Şimdi Ara

Fotoğraf kağıdı önerisi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
6
Favori
7.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • photoink patladı demedim, hp kağıdı photoinkde güzel sonuç vermedi demek istedim :) resim bulanık ve düşük kontrastta çıkıyor hp kağıtta fakat canonun kağıdı iyi sonuç veriyor.
    epson güzel fakat canon epsondan da iyi sonuç veriyor rovi gelsin birde onla deneyeceğim
  • OCP Türkiye kullanıcısına yanıt
    tabiki rovi de gelince 3 kağıdın (canon epson rovi) karşılaştırmasını birden yapmak istiyorum burdan fakat tarayıcı çözünürlüğü düşük olduğundan geçek sonuçu paylaşmakta zorlanacağım biraz olmassa slr ile resimlerini çekerim...
  • herschell H kullanıcısına yanıt
    Bende bahsettiğiniz gibi anladım anlatmaya çalışırken farklı yazmışım. :) Tarayıcılar başlı başına sıkıntı zaten. Renk ayarlarına bakmak için patternt yazdırıp tarayın hepsini aynı tondan tarıyorlar :D
  • Dostlar Rovi kağıt geldi performansı güzel beğenmedim diyemem siyahlar çok siyah ve başarılı duruyor ama yer yer kontrastı kaçırıyor ara renklerde insan teni gibi olan kısımlarda canon daha başarılı geldi bana keskinlik olarakta canon diyeceğim fakat rovinin fiyat performans ürünü olduğu kesin iki kağıt da epsondan açık ara öndeler ki zaten kullandığım epson un gramı da küçük tü neyse fotografı pc ye indirip detaylı inceleyin bence :)

Not fotografta görünenler ile benim gördüklerim arasında dağlar var ama ortalama bir karar vermenize yardımcı olabilir
    Not mürekkep photoink
    Not yazıcım canon mg5450
    Not üç resmide tarayıcıya yerleştirip aynı anda tarattım..

Fotoğraf kağıdı önerisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herschell -- 19 Mayıs 2014; 20:14:01 >

• Elinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Canon ile Rovi arasında neredeyse hiç fark yok gibi, lakin epson baya bir kötü görünüyor. Ten rengi soluk görünüyor. Bayanın üzerindeki bluz laciver mi yoksa siyah mı bilemedim ama epsonda lacivert gibi duruyor, rovide ise siyah. Canon da ikisinin arası gibi. Tekrardan elinize sağlık.

@herschell
  • Valla evde çok kişiye gösterdim çıktıları herkes başka başka birşey söyledi kimi bunun renkleri doğal dedi kimi çok kontrast kimi göze bu güzel görünüyor dedi ama benim en beğendiğim canon oldu renkler daha bir yakın durdu çünkü ama rovi ile arasındaki fark çok az rovi siyahları çok güzel parlak ve tatlı gösteriyor canon bulmak pahalı ve zor olduğundan rovi kağıtla yoluma devam etmeyi planlıyorum ilerde bir kaç tomar kağıt alıp baskıya başlarım heralde :)

• Bizim kağıdımızı (Atak Rayol Fotoğraf Kağıdı) kullanabilirsiniz. Fotoğraf kağıdımızı Japonya'dan ithal etmekteyiz.

Özellikleri şöyle;

Yüksek Parlaklık (Diğer OEM ürünlerinden yüksektir.)
    Su Geçirmezlik (Suyun içinde olsa bile yumuşamaz.)
    Anında Kuruma (Seri baskı için ideal.)
    Yüksek Çözünürlük (9600 dpi çözünürlüğü destekler.)
    Yüksek Kalite Renk Yansıması (Birebir renk ve derin siyah tonları.)
    Kaygan Arka Yüzey (PE Kaplama – Devlet (Kamu) kuruluşlarında kullanılabilir.)
    UltraChrome, Hi-Gloss, HDR Yüzey Kaplama (Pigment ve Dye bazlı mürekkeplerle uyumlu yüzey kaplama)

Epson L800 gibi bütün fotoğraf yazıcı makinelerle uyumludur.

