişiklik olmadı. 1.5senedir kullanıyorum. Şehir içinde aylardır kullanıyorum Bi kere bile uyarı vermedi. Ne zaman ki uzun yola çıksam 1 saat içinde uyarı veriyor. Sonra gidiyor kendi kendine. Sonra aralıklarla tekrar fren servosu devre dışı diye uyarı veriyor. Ben yine de yoluma bakıyorum. Alıştım artık. Ama yine de rahatsız edici bir durum.
  • savasin S kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emr0606 -- 31 Mayıs 2021; 17:59:35 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.