Şimdi Ara

fransa shengen vizesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm arkadaslar ben 30 ekimde shengen vizesine basvuracam tum evraklarim tamam yasim 24 1 yildir duzenli olarak bir firmada calisiyorum maasim 1000 tl nin ustunde 2 yillik myo mezunu.ve aof isletme 4.sinif ogrencisiyim kuzenim davetiye gonderdi 36 gunluk fakat ben 2 hafta kalacagim sizce vize alamama gibi bir durumum varmi vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkurler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CENKKK

Slm arkadaslar ben 30 ekimde shengen vizesine basvuracam tum evraklarim tamam yasim 24 1 yildir duzenli olarak bir firmada calisiyorum maasim 1000 tl nin ustunde 2 yillik myo mezunu.ve aof isletme 4.sinif ogrencisiyim kuzenim davetiye gonderdi 36 gunluk fakat ben 2 hafta kalacagim sizce vize alamama gibi bir durumum varmi vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkurler...

davetiye alman iyi olmuş..

Güzel bir kılık kıyafet sakal vs halledip vize başvuruna gitmeni tavsiye ederim..

Rahat ol

sanki sürekli biryere gidiyormuşsun bu senin için taksimden kadıköye gitmek gibi bir izlenim ver :)

Rahat konuş kem küm etme

Yoksa reddi çaktılarmı zor alırsın

üniversitede okduğunu sık sık sınavlara gireceğini yoksa daha fazla gezmek istediğini belirt bi bakmışsın 10 yıllık vize gelmiş abooo

• Bende red yemekten korkuyorum fakat konsoloslugun sitesinde yazili olan tum evraklarim tamam askerligim tecilli normalde almam lazim ama bellide olmaz iste ne olacagu...

• davetiye yerine ,otel rezervasyonu daha mantıklı
  • hocam ben fransadayım şuanda .. benim görüşüm 1000tl maaş az eğer daha fazla + koyabilceğin şeyler varsa koy çünkü o kadar masraf ediceksin vize içi yazık olmasın.. özellikle canlı paraya çok bakıyorlar .. orada harcıycağın parayı banka kartına at onun dökümünü al onuda koy mesela 2milyarmı mesela. koy gitsin çok büyük + olur ;)
    onun dışında arkadaşların dediği gibi konuşmanda süper oldumu bitmiştir iş ... kolay gelsin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: konuralp_bjk

hocam ben fransadayım şuanda .. benim görüşüm 1000tl maaş az eğer daha fazla + koyabilceğin şeyler varsa koy çünkü o kadar masraf ediceksin vize içi yazık olmasın.. özellikle canlı paraya çok bakıyorlar .. orada harcıycağın parayı banka kartına at onun dökümünü al onuda koy mesela 2milyarmı mesela. koy gitsin çok büyük + olur ;)
    onun dışında arkadaşların dediği gibi konuşmanda süper oldumu bitmiştir iş ... kolay gelsin .

insanları yanlış yönledirme , asgari ücretle ben 3 tane schengen vizesi aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

quote:

Slm arkadaslar ben 30 ekimde shengen vizesine basvuracam tum evraklarim tamam yasim 24 1 yildir duzenli olarak bir firmada calisiyorum maasim 1000 tl nin ustunde 2 yillik myo mezunu.ve aof isletme 4.sinif ogrencisiyim kuzenim davetiye gonderdi 36 gunluk fakat ben 2 hafta kalacagim sizce vize alamama gibi bir durumum varmi vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkurler...

davetiye alman iyi olmuş..

Güzel bir kılık kıyafet sakal vs halledip vize başvuruna gitmeni tavsiye ederim..

Rahat ol

sanki sürekli biryere gidiyormuşsun bu senin için taksimden kadıköye gitmek gibi bir izlenim ver :)

Rahat konuş kem küm etme

Yoksa reddi çaktılarmı zor alırsın

üniversitede okduğunu sık sık sınavlara gireceğini yoksa daha fazla gezmek istediğini belirt bi bakmışsın 10 yıllık vize gelmiş abooo

Gayet güzel yazı yazmışsınız , mutlaka birilerinin işine yarayacaktır.

