Şimdi Ara

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
531
Cevap
3
Favori
56.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gøød chãrlotté

bunlar savaşı okul çıkışındaki kavga sanıyor heralde kim çoksa onlar kazanır

herkes kendini cengaver sanıyor gördüler mi uçan jeti anında evlerine geri dönerler
  • @ZAGROSs

Haklısın kardeş. çok güçsüz ve savunmasız bir ülkeyiz. İsteseler bir gecede bizi darma duman ederler. hem bizde yürekte yok silahta. Türkiye'de ne ki fransanın yanında. bir gecede ankaraya bayrağı dikerler istesinler.

@dodomoco

Evet lan görmedim önümde ikiye ayrılan asker. dediğini hiç anamızı beller vallah fransa ve abd ben bunlarla savaşmaktansa köle olarak çalışmayı yeylerim.. ( stalingrad filmini izlediğin belli oluyor.)

uzatmaya gerek yok. Türkiye kim Fransa kim.

Bizde böyle g.t korkusu oldukça
  • niye kendinizi fransa ile kıyaslıyosunuzki,libyaya sadece fransızlar mı giriyor o da ayrı konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Siyasi ekonomi dünya bakışı kimin güçlü ise o kazanır

• benim bu konuyu açma amacım. bir konuda gördüğüm fransa libya ya saldırdı sıra bize ne zaman gelecek diye yazılan yorumlar oldu.

ama sıranın bize gelmesinin an meselesi olduğunun farkına vardım. Ordumuzun silah gücünü hiçbir zaman tam olarak hiçbirimiz bilemeyiz ama yüreksiz olduğumuzu biliyorum.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim. Yukarıda korkup kaçarsın diyen arkadaş olmuş. Bizde şehitlik diye bir kavram var. bu mertebeye ulaşmak için vermeyeceğim şey yoktur benim. şükür ederek koşarım öyle bir durumda.

Korkup kaçanlar rahat yaşasın dünyada
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZAGROSs

Ayrica Turkiyede askeri kabiliyet falan bunlar sacma sapan yalan dolan laflar.okadar saglam askeri gucu varsa turkiyenin 4 5 iti dagdan indirsin once

Katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

atarlar iki tane atom bombasını görürsün 30 milyonu ayrıca ordunmuz isterse 60 milyon olsun onlara kaynak sağlıcak ekonomimiz olmadıktan sonra hiç bişiy olmaz gideriz herkes açlıktan geberir geri döneriz ayrıca sen seferberlik olunca herkesin komando kesileceğinimi sanıyorsun geçti artık o dönemler millet saklanacak delik arar lan savaşta buna sende dahil hiç önünde acı içerisinde belinden aşşağısını kaybetmiş ve ölmekte olan birini gördün mü hayır hiç sanmıyorum sen bunu gördüğün an zaten direk iptalsin ayrıca senin yanında hiç bomba patladımı hiç kurşun yedin mi kendinizi ne sanıyorsunuz bilmiyorum ama biraz saf olduğunuzu biliyorum

Sen gördün ve gördüğünde saklanacak delik aradın sanırım bu kadar tecrübeli konuştuğuna göre.

Bana gelecek olursak ben de görmedim ama birebir çatışmaya girdim, hatta yaralandım hafiften ve çevremdeki hiç bir asker ne arkasını dönüp kaçmaya yeltendi nede girecek bir delik aradı. Asker dediğim profesyonel asker değil, 5 ay öncesine kadar eline silah almamış sivil. Bizler 1 karış toprak için kardeşini vuran insanlarız. Elin adamını vurmayacağız?

• Gerçekçi olalım biz fransa ana karasına ulaşamayız.Ama bize yapılacak kara çıkarmasında oldukça başarılı oluruz diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar BM güvenlik konseyinin daimi üyesi. Dünyayı yöneten 5 devletten biri yani. İstediği yeri nükleer silahla vurur buna karşılık BM'den hiçbir karar çıkamaz. Çünkü daimi üyelerin veto hakkı var. Senin vatandaşlarını İsrail açık denizde öldürüyor gidip kınama mesajı bile aldıramıyorsun. Bunlar bizim sikletimizi aşar biz orta sikletteyiz onlar ağır siklet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClemeNthá

quote:

Orijinalden alıntı: ZAGROSs

Ayrica Turkiyede askeri kabiliyet falan bunlar sacma sapan yalan dolan laflar.okadar saglam askeri gucu varsa turkiyenin 4 5 iti dagdan indirsin once

Katılıyorum.

