Şimdi Ara

Freedos yada Recovery Silinenler İçin Lenovo OKR Kurulumu(Win8 ve 8.1) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
16
Favori
40.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zaten 2 ayrı hdd var 1 tb ve 500 gb ben işlemi 500 gb olana uyguluyorum herşey norlam yapıyorum ama neyin nesiyse ilkyedekleme de yukleniyor ama yeniden başlat dediğim zaman yıne okr menüye boot oluyor windows boor olumta yuklemeyi devam ettirmiyor
    bende
  • wendor11 W kullanıcısına yanıt
    sanırım recovery dvdsi sadece okr sistemini kuruyor.Bir windows dvdsi ile bölüntüleri değiştirmeden os olarak adlandırılan bölüme kurulum yapmayı deneyin.
  • bu konu çok işime yaradı çok teşekkürler eline sağlık dostum...
  • Linkler olmus yeniden yukleyecek biri varmi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: attila24

Linkler olmus yeniden yukleyecek biri varmi acaba

mega.co linki hala sağlam biran önce indirin bende kısa zamanda yeniden upload ederim.
  • sadikbircan S kullanıcısına yanıt
    ega çalışıyormuş teşekkürler tüm adımları yaptım fakat Backup yaparken runtime error diye hata verdi bekledim biraz ayni yerde kaldı baktım devam etmiyor sonraki adımı yaptım sağlama yapma şansım varmı acaba

• attila24 A kullanıcısına yanıt
    bakup yaparken dediğiniz backup.bat yazınca gerçekleşen işlemse kontrol etmek için ilk yedeklemeden geri yükleme yapmayı deneyin yada
    -diskpart
    -select disk0
    -select partition 7
    -assign

komutlarını dos ekranına yazın ve bilgisayarıma gelen gizli sürücüye(pbr_drv isimli) girin.Yanlış hatırlamayıyorsam OKRBackup/Factory içindeydi install.wim diye bir dosya olacaktı.Eğer o varsa büyük ihtimalle sorun yoktur.Ama geri yüklemeyi denemek daha doğru sonuç verebilecek bir kontrol yöntemi.Eğer isterseniz bu install.wim dowsyasını windows yükleme dvdsi içindeki ile değiştirip geri yükeleme yaptığınızda windowsun orjinal ilk halinin gelmesini sağlayabilirsiniz.Yada istediğiniz zaman yedekleme işlemini tekrarlayabilirsiniz.
    Denemek icin geri yukleme yapayim dedim yedek yok hatasi verdi yeniden yedek alayim dedim bu hatayi verdi yorumunyz varmi
     Freedos yada Recovery Silinenler İçin Lenovo OKR Kurulumu(Win8 ve 8.1)

• attila24 A kullanıcısına yanıt
    Bu sorun donanım yada yazılım kaynaklı farklı sebeblerden dolayı programın çalışmasını engelleyen bir sorun olduğunu belirtiyor.Sorun donanımsal hata olmadığı sürece windows üzerinde registrylerin yani kayıt defterinin üzerindeki bir hatadan dolayı olabiliyor ve kayıt defterini temizleyen düzenleyen programlarla çözülebiliyor.Windows üzerinde registry cleaner diye aratırsanız birçok program var.Farklı olarak harddiskiniz üzerinde bir depolama sorunu oluşmuş olabilir yada ramlerinizle ilgili bir sorun oluşmuş olabilir ancak bu durumlarda etkilerini büyük ihtimalle windows üzerindede ara sıra mavi ekran vermesi yada uygulamaların kendi kendine kapanması hata vermesi olarak görürdünüz.Alternatif olarak windows üzerinde "one key recovery app" ile yedek aldıktan sonra istediğiniz zaman geri yükleme yapabilirsiniz.Tek farkı gizli bölüntü yerine d üzerinde yedek oluşur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadikbircan -- 9 Ekim 2014; 23:28:47 >

Anladim teşekkür ederim registry temizliği yaptıktan sonra tekrar denedim tüm adımlar başarılı geçti yardımınız için tekrar sağolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attila24 -- 11 Ekim 2014; 11:14:13 >
  • Kardeşim Yürekten Teşekkürler Süper bir paylaşım.

