Şimdi Ara

Fotolarla yeni ASX (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
10.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: etz

Vergilendirme sistemleri hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum. Türkiye'ye giren her araç sadece motor büyüklüğüyle vergilendiriliyor. Fakat bu vergi sisteminin aracın karbondioksit salınımına göre değişmesi gerekiyor ve bu yeni vergilendirme sistemi Türkiyeye gelince, fiyatları Avrupaya uyarlamak mantıklı olacak. Bunun yanında Korede üretilen bir aracın maliyetiyle Japonyada üretilen bir aracın maliyetini kıyaslamak çok doğru değil, hangisinin kar marjının yüksek olduğu açıktır. Ve tabi son 1 yılda 2 katına çıkan Japon Yeni değeri unutulmamalı. Yani ben ASX'lerde fiyat düşüşü değil yükselişi bekliyorum. Bunun yanında Türkiye'nin ülke kotasının da düşük olduğunu biliyorum, yani emin olun kimse yok sattığı bir ürünü bilerek az sayıda getirmez. Markalar arasındaki kalite farkını, üretim sayısını, üretim kalitesini ve süresini göz ardı etmemek gerekli. Bu fiyata ASX alanlar şanslıdır. Fırsat bulursam KIA'yı da incelemeye gideceğim, merak ettiğim konu KIA'nın Türkiyeye kaç sportage 1.6 getirdiğidir... Bayiye gittiğimde Sportage yoksa kalmamışsa Çelik Motor'a da kızacak mıyız?

Farklı vergi sistemlerinde emtia fiyatının maliyetini bulmak oldukça güç. Ancak benzer ürünlerle kıyaslama yapılarak belirli yorumlar yapılabilir ancak ortaya çıkacak sonuç ne derece doğru bu bilinmez. Sportage bildiğim kadarıyla Kore üretimi değil, Doğu Avrupa'da üretiliyordu diye aklımda kalmış. ASX'in üretim yerini ise açıkçası bilmiyorum. ASX'in yıl sonuna kadar 200 adet civarında satışı olacak diye okumuştum. 200 oldukça düşük bir rakam o nedenle yok satıyor denmesi normal çünkü satacak bir şey yok. Sportage'ın yıl sonuna dek 1800 adet civarında satılacağını okumuştum, yine yazılanlar doğru ise 600'ü satılmış. Bana göre bu araçlarda fiyat artışı makul gelmiyor. Sportage eğer 55 olursa Kia müşterisi gider 60'a Tiguan alır. Eğer yıl sonuna kadar gelen ASX'lerin tümü satıldıysa elbet ASX alanlar şanslıdır. Zaten alınmış malın kötüsü olmaz. Ancak TEMSA araçları satamadıysa ve yıl sonunda indirime giderlerse TEMSA'ya güven yine sarsılır. Nihayetinde müşterinin kabahati yok ki. Bayi bu malın fiyatı yıl sonunda 52 Lira olacak demiş. Müşteri bayiye, bayi TEMSA'ya güvenmiş. Ayrıca zaman ne getirir bilinmez. Sonuçta ASX'e LPG uygulaması yapılabiliyor, doğrudan enjeksiyonlu motora sahip olduğundan dolayı kısa vadede Sportage'a LPG uygulaması yapılamaz gibi duruyor. Ancak şu da bir gerçek ki, Sportage'ın fiyatı ve sunduğu donanımlar en azından Donanım Haber'de ASX'e oranla kat kat daha fazla ilgi uyanmasına neden oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: *ekim*

quote:

Vergilendirme sistemleri hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum. Türkiye'ye giren her araç sadece motor büyüklüğüyle vergilendiriliyor. Fakat bu vergi sisteminin aracın karbondioksit salınımına göre değişmesi gerekiyor ve bu yeni vergilendirme sistemi Türkiyeye gelince, fiyatları Avrupaya uyarlamak mantıklı olacak. Bunun yanında Korede üretilen bir aracın maliyetiyle Japonyada üretilen bir aracın maliyetini kıyaslamak çok doğru değil, hangisinin kar marjının yüksek olduğu açıktır. Ve tabi son 1 yılda 2 katına çıkan Japon Yeni değeri unutulmamalı. Yani ben ASX'lerde fiyat düşüşü değil yükselişi bekliyorum. Bunun yanında Türkiye'nin ülke kotasının da düşük olduğunu biliyorum, yani emin olun kimse yok sattığı bir ürünü bilerek az sayıda getirmez. Markalar arasındaki kalite farkını, üretim sayısını, üretim kalitesini ve süresini göz ardı etmemek gerekli. Bu fiyata ASX alanlar şanslıdır. Fırsat bulursam KIA'yı da incelemeye gideceğim, merak ettiğim konu KIA'nın Türkiyeye kaç sportage 1.6 getirdiğidir... Bayiye gittiğimde Sportage yoksa kalmamışsa Çelik Motor'a da kızacak mıyız?