siz hiç doğuya gittiniz mi gördünümüz mü doğuyu dağda it yok ki indiresin. akşam kepenk kapatan çıkıyor dağa sabah geri iniyor.
    ayrıca gerilla savaşında kazanan tek ülke Türkiyedir unutmayın. 20 den fazla operasyona katıldım 1 kere dahi mermi veya bomba sesinden korkup kaçan asker görmedim.ama burada hippi gençler klavyede bile korkuyorlar yazıklar olsun

• Kangallar bizde rahat olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: +1905

Türkiye ABD nin müttefik gücü olduğu sürece ve Türkiye Ortadoğuda olduğu sürece , kimse bize saldıramaz

evet hocam mesela güney kore abd nin müttefik gücüdür
    kuzey kore ise diktatörlük var ikisnin durumuan bakın hangisi iyi tabiki g kore
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaman01

quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

atarlar iki tane atom bombasını görürsün 30 milyonu ayrıca ordunmuz isterse 60 milyon olsun onlara kaynak sağlıcak ekonomimiz olmadıktan sonra hiç bişiy olmaz gideriz herkes açlıktan geberir geri döneriz ayrıca sen seferberlik olunca herkesin komando kesileceğinimi sanıyorsun geçti artık o dönemler millet saklanacak delik arar lan savaşta buna sende dahil hiç önünde acı içerisinde belinden aşşağısını kaybetmiş ve ölmekte olan birini gördün mü hayır hiç sanmıyorum sen bunu gördüğün an zaten direk iptalsin ayrıca senin yanında hiç bomba patladımı hiç kurşun yedin mi kendinizi ne sanıyorsunuz bilmiyorum ama biraz saf olduğunuzu biliyorum

Sen gördün ve gördüğünde saklanacak delik aradın sanırım bu kadar tecrübeli konuştuğuna göre.

Bana gelecek olursak ben de görmedim ama birebir çatışmaya girdim, hatta yaralandım hafiften ve çevremdeki hiç bir asker ne arkasını dönüp kaçmaya yeltendi nede girecek bir delik aradı. Asker dediğim profesyonel asker değil, 5 ay öncesine kadar eline silah almamış sivil. Bizler 1 karış toprak için kardeşini vuran insanlarız. Elin adamını vurmayacağız?

• fransa bizi katlar (her yönden)
  • Kurtlar Vadisi Libya
  • quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

quote:

Orijinalden alıntı: +1905

Türkiye ABD nin müttefik gücü olduğu sürece ve Türkiye Ortadoğuda olduğu sürece , kimse bize saldıramaz

evet hocam mesela güney kore abd nin müttefik gücüdür
    kuzey kore ise diktatörlük var ikisnin durumuan bakın hangisi iyi tabiki g kore

bununla hiçbir alakası yok güney kore-kuzey kore cart curt.güney kore-amerika dost olabilir çünkü güney kore üzerinden teknolojik olarak fayda sağlayabilir ama türkiyenin bölgesel olarak stratejik ve maden değerleri var,üsleri var vs vs.

• ilk mesajı okyunca içimde dedim, "Bu avrupanın göbeğinde yeni bir hitler çıksada gösterse bu sarkozygillere... gününü
  • Fransa bizden üstün,nükleer gücü de var (sanki canı istediğinde kullanabilecekmiş gibi) diyen arkadaşlara soruyorum..Fransa'nın son 10 veya 15 yılda hangi savaşta aktif rol oynadığını,kara ve hava gücünü (hatta deniz) hangi operasyonel faaliyetlerle canlı tuttuğunu,ne kadar savaş ve sıcak çatışma tecrübesine sahip olduğunu biriniz açıklar mısınız?
  •  Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?
  • ABD
    Nükleer silah sayısı: 10.640
    Nüfus: 293 milyon
    Savunma bütçesi: 399 milyar dolar

Rusya
    Nükleer silah sayısı: 8,600
    Nüfus: 146 milyon
    Savunma Bütçesi 50 milyar dolar

Çin
    Nükleer silah sayısı: 400 (tahmini)
    Nüfus: 1.3 milyar
    Savunma bütçesi: 30 milyar doların üzerinde

Fransa
    Nükleer silah sayısı: 350
    Nüfus: 59.3 milyon
    Savunma bütçesi; 29.5 milyar dolar

İngiltere
    Nükleer silah sayısı: 200
    Nüfus: 59.4 milyon
    Savunma bütçesi: 35.8 milyar dolar

İsrail
    Nükleer silah sayısı: 100-200 (tahmini)
    Nüfus: 6.7 milyon
    Savunma bütçesi: 9.9 milyar dolar

Türkiye
    Nükleer silah sayısı: 0
    Nüfus: 72 milyon
    Savunma bütçesi: 5.8 milyar dolar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.