• o senin şansına denk gelmiş hocam . zaten burada türkiyedeki asgari ücretle sokakta bile geçinemezsin!
  • quote:

son 1 gün hadi hayırlısı vizeyi alırsan SS atarsın vede nasıl geçtiğini yazarsın herkesde okumuş görmüş olur
  • Giyimin falan alakasi yok, görüşmeye gitmiyorsunuz evraklari bir firmaya veriyorsunuz onlar kontrol edip k9nsolosluğa gönderiyorlar. 2 önceki visem 2 senelik fransaydi son 2 seferinde 6 ay verdiker...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wellwet

Giyimin falan alakasi yok, görüşmeye gitmiyorsunuz evraklari bir firmaya veriyorsunuz onlar kontrol edip k9nsolosluğa gönderiyorlar. 2 önceki visem 2 senelik fransaydi son 2 seferinde 6 ay verdiker...

yani şahsi başvuru kabul etmiyorlar

illa araya firma girecek öyleeemiiiiiiiiiii
  • quote:

Orijinalden alıntı: konuralp_bjk

hocam ben fransadayım şuanda .. benim görüşüm 1000tl maaş az eğer daha fazla + koyabilceğin şeyler varsa koy çünkü o kadar masraf ediceksin vize içi yazık olmasın.. özellikle canlı paraya çok bakıyorlar .. orada harcıycağın parayı banka kartına at onun dökümünü al onuda koy mesela 2milyarmı mesela. koy gitsin çok büyük + olur ;)

verdigin bilgiler icin sagol hocam hesabimda suan 4000 tl para var son 4 aylik hesap ekstremide aldim bir suru maas felanda dahil para giris cikisi var tum evraklarim tamam yarin ofise teslim ediyorum gelismeleri sizlerle tekrar paylasicam iyi aksamlar..

• quote:

quote:

Giyimin falan alakasi yok, görüşmeye gitmiyorsunuz evraklari bir firmaya veriyorsunuz onlar kontrol edip k9nsolosluğa gönderiyorlar. 2 önceki visem 2 senelik fransaydi son 2 seferinde 6 ay verdiker...

Neye güldüğünüzü anlamadim, Fransa konsolosluğuna şahsiniz adina başvuramiyorsunuz, Fransa ve bir çok ülke bu işlemi VFS adli bir firmaya devretti ön başvurulari onlar aliyorlar.

http://www.vfsglobal.com/france/turkey/disclaimer.html

• quote:

quote:

quote:

Neye güldüğünüzü anlamadim, Fransa konsolosluğuna şahsiniz adina başvuramiyorsunuz, Fransa ve bir çok ülke bu işlemi VFS adli bir firmaya devretti ön başvurulari onlar aliyorlar.

http://www.vfsglobal.com/france/turkey/disclaimer.html

Wellwet doğru söylüyor bugün evraklarımı vfs'ye teslim ettim 3 iş günü içinde vizenin sonuçlanacağını ve 2 iş günü içerisinde konslosluk görevlisinin beni görüşmeye çağırıp çağırmayacağını söylediler, toplam 85 euro para verdim ofis ve vize ücreti için gişe görevlisi çok havalıydı kendini konsolosluk görevlisi sanıyor gibiydi içime sinmeyen birşey var ben 15 gün kalacağımı söyledim uçak rezervasyonu,sigorta,shengen formunda felan hepsinde 15 günlük bir süre belirttim fakat işyerinin bana verdiği izin kağıdı davetiye tarihimle aynı yani 36 gün bir sıkıntı olurmu onda ???

• hadi bakalım inşallah .. yok hocam olmaz daha iyi yapmışsın bana kalırsa öyle yaparak mütevazi olmuş yani senin başvurun :) bu arada hayırlısıyla çıkarsa vize hangi şehire geliceksin ?
  • fransa nanterreye gelicem isallah sorun cikmaz...

• ooo hocam paris'i bol bol gez baya yakınsın :) yarım saatlik bir mesafe yanılmıyorsam.. trenle daha bile az olabilir... bana çok uzaksın ama :) ben güneydeyim Clermont-Ferrand'da
  • bende mart ayında gitmeyi planlıyorum 2 arkadasım ile birlikte kısmetse araba ile gidicem 1 hafta almanya ( akraba ) 1 hafta fransa (otel ) düşünüyorum acaba verirlermi kafam karısık hem üçümüzün alması lazım hepimiz öğrenciyiz hayırlısı bakalım davetiye fln isticem
  • Arkadaslar yarin sabah 9:30 da konsoloslukta görüsmem var yarın dananın kuyruğu kopacak :) eger vizem onaylanirsa yarin gorusmeden sonra belli oluyormu sonuc yoksa cevabi vfs'denmi öğrenicem?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.