Şimdi Ara

FPS sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba beyler. oyunda istediğim fps yi alamıyorum. pc de mi sorun var bilemedim ya da normal mi. ben daha yuksek bi fps alırım diye düşünüyodum.
    sistemim: 6.nesil i7 6700HQ,8gb 1666mhz ram,gtx 960m ekran kartı, 360gb intel ssd. FPS sorunu
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1850817/a9a9cb2d-e71b-42b4-913c-ce48f57ca96a.jpg. ayarlar bu sekilde. aldıgım fps 60-70 arasında.
    bi yardım lutfen

• Hocam gayet normal, oyunu neredeyse ultra ayarlarda oynuyorsun. Dota dandik bir oyun degil grafik olarak bu fpsler normal. Ben neredeyse butun ayarlar en dusukte 50-60 fps aldigima sukrediyorum. Kör kör oynuyorum ama 60 fps aldigima seviniyorum. Bu sistemin masaustu danirim ve daha iyi sonuclar alirsin aslinda ufakta olsa. Eskiden kac fps alirdin bilmiyorum ama bu sistem biraz daha zorlayabilir aslinda diye dusunuyorum. Baskalarida yorum yapsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi striker27 -- 1 Ağustos 2016; 10:15:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @striker27 yok dizüstü hocam. bi de bazen oyun sonunda fps 40 ı gormuyo. ısınmadan dicem ama sıcaklık max 70 falan. pc de bi agırlasma oluyo. bi sıkıntı var ama anlayamıyorum
  • Yaklaşık 2-3 ay önce 100-110 fps alıyordum tabi düşük ayarlarda.Şimdi ayarlar yine düşükte ama en fazla 60-70 oluyor fps o da ara ara.Genelde 20lerde ve combatlarda 20nin altına düştüğü bile oluyor dolayısıyla oynanmaz oldu.Win10 vs.. bir sürü güncelleme yapmıştı laptop virüsden fln da şüpheleniyordum o yüzden ben de fabrika ayarlarına geri döndüm win8e yani.Şu an sadece dota 2 yüklü laptop tertemiz ama eskisinden daha kötü oldu.Ne kadar uğraştıysam da çözemedim bu fps sorununu yardımcı olacak varsa bekliyorum ben de.Bu arada laptop Lenovo G510 i5 2.50 GHz 4GB RAM ekran kartı da AMD Radeon HD 8500M series
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue meth

Yaklaşık 2-3 ay önce 100-110 fps alıyordum tabi düşük ayarlarda.Şimdi ayarlar yine düşükte ama en fazla 60-70 oluyor fps o da ara ara.Genelde 20lerde ve combatlarda 20nin altına düştüğü bile oluyor dolayısıyla oynanmaz oldu.Win10 vs.. bir sürü güncelleme yapmıştı laptop virüsden fln da şüpheleniyordum o yüzden ben de fabrika ayarlarına geri döndüm win8e yani.Şu an sadece dota 2 yüklü laptop tertemiz ama eskisinden daha kötü oldu.Ne kadar uğraştıysam da çözemedim bu fps sorununu yardımcı olacak varsa bekliyorum ben de.Bu arada laptop Lenovo G510 i5 2.50 GHz 4GB RAM ekran kartı da AMD Radeon HD 8500M series

Güç tasarruflu Intel kartı kullanıyordur.
  • Ben de 60-70 fps alıyorum ama ikinci maçımda 40-35 civarına düşüyor.
    Tavsiyem her maç sonrası oyunu kapat tekrar aç. Bende işe yaramıştı.
  • berkayjan kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum çünkü amd catalystten 3d ayarlarını oynayınca 5-10 fps arttı.Nasıl anlarım inteli kullanıp kullanmadığını?
  • Benim masaüstünde r9 380 var.Ben bile animate portrait kapatıyorum.(kapatmasam da 100 fpsye düşüyor gerçi)Mobil gpularla o fpsleri görmek normal.

Lafım size değil ama tüm sene hiç bir bilgisayar taşıma zorunluluğuna düşmeyip dizüstü alıp sonra ağlayan bir sürü insan var.
  • Ben benim laptopla 110 civarı alıyordum windows kullanırken şimdi linux'a geçtim 40-50'ye şükür diyorum
  • Laptop oldugu icindir belki. Core2Duo E8400 3.0 Ghz islemci, 4 Gb ram ve GeForce GT430 ile 70 fps aliyorum ben. Cozunurluk 1080, ayarlar orta.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • opengl dlc yükle oyuna steamdeki kütüphanenden sağ tıklayıp başlangıç parametrelerine "-gl" ekle +20 fps

veya cihazın ve işletim sistemin vulkan destekliyorsa vulkan dlc yükle -gl yerine "-vulkan" ekle tırnaksız. +30 fps

not: ikisi birlikte olmaz, ya -vulkan olur ya -gl.

Oyun normalde directx 11 ile açılıyor directx te 30-35 fps de iken cihazım -gl (opengl ile yani) ile 55-50 arası.Directx 11 in çöp olduğunun kanıtı resmen bu durum.
    Şuan full ayarlarda oynayabiliyorum, cihazda kasma vs. de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 4 Eylül 2016; 0:46:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • paket kaybı da bu yüzden mi oluyor? sistemim vulkan destekliyordu ama oyun girişlerinde ekran gidip gelmeye başlayınca opengl'yi kurdum paket kaybı sorunu devam etti. kombatta öyle donuyorki düştüğümü sanıyorum.
  • evdeki pc canavar ama int cafedeki kötü pc lerde daha akışkan oluyor dota anlayamadım onu bi türlü :(
  • @Kael_

Geforce experience'den optimize ettin mi? etmediysen ordan optimize ederek bi dener misin? Olumlu ya da olumsuz sonucu yazarsan iyi olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.