Zira disk boyutlandırma yaptığım Lenovo Y510P Modelini resmen perte çıkarmıştık diski geri sarmıyor one key gitti.Şimdi tümü en güncel ve en iyi hali ile çalışır durumda.
    Dikkatli uygulayın tüm adımları sorun olmaz.

Saygılarımla Kolay Gelsin
  • en sonunda yaptım masa üstü bilgisayarda lenovo h530 KONUYU ACANDAN ALLAH GANİ GANİ RAZI OLSUN
  • Paylaşım ve bilgi için teşekkürler çok işime yaradı
  • merhaba okr yüklemesini usb den yaptıktan sonra winwos kurulumu gerekli mi eski c sürücümdeki win silincek mi
  • evet bu işlemde hdd komple formatlanıyor konuyu iyi ce oku
  • benim lenovo z580 laptobumunda recovery bölümünü falan sildim arkadaşımda da orjinal bir şekilde var ancak ondaki recoverynin yedeğini falan alabilme gibi bi şansım var mı yardımcı olursanız çok sevinirim
  • Lenovo OKR Kurulumu Win 10 cıkınca güncelleme olacak mı saygılar
  • Recovery bölmünün içeriğini windows üzerinde görmek bu sürücüye erişim kazanmak için komut istemini(cmd) yönetici olarak çalıştırın ve sırasıyla aşağıdakileri yazın;
    -diskpart
    -select disk0
    -select partition 7
    -assign

Bu işlem size geçici olarak PBR_DRV bölmüne erişim sağlar.Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda yine eski hailne gelir.İçindeki dosyaları değiştirmediğiniz sürece recoveryniz bozulmaz yani bu konuda kormanıza gerek yok.Orjinal windows yüklü bir aynı model laptop bulup bu yöntemle recovery dosyasını yani bu gizli sürücüsündeki install.wim dosyasını alıp kendi bilgisayarınızdaki ile değiştirirseniz recoveryniz orjinal olmuş olur.

Windows 10 hakkında bilgim yok ancak okr sistemi temelde c üzerindeki sistem dosyalarını wim imajı şeklinde sıkıştırıp kaydettiği için aynı yöntem işe yarayabilir.Yakın zamanda format atmayı düşünmüyorum açıkçası ama win10 techncal preview ilk sürümlerinde denemiştim ve çalışıyordu ancak üzerinden neredeyse 5-6ay geçti ve win10 yapısında çok değişiklik oldu.Yeni sürümlerde deneyen varsa buradan bizi bilgilendirebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadikbircan

Recovery bölmünün içeriğini windows üzerinde görmek bu sürücüye erişim kazanmak için komut istemini(cmd) yönetici olarak çalıştırın ve sırasıyla aşağıdakileri yazın;
    -diskpart
    -select disk0
    -select partition 7
    -assign

Bu işlem size geçici olarak PBR_DRV bölmüne erişim sağlar.Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda yine eski hailne gelir.İçindeki dosyaları değiştirmediğiniz sürece recoveryniz bozulmaz yani bu konuda kormanıza gerek yok.Orjinal windows yüklü bir aynı model laptop bulup bu yöntemle recovery dosyasını yani bu gizli sürücüsündeki install.wim dosyasını alıp kendi bilgisayarınızdaki ile değiştirirseniz recoveryniz orjinal olmuş olur.

Windows 10 hakkında bilgim yok ancak okr sistemi temelde c üzerindeki sistem dosyalarını wim imajı şeklinde sıkıştırıp kaydettiği için aynı yöntem işe yarayabilir.Yakın zamanda format atmayı düşünmüyorum açıkçası ama win10 techncal preview ilk sürümlerinde denemiştim ve çalışıyordu ancak üzerinden neredeyse 5-6ay geçti ve win10 yapısında çok değişiklik oldu.Yeni sürümlerde deneyen varsa buradan bizi bilgilendirebilir.

sadık bey WİNDOWS 10 sıfırdan kurunca gömebilirmiyiz recovery alanına

• bu konuyu başlatan arkadaş nerde kaç gündür gelmiyor
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.