Farklı vergi sistemlerinde emtia fiyatının maliyetini bulmak oldukça güç. Ancak benzer ürünlerle kıyaslama yapılarak belirli yorumlar yapılabilir ancak ortaya çıkacak sonuç ne derece doğru bu bilinmez. Sportage bildiğim kadarıyla Kore üretimi değil, Doğu Avrupa'da üretiliyordu diye aklımda kalmış. ASX'in üretim yerini ise açıkçası bilmiyorum. ASX'in yıl sonuna kadar 200 adet civarında satışı olacak diye okumuştum. 200 oldukça düşük bir rakam o nedenle yok satıyor denmesi normal çünkü satacak bir şey yok. Sportage'ın yıl sonuna dek 1800 adet civarında satılacağını okumuştum, yine yazılanlar doğru ise 600'ü satılmış. Bana göre bu araçlarda fiyat artışı makul gelmiyor. Sportage eğer 55 olursa Kia müşterisi gider 60'a Tiguan alır. Eğer yıl sonuna kadar gelen ASX'lerin tümü satıldıysa elbet ASX alanlar şanslıdır. Zaten alınmış malın kötüsü olmaz. Ancak TEMSA araçları satamadıysa ve yıl sonunda indirime giderlerse TEMSA'ya güven yine sarsılır. Nihayetinde müşterinin kabahati yok ki. Bayi bu malın fiyatı yıl sonunda 52 Lira olacak demiş. Müşteri bayiye, bayi TEMSA'ya güvenmiş. Ayrıca zaman ne getirir bilinmez. Sonuçta ASX'e LPG uygulaması yapılabiliyor, doğrudan enjeksiyonlu motora sahip olduğundan dolayı kısa vadede Sportage'a LPG uygulaması yapılamaz gibi duruyor. Ancak şu da bir gerçek ki, Sportage'ın fiyatı ve sunduğu donanımlar en azından Donanım Haber'de ASX'e oranla kat kat daha fazla ilgi uyanmasına neden oldu.

Evet donanım konusunda katılıyorum, orada her zaman aklıma, çok donanımlı yok yok TV bile olan çin malı telefonlarla Nokianın baz modelleri arasındaki kalite farkı geliyor... burası tabi tercih ve düşünce.

Eğer Kia Avrupadan geliyorsa, tamamı Japonya'da üretilen ve Japonyadan siparişle Türkiye'ye gelen ASX için extra lojistik masrafları ve Gümrük Birliği dışından ürün olması nedeniyle extra vergi var. Ben bu durumda iyice zam gelmesi olasılığından eminim artık. Temsa da fiyatı sübvanse edemeyeceğine göre, bu kaliteyi ve markayı tercih eden müşterisine satacaktır. Bu fiyatlara zaten o kadar çok araç satılır hale geldi ki, eskiden 25.000 TL seviyesine C segment araba alınırken, artık 35.000'e kadar B segment fiyatı makul ve ucuz gelmeye başladı insanlara. Bu yüzden bakınca crossover segmentinin bu fiyatları bana mantıklı geliyor, aynı fiyata C segment hatchback arabalar satılırken.

• Temsa, ASX'in fiyatına 1.500 TL'lik küçük bir zam yapmış..
    Anlaşılan Sportage ile aynı fiyata getirmeye çalışıyorlar. İşi zaten zordu, bu gidişle hepten imkansız olacak..
  • Bu arada bana çok da zor gelmiyor işi, çünkü bazı markalar ne kadar donanım doldurursa doldursun, mesela KIA, kullanmayacak o kadar çok kişi var ki. Marka algısı biraz aşağıda. Belki iyidir, Mitsubishi kadar olmasa da belki kalitelidir, ama nihayetinde logo da bu işin bir parçası. Zaten zam gelmiş olsa da araba yok ki bayilerde, şu an ASX almak istesem alamıyorum. Kia'ya da hala bakamadım çok merak ediyorum, bir gidip inceleyeceğim...

