Şimdi Ara

FR 10 MU TRZ 200 ODA TERMOSTATIMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
2.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15 yıldır kullandığım buderus kombimi artık emekli etmek istiyorum.Bosch Class 6000 W kombi almayı düşünüyorum.

Oda termostatıda ya FR 10 yada TRZ 200 modülasyonlu oda termostatlarından birini alacağım ama fiyatları neredeyse nette aynı fiyattan satılıyor.

TRZ 200 de programlama var .FR 10 da yok sanırım.Bu iki termostatın farkları yada siz olsanız hangisini alırdınız.

Bu cihazlara dış hava sensörü takılırmı

Ne yazıkki hiçbir bilgi bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

• enartes E kullanıcısına yanıt
    Ben yanlış bakmışım sanırım halbuki o ot yi beğenmiştim şık duruyordu.:)

Forumlarda bir alt modelinde Siemens RDE 10.1 oda termostatı oluyormuş acaba benim almak istediğim cihaza bu ot uyarmı acaba
  • nctemiz kullanıcısına yanıt
    Buderus U072 + RC150 alın.
  • Aslında iki kombine bıldırcın kadarıyla aynı kombi fiyatta aynı gıbı ilk bu kombiyi beğenmiştim.Bahsettiğiniz oda termostatının diğerlerinden farkı nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    RC150'yi kaba bir şekilde izah etmek gerekirse RC10(FR10)'un programlama özelliği eklenmiş hali.
  • Tamam sımdı anladım programlama işi o kadar artı degil benım için acıkcası ben kontrolu olarak kullanırım bulursun baska marka ot lerle çalışırım peki u72

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Aç-Kapa (On-Off) oda termostatları ile çalışır büyük olasılık fakat garanti ile problem yaşayabilirsiniz.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Hani başka markalardan modülasyonlu oda termostatları iledemi on off olarak çalışır ?

Birde bende ki kombi Buderus fc 520 modeli var modülasyonlu bir oda termostatı var Acaba bu u72 de kllanılırmı.
     FR 10 MU TRZ 200 ODA TERMOSTATIMI FR 10 MU TRZ 200 ODA TERMOSTATIMI

Başka marka modülasyonlu olmaz, resimdeki uyar mı servise sormanız gerekiyor.
    Teşekkür ederim.Yardımcı olduğunuz için.
    Rica ederim...
    Merhaba bn bir konuda sizden fikir almak danışmak istiyorum.

Ben daha öncedende bahsettim burda kombi almak istediğimi ya bosch yada buderus modülasyonlu oda termostatı ile beraber almak istediğimi komşum yazın klima kışım kombi işi yapıyor :)

bana bu markaların yedek parçası diğer modellere göre pahalı içlerindeki malzeme kaliteleri birbirine yakın demirdöküm eca gibi markaları almamı tavsiye etti.
    Açıkcası buderus kombim oylede masraf çıkarmayan bir kombide değildi

Şimdi Eca Confeo Dijital Bacali Kombi (20.000 kcal/h) kombiyi inceledim.Fiyat olarak bosch kombi ile aynı ama yedek parça konusunda ve kullanım konforu nasıl bilemiyorum.

Bana bu konuda yardımcı olur yol gösterirseniz sevinirim.
    İthal kombilerin yedek parçası döviz üzerinden hesaplandığı için daha pahalıya geliyor fakat yerli üretim kombilerin konvansiyonel (yoğuşmasız) modelleri çok sorunlu, bacalı kombiler hakkında ise fazla bilgim yok. Bacalı kombilerin içinden İmmergas Nike Star hoşuma gidiyor muhtemelen onu alırdım.
    Bacalı dediginiz hermetikmi oluyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bacalı hermetik değildir, kömür sobası gibi normal bacaya bağlanan kombiler bacalı olur.

FR 10 MU TRZ 200 ODA TERMOSTATIMI
    Tamam ben hermetik kombi bakacağım o zaman :) yoğuşmalı almak isterim fakat bir bayiye sormuştum,Çıkan suyun hortum vasıtası ile gidere verilmesi ordan dısarı atılması gerekliymiş benim kombinin yeriyle giderin yeri 6-7 metre sanırım olmaz hortumuda biraz kalınmış sanırım ortada gözükmesini istemiyorum.Yoksa almak isterim.Acaba firmalar ücretsiz keşif için gelip en uygun kombiyi tavsiye ediyorlarmı?
    Konvansiyonel (yoğuşmasız) kombi olarak fazla seçenek kalmıyor geriye Alpha CB 24TF, Bosch Class 6000W/ Buderus U072 veya bütçe sıkıntısı yoksa Vaillant Plus serisi tercih etmelisiniz. Sadece kombi olacağı zaman ücretsiz keşif yapmaz firmalar.
    Buderus ve Bosch tamamda alpha kombiyi ilk defa duydum.İmmergas kombide aynı modeli görmüştüm.O markada iyi demekki diye düşünüyorum.
    7 yıl koşulsuz garanti peryodik bakım mecburiyeti yoksa güzel .Bu kombiye modülasyonlu ot takılırmı acaba

Bütçe sınırlı malesefki
    Alpha CB 24 TF ile İmmergas Eolo Star birebir aynı kombidir, periyodik bakım mecburiyeti yok. İmmergas'ın modülasyonlu oda termostatları uyumludur.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.