Şimdi Ara

FR 10 MU TRZ 200 ODA TERMOSTATIMI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
2.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun, güzel seçim yaptınız.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Aslında doğru söylüyosunuz bu kombiler hakkında diğer elektronik cihazlar gibi incelemeleri yok.inşallah diğer bu cihazlar hakkında bilgi arayanlara faydası olur.Mutlaka yapıcam .
  • Aklıma birşey takıldı size onu sormak istedim.

Bu Dış hava sensörü ile ilgili 2 sorum olacak.

Bana demiştiniz ya piyasada iki çeşit sensör var.İnternet sitesinde ile nette ki dış hava sensörleri farklı gözüküyor.gözüküyor. İkisinde de immergas markası ile satılıyor.Belki kendi sitesindeki ile netteki cihazlar ön arka şeklindede olabilir.Aynısı olma ihtimali yüksek acaba nasıl ayırt edebilirim.

Birde benim kombi mutfakta cam kenarında,Mutfak evin ön cephesinde, güneş evin sağ cephesinden doğup sol cephesinden batmakta.Bu sensörü evin ön cephesine taktırmayı düşünüyorum.Ön cephe devamlı golgede kalıyor. demiştinizya kablosunu çekip bırakın diye ön cepheye monte edersem oraya delik delip kabloyu oradan geçirip hazırlamak istiyorum.

Acaba ön cephe bu iş için uygun olurmu ?
  • nctemiz kullanıcısına yanıt
    Immergas in piyasada iki cesit dis hava sensoru vardi
    bir kombiye on arka sensor olmaz sadece bir tane dis hava sensoru olacak
    alpha-innovations sitesinde satis kisminda bu kombiyi pazarlayan kombi sitesi var adini yazmak istemiyorum
    siz bence bu siteyi de arayin kombi hakkinda detayli bilgi verirler
    ayrica immergas musteri hizmetlerini de arayin

mutfagin cephesi guney cephe degilse dogrudan gunes gormuyorsa uygundur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ön arka derken immergasın sitesinde ile diğer sitelerde ön yüzünden immergasın sitesinde arka yüzünden çekilmiş resim olabilir demek istemiştim.

Tamam dediğinizi yaparım.Kendilerinden bilgi alırım.
  • Merhaba ikinizdende bir konuda yardım istemekteyim.

Bugün Alpha kombiler hakkında bilgi almak amacıyla bana yakın bir bayi buldum.

-bana öncelikle benim kombim ( Buderus fc 520 ) de bulunan boylerden dolayı sabit derecede alacağınız sıcak suyu bu kombilerde hangi marka olursa olsun alamayacağımı çünkü boyler olmadığını söyledi.Bu nedenle Sıcak su alırken suyun tanziğine sıcak su kalitesinde hissedilecek şekilde oynamalar alabileceğini bunu bilmemi istedi.Kafam karıştı

-Daha sonra oda termostatı ve dış hava sensörünü kullanmak istediğimi söyledim.Bana oda termostatı o kadar verimli olmaz. Termostatik vana alın odanıza daha performanslı olur kaliteli ısı alırsınız.Son petekteki ısınma sorunu ortadan kalkar.Oda termostatına göre daha verimli olur dedi.Sıcak su derecesine göre çalışır ona göre ısınırsınız diyince kafam ikince kez karıştı.Benim kombimde ben dereceyi ayarlıyorum.Kombi kalorifer sıcak su derecesini kendisi otomatik ayarlıyor.Bu kombiye dış hava sensörünü bağlatınca bundada kendisi otomatik ayarlayacağını okumuştum.Ben derece ayarlıcam kombi gerisini halledecekti.

-Birde bu kombi çift eşanjör olduğunu sanıyordum.Tek eşanjörmüş bu kombi ufak bir araştırmada su kireçli ise ömrü daha çabuk dolarmış onun dışında bir eksisini gömedim.TEk eşanjör hem petek hem sıcaksuyu tek eşanjör yaparmış sıcak su verimi daha yüksekmiş.