Bu arada fiyat listesine girmişken baktım Lancer başlangıç fiyatı 33650 olmuş, Colt otomatik full donanımlı 28600'a inmiş, zaten 3 kapısı güzel sadece.

Kia'da da hiç görmediğim Venga diye bir model var tipi çok hoşuma gitti 38.000'den başlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihilist76

Temsa, ASX'in fiyatına 1.500 TL'lik küçük bir zam yapmış..
    Anlaşılan Sportage ile aynı fiyata getirmeye çalışıyorlar. İşi zaten zordu, bu gidişle hepten imkansız olacak..

İlginç, demek ki vaziyet iyi.
  • quote:

Bu arada bana çok da zor gelmiyor işi, çünkü bazı markalar ne kadar donanım doldurursa doldursun, mesela KIA, kullanmayacak o kadar çok kişi var ki. Marka algısı biraz aşağıda. Belki iyidir, Mitsubishi kadar olmasa da belki kalitelidir, ama nihayetinde logo da bu işin bir parçası. Zaten zam gelmiş olsa da araba yok ki bayilerde, şu an ASX almak istesem alamıyorum. Kia'ya da hala bakamadım çok merak ediyorum, bir gidip inceleyeceğim...

Bu arada fiyat listesine girmişken baktım Lancer başlangıç fiyatı 33650 olmuş, Colt otomatik full donanımlı 28600'a inmiş, zaten 3 kapısı güzel sadece.

Kia'da da hiç görmediğim Venga diye bir model var tipi çok hoşuma gitti 38.000'den başlıyor.

venga'yı bu gün tafikte gördüm. bizim coltlar gibi küçük gibi görünüyor ama oldukça yüksek bir araç. yanlız donanıma baktım da esp, asr filan paket olarak bile yok. bu devirde bu şekilde olmamalı. bir de avrupa pazarı filan diyorlar. avrupada satılanlarda kesin vardır. ve şimdi orada 5 yıldız filan da alır. bizde de 5 yıldızlı diye satılır. diyordum ki 4 yıldız almış. şimdi baktım. ama siteye göre esp opsiyonel olsa da var avrupada.
    aynı uyanıklığı ford da yapıyor. fiesta misal 5 yıldızlı. eee 5 yıldız alan aracın donanımına bakıyorsun esp ve asr var. hep bizim memleketin avrupadan sayılmaması nedeniyle oluyor. yoksa üretilen araçların %70'inde var olan donanımla bir araç ncap testlerine girebiliyor. ülkemizde güvenlik paketli kaç tane fiesta var ki? işte bu %70 içine bizde satılanlar dahil edilmiyor. şimdi ona da baktım. esp'den emin değilim ama 7 hava yastıklı bir model girmiş teste.

• quote:

Orijinalden alıntı: nihilist76

Temsa, ASX'in fiyatına 1.500 TL'lik küçük bir zam yapmış..

Mitsubishi işini bilir:) Diğerleride bilir fiyat konusuna çok takmamak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drive_earth -- 11 Ekim 2010; 22:45:09 >
  • Şimdi gördüm sportage de zam yapmışlar fiyatı 51.700 tl olmuş
    Ben hala asx in 1.8 dizelinin gelmesi bekliyorum tabi uygun fiyata bu modelin gelip gelmemesi konusunda bilgisi olan var mı?
  • ASX İÇİN DVD NAVİGASYON BLUETOOTH ÖZELLİKLİ GERİ GÖRÜŞ KAMERASI VE TV ÖZELLİĞİ EKLENEBİLEN CİHAZ

http://www.alibaba.com/product-gs/349117451/Car_DVD_for_Mitsubishi_ASX.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: taco87

Şimdi gördüm sportage de zam yapmışlar fiyatı 51.700 tl olmuş
    Ben hala asx in 1.8 dizelinin gelmesi bekliyorum tabi uygun fiyata bu modelin gelip gelmemesi konusunda bilgisi olan var mı?

