Şimdi Ara

Freedos yada Recovery Silinenler İçin Lenovo OKR Kurulumu(Win8 ve 8.1) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
16
Favori
40.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bende OKR.10 Var Recovery Media almistim...
    Hangi dosyalari nerden cikaracagimi aciklayacak bir arkadas olursa bende OKR.10 Paylasmak isterim...
    Bir zamanlar cok aramistim...
    Burda ki anlatildigi gibi yapamamistim yani OKR format atmamisti onun icin bende satin almistim...
    Recovery Media 14.GB büyüklükte...
  • Kurulumu Vodeo ile yapmak isteyenlere.

https://www.youtube.com/watch?v=7gJNAkFGJ9Q&feature=youtu.be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mj_pelit kullanıcısına yanıt
    Hacım ben interneti araya taraya buldum indirdim ama linkini şuan bulamıyorum. Ama izin gününde upload etmeye çalışırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • http://www.mediafire.com/file/9mbf4teiaewpio2/WIN8_OKR8.0%2528Without_OS%2529.iso/file

İndirmek isteyenler çökün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Batarang- -- 10 Temmuz 2020; 22:5:56 >
  • Merhaba. Öncelikle anlatım ve açıklamalarınız için çok teşekkür ediyorum. Elimde Lenovo z510 laptop var. 240 gb'lık ssd takıp okr 8.1 engineering ile bölümleri oluşturdum. Sonra açıklamalardaki gibi usb'den temiz Windows 10 kurulumu yapıp office ve programları yükledim. Okr'den tekrar boot edip backup.bat'ı çalıştırdım. Yedek başarılı bir şekilde oluştu.
    Fakat Windows altında okr ile hala ydek almaya çalıştığımda "lenovo onekey recovery geçerli sistem yedeklemeyi desteklemiyor" şeklinde uyarı alıyorum.
    Novo düğmesinden de sadece restore çalışıyor.
    Windows altında one key recovery ile nasıl yedek oluşturabilirim?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: paratoner47

Merhaba. Öncelikle anlatım ve açıklamalarınız için çok teşekkür ediyorum. Elimde Lenovo z510 laptop var. 240 gb'lık ssd takıp okr 8.1 engineering ile bölümleri oluşturdum. Sonra açıklamalardaki gibi usb'den temiz Windows 10 kurulumu yapıp office ve programları yükledim. Okr'den tekrar boot edip backup.bat'ı çalıştırdım. Yedek başarılı bir şekilde oluştu.
    Fakat Windows altında okr ile hala ydek almaya çalıştığımda "lenovo onekey recovery geçerli sistem yedeklemeyi desteklemiyor" şeklinde uyarı alıyorum.
    Novo düğmesinden de sadece restore çalışıyor.
    Windows altında one key recovery ile nasıl yedek oluşturabilirim?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Merhaba
    Windows altinda tekrar backup almana gerek yok. Zaten backup.bat ile aldigin yedek ile OKR ortamin da almis oldugun install.wim ile tekrar kurulum yapiyor... Tek tus ile kurulum olmasi gerekiyor...

OKR ortamin da Diskpart ile bir kontrol edin

WINRE_DRV icin de Recovery\WindowsRE\winre.wim varmi?
    PBR_DRV\OKRBackup\Factory\install.wim ve bir kac tane vim olacak var mi?

Eger bu sekilde aldigin backup ise yaramiyorsa yardimci olmaya calisirim..
    Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahin5858 -- 12 Temmuz 2020; 18:53:8 >

• Tekrar OKR menüsü ile acalim ve CTR-SIFT-O tuslarina basalim

Diskpart
    list volume

Burda WINRE_DRV de harf olmaz hemen buna bir harf atayalim.. ve volum numarasina bakalim kac ise ÖRNEK yaziyorum (4)

select volume 4
    assign letter=z harf atatdik (Z) oldu
    exit -----> yazalim

Simdi WINRE_DRV icine dosya olusturalim WINRE_DRV Harfimiz (Z) idi ona göre yaziyoruz..

md z:\Recovery\WindowsRE --------> iki tane dosya ekledik WINRE_DRV icine

attrib c:\windows\system32\recovery\winre.wim -h -s

copy c:\windows\system32\recovery\wnre.wim z:\Recovery\WindowsRE ------> winre.wim kopyelendi..

c:\windows\system32\reagentc /setreimage /path z:\recovery\windowsre /target c:\windows ------> Tanittik..

attrib z:\recovery\windowsRE\winre.wim +h +s -------> Görünmez yaptik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sahin5858

Merhaba
    Windows altinda tekrar backup almana gerek yok. Zaten backup.bat ile aldigin yedek ile OKR ortamin da almis oldugun install.wim ile tekrar kurulum yapiyor... Tek tus ile kurulum olmasi gerekiyor...

OKR ortamin da Diskpart ile bir kontrol edin

WINRE_DRV icin de Recovery\WindowsRE\winre.wim varmi?
    PBR_DRV\OKRBackup\Factory\install.wim ve bir kac tane vim olacak var mi?