Sizce oda termosta ve dış hava sensörümü,yoksa oda termostatımı kullanmalıyım.

bu eşanjör olayında durum sizce nasıl iyi gibi geldi bana bu sistem ama bilemiyorum.Birçok kombi,çift eşanjörlü olmasında soru işareti oluştu bende

Evim 125 metre kare hem içten hem dıştan yalıtımlı bunu belirteyim dedim.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

her esnafın dediğine inanmayın bu kadar önem vermeyin

size önerilen kombilerin hemen hemen hepsinin sıcak su kapasitesi aynıdır 30c litre/dakika 10litre civarında su üretir
    yani ister alpha cb alın ister eca confeo plus alın ister bosch alın bişey farketmeyecek,sıcak suyun stabil ve kesintisiz yani bir sıcak bir soğuk olmaması kombilerin hemen hemen hepsinde standarttır
    sadece eca nın yoğuşmasız kombilerinde zaman zaman yaşanabiliyor gaz valfine modülasyon ayarı yapılınca düzeliyor
    zaten böyle kombiler kullanınca sıcak su gücünü mümkün olduğu kadar düşük ayarda ayarlayarak banyoda suyu ılıştırmadan veya az ılıştırarak kullanmak ayrıca duş başlığının delikleri geniş olmalı
    o zaman sıcak su stabil ve kesintisiz olur

dış hava sensörü kazan sıcaklığını dışardaki havaya göre otomatik düşürür veya yükseltir bunu daha önce yazmıştım

tek eşanjörlü kombilerde kireçlenme özelliği olabiliyor ayrıca tesisatta yükse korozyon olursa delinme riski de var ama bu kombiler 3 yollu vana olmadığı için bu parça bozulmaz
    sonuçta çift eşanjörlü kombilerin 3 yollu vanası bozulacak her çift eşanjörlü kombinin 3 yollu vanası bozulmayı tadacaktır bu da ayrı konu
    tek eşanjörlü kombilerde kireçlenmeyi önlemek için soğuk su girişine 50-60liraya ekosu kireç önleyici kelepçe taktırabilirsin
    kombinin bitermik eşanjörünü kireçten koruyor

termostatik vana ve oda termostatı bambaşka bir konu ikisini birçok evde denedim hem beraber veya ayrı ayrı

yani bazı evlerde oda termostatı taktırmadım sadece termostatik vanalarla ısı kontrolü sağladım
    bazı evlerde sadece 1tane oda termostatı
    bazı evlerde hem oda termostatı hem termostatik vana

ikisi de ayrı şeyler, oda termostatı kombi termostatıdır kombiyi susturur
    termo vana ise petek termostatıdır peteği kısar

ikiside işe yarar bazı insanlar sadece birini bazıları ikisini kullanmayı ister bu kişiden kişiye değişir,ben ikisini bir arada kullanıyorum

bu kadar bilgiden sonra başka kombi tercih edebilirsiniz

bosch ta bosch class 6000w veya 4 yıl garantili baymak luna 24fi ile baymak brötje star extra var ayrıca bulabilirsen ferroli diva gibi iyi kombiler var

yoğuşmasız kombilerin çoğu donanımsız olduğu için tercih edilecek cihaz az

tercih edilecek kombilerin çoğu da pahalı yoğuşmasız kombi alacağına aynı paraya premix yoğ kombi al örneğin:bosch exclusive veya vaillant 242-5 plus

• Bu bahsettiğiniz yoguşmasız kombiler Alpha dan daha ıyımidir.Ben zebza nın tavsiye ettiği 3 kombiden Alphayı seçtim 7 yıl garanti yuzünden
    Konuştuğum bayii ve kombici bir tanıdık kombiler genelde içi aynı marka urunleri kullanıyor.Fiyat ısımden dolayı degisiyor demişti.Alphayı bu sebeple seçtim. Araştırmaya bilgi edinmeye devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhaba,

Bayilerin her dediğine inanmayın, esnafımız maalesef kendini geliştirmek adına hiç bir şey yapmıyor eski kombile için dedikleri doğrudur fakat tavsiye ettiğim yeni nesil kombilerde sıcak su sabittir dalgalanma yoktur.

Alpha'nın tanıtım sayfasındaki 5.maddeyi bayiye gösterebilirsiniz.
    http://alpha-innovation.com.tr/alpha_kombi.html

Oda termostatı yalıtımsız evlerde risktir o yüzden o tarz evlerde bayinin dediği gibi termostatik vana en iyi çözümdür fakat sürekli evde değilseniz en azından programlama özelliğine sahip oda termostatı almalısınız. Yalıtımlı evlerde ise oda termostatı artı çok ısınan odalara termostatik vana her zaman için en iyi kombinasyondur.

Tek eşanjörün dediğiniz gibi tek handikabı kireçlenmenin daha çabuk olması onu da kireç önleyici filtre ile engelleyebilirsiniz.