Henüz getirmeycekler, daha önceki msj yazmıştım sanırım. Dierek temsa Asx sorumlusu bu sene için yok dedi. Zaten Temsa satılıyor, baya bir süre geleceğiniz sanmıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: taco87

ASX İÇİN DVD NAVİGASYON BLUETOOTH ÖZELLİKLİ GERİ GÖRÜŞ KAMERASI VE TV ÖZELLİĞİ EKLENEBİLEN CİHAZ

http://www.alibaba.com/product-gs/349117451/Car_DVD_for_Mitsubishi_ASX.html

unforthepage mrb,

Gecen hafta alibaba'dan yaklaşık 15 yere msj attım hatta support center'a msj attım ama yok dediler. bu hafta zınk adamlar yapmış. Bu cinlilerden korkurlur. Ben ASX alacaktım ve bu sistemi ekletecektim ama fiyat 49000 olunca vaz geçtim. Sana tavsiyem eğer alacaksan gümrükte dikkatli ol. araç dvd için 45 avro bandrol ücreti, birde 150 avroyu geçtikten sonra fiyat için %20 vergi vereceksin. alırkende sakın TNT veya DHL tercih etme çünkü bu gümrükte takılırsa 150 tl birde onlara vermen gerekiyor. EMS ile alırsan 150tl vermene gerek yok. Ama yok gümrükte takılmaz diyen varsa, dhl alıp şansı dener :)

Buhtemelen alet yeni ve tek satıcı olduklarından 400$ yakınından fiyat çekicekler. Aslında dashboard alınabilse, 35$ falan içine 8'' daha güzel bir alet alınabilir. Ana ekranı pek beyenmedim 2 renk yapmışlar, ilginç.

• Merhaba ilgin ve bilgilerin için teşekkürler; Aslında çok fazla düşünmüyorum almayı ama belli olmaz 1500 Tl ye kadar montaj dahil maliyet bana uyar tabi kaliteye göre bu fiyat artabilir azalabilir. Bi gelişme olursa paylaşırım yine..
  • Bende aracı aldığımdan beri asx'e uygun bir multimedya cihazı çıkmasını bekliyorum ama mümkünse aldığım yerde ve garantili montaj yaptırmak istiyorum. Bu konuda bilgisi, istihbaratı olan arkadaşlardan paylaşım bekliyorum. Temsayı beklersek hem pahalı olacak hemde gelmesi bayağı bir vakit alacak anlaşılan.
  • ASX alsaydın, bu konuda yardımcı olabilrisim ama şimdilik uzak görünüyor. Eğer orginal istiyorsanız kenwood alacaksnız. İngiltere tanıdık varsa oradan alabilirsiniz. dashborad dediğimiz navi için panle lazım. Onu ya çinden yadan ingiltereden alıp burada montaj yapacaksınız gibi gözüküyor. Cinden alırsanız biraz riske gireceksiniz. Alet garantili pek olmuyor. ASX fiyatını 47500 inerse ben alırım o zaman bu işlere tekrar el atabilirim. Eğer alan olursa burada paylaşırsa hiç yoktan işimiz kolaylaşır.
  • http://www.mitsubishi-motors.de/modelle/asx/zubehoer/top10/10

tümü için

http://www.mitsubishi-motors.de/modelle/asx/zubehoer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drive_earth -- 13 Ekim 2010; 21:13:27 >
  • Önerilen perakende fiyatı: € 2,668.00 o ne be.. Tr'de lancer'a 2.500-3.000 tl. aralığında takılıyor. Bu kadar fark normal mi..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mzyildiz -- 14 Ekim 2010; 10:20:44 >
  • Fiyat oldukça yüksek bu arada ASX hakkında detaylı bilgi için

www.simdiasxzamani.com
  • http://www.arabam.com/haber.aspx?haberID=290857&baslik=En kolay test sürüşü Mitsubishi’de!

değişik bir test sürüşü tekniği.tabiki bizi kesmez bu şekil ama küçük fikirler edinilmesi açısından iyi olabilir.en azından gerçek test sürüşüne gitmeden önce bu yapılabilir.ama temsa bunu türkiye ye uyarlarmı orası muamma.hatta bence hayal
  • ASX sahipleri yakıt verilerini paylaşabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: precious55

http://www.arabam.com/haber.aspx?haberID=290857&baslik=En kolay test sürüşü Mitsubishi�de!

değişik bir test sürüşü tekniği.tabiki bizi kesmez bu şekil ama küçük fikirler edinilmesi açısından iyi olabilir.en azından gerçek test sürüşüne gitmeden önce bu yapılabilir.ama temsa bunu türkiye ye uyarlarmı orası muamma.hatta bence hayal

Oha ben boyle sacmalik gormedim. Boyle test edecegime Gran Turismo oyunu alirim butun arabalari PS3'te test ederim daha iyi

• Yakıt tüketimi soran arkadaşım araba çok tutumlu 6.2/100 km şehir içi dışı karışık tabi performanslı kullanım değil.

Birde video ekleyelim;

http://www.youtube.com/watch?v=owXAUMP7A5c
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.