Eger bu sekilde aldigin backup ise yaramiyorsa yardimci olmaya calisirim..
    Kolay gelsin

Alıntıları Göster
    Merhaba. Yanıtınız için teşekkürler.
    \OKRBackup\Factory ' nin içinde " Boot.okr, Info, Install.wim, LrsEsp.okr, MBR.okr ve Winre.okr var.

Daha denemedim ama sanırım backup işe yarayacak.
    Benim sorunum şu: Daha önce windows altındayken one key recovery ile istediğimiz diske veya harici bir yere yedek alabiliyorken şimdi "lenovo onekey recovery geçerli sistem yedeklemeyi desteklemiyor" hatasını alıyorum.
    Acaba yedek bölümünde windows 8 olmadığı için mi çalışmıyor?

• Bu yaptigin islem zaten yeterli kardes baska yedek almana gerek yok. Tek tus ile tekrar kurulum yapiyorsa zaten baska yedege ihtiyacin yok

• Az önce yedekten geri yüklemeyi denedim başarıyla tamamlandı. Acaba program "geçerli sistem" demekle windows 10'u mu kastediyor?

Üst mesajlarda windows 10'da sıkıntısız çalıştığını söyleyenler olmuş.

Benim gibi Windows altında One Key Recovery ile yedek almaya çalışıp aynı hatayı alan ve çözen kimse var mı?
  • Lenovo sitesinden Yeni versiyon Download edip deneyin. Yeni sürüm farkli olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: -Batarang-

http://www.mediafire.com/file/9mbf4teiaewpio2/WIN8_OKR8.0%2528Without_OS%2529.iso/file

İndirmek isteyenler çökün

• quote:

Az önce yedekten geri yüklemeyi denedim başarıyla tamamlandı. Acaba program "geçerli sistem" demekle windows 10'u mu kastediyor?

Benim gibi Windows altında One Key Recovery ile yedek almaya çalışıp aynı hatayı alan ve çözen kimse var mı?
    Haklisin kardes bende simdi denedim yapmiyor
  • Arkadaslar OKR9 yapmislar... Cin sitesin de buldum hatta yapilisini Video ile anlatmislar ..
    https://www.bilibili.com/video/av46118204/?p=2

Download linki verilmis ama ben indiremedim ..
    https://pan.baidu.com/s/1WEYsQvo0CWDNSZ_vt_N-Bw
    Sifre: dcs3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahin5858 -- 18 Temmuz 2020; 11:1:52 >
  • quote:

Arkadaslar OKR9 yapmislar... Cin sitesin de buldum hatta yapilisini Video ile anlatmislar ..
    https://www.bilibili.com/video/av46118204/?p=2

Download linki verilmis ama ben indiremedim ..
    https://pan.baidu.com/s/1WEYsQvo0CWDNSZ_vt_N-Bw
    Sifre: dcs3
    Üç gündür uğraşıyorum, indiremedim. Hem giriş için vpn hem de dosya indirmek için üyelik gerekiyor. Üue olabilmek için de çin telefonu lazım. Dosya başka hiç bir yerde de bulunmuyor veya ben bulamadım.

• Kardes ben indirdim bir sey anlamadim:) sadece OKR9 klasörü icinde 1.tane exe dosyasi bir kac tanede boot dosyasi var...
  • quote:

Az önce yedekten geri yüklemeyi denedim başarıyla tamamlandı. Acaba program "geçerli sistem" demekle windows 10'u mu kastediyor?

Eger One Key Recovery ile yedek almak istiyorsan cok basit:)

C:\Program Files\Lenovo\OneKey App\OneKey Recovery

Burda ki dosyalari kopyala

D:\ icinde Gizli bir dosya olmasi gerekiyor...
    Lenovo

D:\Lenovo\OneKey App\OneKey Recovery

buraya tüm dosyalari yapistir ve yedek almaya basla ....

Kolay gelsin
  • quote:

Kardes ben indirdim bir sey anlamadim:) sadece OKR9 klasörü icinde 1.tane exe dosyasi bir kac tanede boot dosyasi var...
    Hocam yap bir güzellikle mediafireye yükle herkes indirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Batarang-

Hocam yap bir güzellikle mediafireye yükle herkes indirsin

Alıntıları Göster
    Su anda evde degilim yüklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahin5858 -- 22 Temmuz 2020; 20:45:50 >
  • quote:

Eger One Key Recovery ile yedek almak istiyorsan cok basit:)

C:\Program Files\Lenovo\OneKey App\OneKey Recovery

Burda ki dosyalari kopyala

D:\ icinde Gizli bir dosya olmasi gerekiyor...
    Lenovo

D:\Lenovo\OneKey App\OneKey Recovery

buraya tüm dosyalari yapistir ve yedek almaya basla ....

Kolay gelsin

Alıntıları Göster
    Merhaba. Dediklerini denedim. "Geçerli sistem yedeklemeyi desteklemiyor." diye aynı hatayı alıyorum. Olmadı maalesef.
    Sonunda diski tekrar okr ile biçimlendirip windows 8.1 kuracağım ve öyle deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paratoner47 -- 22 Temmuz 2020; 23:9:13 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.