Özel mesajdan yazarsanız isteyen herkese ücretsiz numune gönderebiliriz.*

*Numûne paketinde 6-8 adet karışık ebatlarda (10x15, 13x18, 15x21, A4) fotoğraf kağıdımız bulunmaktadır.

Fotoğraf kağıdı önerisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atak Grup -- 20 Mayıs 2014; 18:03:53 >

• herschell H kullanıcısına yanıt
    Rovi için kağıdı hangi tür seçiyorsunuz yazıcınızda? Ben Photo Paper Pro Platinium seçince daha güzel çıktı elde ediyorum. Glossy II den bir çıt daha iyi.
  • Atak Grup kullanıcısına yanıt
    Yukarıda arkadaşın yazdığını okumuşsunuzdur herhalde. 3-5 numune için 8-10 lira kargo parası ödemek istemiyorum diye. Gönderi ücretini siz mi karşılıyorsunuz? Eğer öyle ise kullanıcılar daha bir ılımlı yaklaşacaklardır.
  • Glossy 2 seçtim ben ama zaten sadece 1 tane çıktı aldım o da bu kağıt :) platin denemek isterim ama bu aralar pek vaktim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: blauzahn

Yukarıda arkadaşın yazdığını okumuşsunuzdur herhalde. 3-5 numune için 8-10 lira kargo parası ödemek istemiyorum diye. Gönderi ücretini siz mi karşılıyorsunuz? Eğer öyle ise kullanıcılar daha bir ılımlı yaklaşacaklardır.

Evet ücretsiz gönderiyoruz. Özel mesajla adres ve isim belirtmeniz yeterli.

@blauzahn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atak Grup -- 21 Mayıs 2014; 9:55:02 >
  • Fotoğraf kağıdı tercih ederken yazıcınızın baskı teknolojisine ve kullandığı mürekkep türüne göre tercih ediniz.Fotoğraf kağıdı tercih ederken beklentiniz ne?onlarca yıl solmayan fotoğraf baskısımı yoksa canlı-parlak-keskin fotoğraf baskısımı?Bu her iki kriteri en iyi(en üst seviyede) sunan hiç bir fotoğraf kağıdı bulunmamakta.Tam profesyonel bir yazıcınız yoksa beklentinizi hiç bir kağıt karşılamayabilir...
    Şu an dolabilen 6 kartuşlu dye bazlı mürekkep kullanan(orjinal L800 mürekkebini kullanıyorum) epson rx685 yazıcıyı kullanmaktayım.Bugüne kadar denemediğim fotoğraf kağıdı kalmadı diyebilirim.En pahalı fotoğraf kağıdı Canon pro dahil, canon,epson ve hp nin tüm kağıtlarını kullandım.
    En iyi sonucu(Solma direnci çok yüksek ve keskinliği mükemmel canlı-parlak baskı) Epson Premium Glossy fotoğraf kağıdında aldım.
    Bulabilirseniz(zamanında ucuz fiyata Vatan'dan yüklü miktarda almıştım:) Epson premium glossy kağıdı tavsiye ederim.
    Bulamazsanız Cescesor Rovi premium kağıdı tavsiye ediyorum.fiyat performans oranı yüksek olup Epson Premium glossy e yakın sonuç veriyor.

HP premium plus fotoğraf kağıdı ile ömür boyu solmayan baskılar alırsınız.Fakat bu kağıt full reçine kaplı bir kağıt olduğu için yazıcı ve mürekkep seçiyor, mürekkebi tam emmeyebiliyor.Bu kağıda termal baskı kafalı bir yazıcıda baskı almanızı tavsiye ederim.

1. Epson Premium Glossy(fiyatı biraz pahalı olabilir fakat Solma direncinin çok yüksek olması, en keskin ve parlak çıktıyı vermesinden dolayı 1.liği hak ediyor)
    2. Cescesor Rovi Premium (solma direncinin yüksek oluşu ve parlak-canlı çıktı vermesi, Fiyat/Performans en iyi kağıt)
    3. HP Premium Plus (en iyi solma direncine sahip kağıt olmasına karşın;fiyatının pahalı olması,kuruma süresinin çok uzun olması,yazıcı-mürekkep seçmesi ve çok parlak-canlı çıktı vermemesinden dolayı 3. sıraya koydum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 22 Mayıs 2014; 0:12:46 >

