Şimdi Ara

FPS Drop sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kullandığım notebookta CS Go'da sürekli fps drop yaşıyorum ve bazen kritik durumda olduğu için iyice sinir bozucu oluyor. GPU ve CPU sıcaklığı 88 civarlarında genelde. PUBG'de de drop oluyor ama daha nadir. GTX 1060 6GB ekran kartı olduğu halde bu sıkıntı olması çileden çıkartıyor artık.

Var mı bununla alakalı çözümü olan?

• 88 derece biraz fazla daha dogrusu üst sınır eger hep 88se sorun var

Isı derecesi arttıgında bios kullanılan donanımın gücünü düsürüyor

Cpuyu anladım yinede gpu baya fazla

Bundan dolayı olabilir sogutucu bakın yada islemci seviyesini tam performansa yüzde 99 a cekin derim

Böylece 5-10 derece ısı azaltabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Full ayarlarda oynadıktan sonra bu değerlere ulaşıyor GPU, onu da doğal karşılıyorum.
    Msi TR ve Yurtdışına mail attım ertesi gün ulaştılar ikiside bu sıcaklıkların yük altında normal olduğundan bahsetmiş ancak isterseniz de garanti için servisimize getirip inceleyebiliriz yazmışlar.

Bilemedim ne yapsam.
  • Fan devirleri ne durumda? Sıcaklık yükseldiği zaman fanların devirlerinin artması gerekir. Dragon Center'i yükleyip hız + fan devri + sıcaklıkları kontrol edebilirsin.

http://download.msi.com/uti_exe/nb/DragonCenterv1.2.1611.0901.zip
  • Fan devirleri yükseliyor tabiki. Cooler boost'u açmıyor onu açsamda maks 1-2 derece etki ediyor. Dragon center'ı sürekli kontrol ediyorum oradan görüyorum sıcaklıkları zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.