Buderus fc 520 benim geçen ay emekliye ayırdığım kombi.
    üstüne kombi tanımıyorum.....
    şimdi bosch class 6000w kullanıyorum.
  • Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.İçimi rahatlattınız açıkcası

O zaman benim eskisi gibi
    Alpha kombi+Mini oda termostatı +Dış hava sensörü belki belki bir yada 2 adet termostatik vana ilerki süreçte ise kireç önleyici almam gerekli

1300+130+100+45*2+75+Montaj ve cihaz değişim belgesi ile beraber yaklaşık bütçe 1900 tl yi buluyor.

araştırmaya devam :)
  • fasto F kullanıcısına yanıt
    Peki arasında kullanım ve konfor farkı nedir oda termostatı ilemi kullanıyorsunuz.
    kombinin soğuk su girişine ekosu kireç önleyici kelepçe takarsanız bişey olmaz
    bütün koçtaşlarda satılır,resimdeki makine yani kombi tipi olanıdır aynısının ev olanı var,su sayacına takıyorsun evdeki suyu kireçten önlüyor
    resimdeki makine tipi kireç önleyici kelepçe bana aittir,kullanıyorum

önce tr15 termostatı ile kullandım pek beğenmedim.
    şimdi general ht 250 termostatı ile kullanıyorum....
    sanırım oda iyi değil...
    esas havalar soğuyunca göreceğiz kalitesini.
    eski kombinin konforu ve yakıt faturasını bu kombide bulabileceğimi pek zannetmiyorum.
    umarım yanılıyorumdur.
    bosch class 6000 modülasyon desteğine sahip bir kombi bu yüzden
    modülasyonlu bir termostat olan trz200 ile kullanmak lazım..

buderus fc520 de energymeter diye bir termostat vardı ışıklı
    sanırım o termostat modülasyonlu gibi çalışıyordu..ışıklar kademeli yanıp sönmesi
    bence onu gösteriyor ve buda muazzam ekonomi sağlıyordu.
    yani size diyeceğim şu ben çok araştırdım sırf buderus gibi kaliteli
    olsun diye bosch class 6000 aldım malum buderus 072 ile aynı muhabbeti..
    Bakalım havalar bir soğusun gelecek olan fatura ve ısıtma ne olacak...
    O kombi konusunda haklısın ayarlamak istediğin dereceye getir gerisini o kombi ayarlıyordu.Ortam ısısına göre kalorifer peteğinin sıcaklığını otomatik ayarlıyordu.
    Bence bu kombiyi kendi marka termostatıyla kullanmanız yerinde olur.Bende bosch kombi alacaktım.alacaktım. Trz 200 ile kullanacaktım.kullanacaktım. Buderus u72 ye 300 tl fark vermeye gerek yok.

Ama alpha kombideki 7 yıl garanti ve araştırdıklarım doğrultusunda bu kombide karar kıldım.Sanıyorum farkında değilmişiz kombimiz çok iyiymiş şüphelerim var ama siz de bosch kombiden umduğunuzu
    bulamadıysanız benimde beklentilerimin karşılanmayacağını düşünüyorum.

Bakıcaz göreceğiz :)
    Evet inceledim.İmmergazda kimyasal temizlik yapanını bulmuştum.Bu ise manyetik daha kullanışlı ev tipide varmış oda güzelmiş
    ben immergas kombi den de o konforu ve kaliteyi yakalayacağınızı sanmıyorum....
    tabi buderus fc520 ye yakın bir kalite arıyorsanız eğer...
    Mutlaka belki bu kombilerde bizim bilmediğimiz bizim kombide olmaya özelliklerde olabilir.

ama fc 520 iyi bir kombiydi.
    Bende yukarda belirttim.Zaten ne kadar yakınsa o kadar iyi olur :)
  • Merhaba alpha kombi almakta kesin olarak karar verdim.

Aklıma oda termostatı olarak alphanın mini crd oda termostatı almayı düşünüyorum.Aklıma yeni geldi,acaba diyorum.Başka marka oda termostatı alsam ne olur diye

İkiniz tavsiyeleri ile beni bilgilendiren arkadaşlara danışmak istedim.

Değerli tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Tam olarak marka model yok kafamda general marka düşündüm ama modülasyon özelliği yok o markada sanırım.Marka olarak tavsiye edebileceğiniz markalar nedir.
    Acaba mini crd yle devam mı edeyim.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.