Şimdi Ara

FPS neden bu kadar düşük ? ( YARDIM )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba vatan bilgisayardan bilgisayar topladim eve geldim montajini yaptim ama oyun oynarken ultrada normalde ve low ayarlardada aynı fps'yi alıyorum. Mesela Dayz ve Dying Light'da 20-25 fps alıyorum. Yere yada havaya bakınca 100-150 fps arası alıyorum ama dümdüz önüme bakınca en fazla 25 fps alıyorum. Neden bu kadar düşük anlayamadım lütfen bana bi akıl verin.

Ekran karti : r9 390 nitro 8 gb 512 bit
    Islemci : amd fx 9590 4,7 ghz sivi sogutma
    Anakart : asus sabertooth r 2.0
    Psu : cooler master 1000 watt
    Ram : G skill 16 gb ddr3 bellek

Sıcaklık değerlerinide yükledim. Vcore ve işlemci 80-90 derecelere çıkıyor oyunda normal mi ?
     FPS neden bu kadar düşük ? ( YARDIM )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NakedMan96 -- 30 Temmuz 2015; 15:49:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncel
  • NakedMan96 kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle sürücü sorunu gibi duruyor. Ekran kartı'nın varsa en yeni sürücüsünü indir kur. Yok en yeni ise,

Geriye dönük kaç tane eski ekran kartı sürücüsü varsa onları da yükleyip denemeler yap. Ekran kartın yeni bir model ilk başlarda sürücü problemleri olması normaldir.

Amd'nin yeni çıkan işlemcisi çok fazla watt tükettiği için sıcaklık değerlerinin normalden biraz yüksek olması anlaşılabilir bir durum. Şu an hangi şehirdesin bilmiyorum ama yaz aylarında olduğumuz içinde sıcaklık değerlerin 5-10 derece farklılık gösterebilir.

Ben kendimden pay biçiyorum. Ne zaman oyuna girsem bilgisayarımın fanları çok fazla çalışıyor. Sıcaklık değerlerim eskisine nazaran biraz daha yüksek.

Ek olarak bütün sürücülerinin güncel olduğundan emin ol. Ses vs... Anakartın kendine ait sürücüleri.

Birde iki oyunla yetinmeyip varsa elinde 4-5 tane daha yükle ve denemeler yap. Bütün oyunlarda bu sorun var mı diye.

Şimdilik kolay gelsin.

Neticeleri bekliyorum. :)

• Tum driverlar guncel ve kurulu. Gta v dying light ve dayzde denedim bu problem var. kafayi yiyecegim. Ayrica islemciyi 4.2 ghz'e dusurmeden oyuna girersen 2 dakika sonra bilgisayar kilitleniyor

• 80-90 derecelere çıkan işlemciden kaç fps bekliyorsun ki?Bir de sıvı soğutma var diyorsun.
    Adamlar 85 dereceyi standart ayalarda,işlemci o sıcaklığa ulaştığı zaman sistemi kapatma emri verdirdiği sıcaklık.
    Yani normal değil bu değer.Sıvı soğutmanın iyi montajlandığına emin misiniz?
    Hiç bencmark yapıp sıcaklık değerlerini gözlemlediniz mi?
    Arkadaşım şimdi sen söyleyince bilgisayar özelliklerine biraz daha dikkatli baktım da; işlemci için ana kart tercihin çok yanlış olmuş. asus sabertooth r 2.0 Anakart işlemcilere 140w'a kadar destek veriyor. Amd 9590 220w'lık bir enerji tüketimi yapıyor. Dolayısıyla kitlenme problemin bu yüzden kaynaklanmış olabilir.

Fps sorunu ise bu durumu göz önüne alırsak sorununun nedeni bu olabilir.

Ama dediğim gibi ekran kartı sürücülerini sen tek tek dene bence. Bir ihtimal yani.
  • maxpayne53 kullanıcısına yanıt
    Hocam asus kendi sitesinde resmi olarak fx 9590'a destek verdiğini yazmış ama. Ayrıca benim sistemime sahip adam var youtubeda gta v'de 70 fps alıyor ortalama
    Kendi sitesindeki desteği bende gördüm. Lakin aynı sitede CPU için 140w'a kadar destek verdiği yazıyor. Nasıl bir destek bu anlamadım yani amd fx 9590 220w. arada uçurum var.

Hadi düzgün donanıma sahipsin diyelim. Isınma sorununa fazla girmemiştim. Ama su soğutucu sisteminde sorunda olabilir. Normalde su soğutucu sistemi olanlar işlemci sicaklıklarının normal halde 30-40'larda seyrettiğini, yük altında 60'lara kadar çıktığını söyleyenler var. O da nadir durumlarda.

Hatta bir arkadaş su soğutma sistemiyle işlemci sıcaklığının 20'lerde seyrettiğini falan yazmıştı. Tabi soğutma sistemi marka model fiyata göre değişik performanslar verenler var.

Sen su soğutma sistemini bi gözden geçir.

Onun dışında yukarıda dediklerimi denemende fayda var. Sıcaklık altında peformans düşecektir tabi ama diğer faktörleri de gözden geçirmek lazım.

Ekran kartın tam performans çalışıyor mu? Yani güç kablolarının hepsini bağladın mı? vs...

Donanımını anlıyorsan kendin bir gözden geçir. Kasa içi soğutma sistemin düzgün çalışıyor mu? Bunlara bir bak.

• Su sogutmadan supheleniyorum zaten hocam. Bilgisayari almadan once asusdaki bi abimizle gorustum sabertooth r2.0 stabil 9590 ile dedi o yuzden aldim. Ama islemcide fabrika cikisindan bi problem olma ihtimalide var. biraz once sirf merakimdan vatan bilgisayari aradin yarin kasanin icinde ne var ne yok kutulayip garantiye yollayacagim bakalim ne cikacak sonuc

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.