• Arkadaslar hp ve epsonun orjinal kagitlari cok pahali.dusuk gramajlarda kagitlar,diger firmalarin kalin gramajli sattigi kagitlarla ayni fiyayta.rovi de kullandim starfilm de epsonda kullandim.rovi son zamanlarda kalite yi bizdu ve fiyatlarda pahali.suan piyasada yeni bulmus oldugum rayol fotograf kagidini kullandim.275 gram kagidi cok kaliteli,fiyatida cok uygun adamlar turkiyenin hertarafina ucretsiz gonderiyolar.kargo ucretnide oduyorlar.siddetle tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duesuz

Arkadaslar hp ve epsonun orjinal kagitlari cok pahali.dusuk gramajlarda kagitlar,diger firmalarin kalin gramajli sattigi kagitlarla ayni fiyayta.rovi de kullandim starfilm de epsonda kullandim.rovi son zamanlarda kalite yi bizdu ve fiyatlarda pahali.suan piyasada yeni bulmus oldugum rayol fotograf kagidini kullandim.275 gram kagidi cok kaliteli,fiyatida cok uygun adamlar turkiyenin hertarafina ucretsiz gonderiyolar.kargo ucretnide oduyorlar.siddetle tavsiye ederim.

Rovi hakkında haklı olabilirsiniz, kullandığım kağıtlar 3 sene öncesine ait.Yeni kağıtlarını denemedim.Kaliteyi düşürmüş yada arttırmışda olabilirler...
    Royal fotoğraf kağıtlarını nereden temin edebiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

quote:

Orijinalden alıntı: duesuz

Arkadaslar hp ve epsonun orjinal kagitlari cok pahali.dusuk gramajlarda kagitlar,diger firmalarin kalin gramajli sattigi kagitlarla ayni fiyayta.rovi de kullandim starfilm de epsonda kullandim.rovi son zamanlarda kalite yi bizdu ve fiyatlarda pahali.suan piyasada yeni bulmus oldugum rayol fotograf kagidini kullandim.275 gram kagidi cok kaliteli,fiyatida cok uygun adamlar turkiyenin hertarafina ucretsiz gonderiyolar.kargo ucretnide oduyorlar.siddetle tavsiye ederim.

Rovi hakkında haklı olabilirsiniz, kullandığım kağıtlar 3 sene öncesine ait.Yeni kağıtlarını denemedim.Kaliteyi düşürmüş yada arttırmışda olabilirler...
    Royal fotoğraf kağıtlarını nereden temin edebiliriz?

Ustte firma yetkilisi yazmis.atak gruptan aldim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, dün buradan 2 arkadaşa ücretsiz numune gönderdik. İsterseniz size de gönderebiliriz, fotoğraf kağıdımızı inceleyebilirsiniz.
    Özel mesajla adres, isim ve telefon no belirtmeniz yeterli. İyi çalışmalar.

@falcon1977
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atak Grup

Merhaba, dün buradan 2 arkadaşa ücretsiz numune gönderdik. İsterseniz size de gönderebiliriz, fotoğraf kağıdımızı inceleyebilirsiniz.

@falcon1977

Tamam.Numuneler gelince elimdeki mevcut kağıtlarla karşılaştırmalı test yapıp yayınlamayı planlıyorum.
    Teste katılmak için: Ücretsiz numune(kargo da dahil) göndermek isteyen firma yetkilileri özelden pm. atarsa dönüş yaparım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

quote:

Orijinalden alıntı: Atak Grup

Merhaba, dün buradan 2 arkadaşa ücretsiz numune gönderdik. İsterseniz size de gönderebiliriz, fotoğraf kağıdımızı inceleyebilirsiniz.

@falcon1977

Tamam.Numuneler gelince elimdeki mevcut kağıtlarla karşılaştırmalı test yapıp yayınlamayı planlıyorum.
    Teste katılmak için: Ücretsiz numune(kargo da dahil) göndermek isteyen firma yetkilileri özelden pm. atarsa dönüş yaparım...

+1
  • Atak Kağıt'ın Rayol marka fotoğraf Kağıtları bugün elime ulaştı.Hızlı gönderi ve ilgi alaka için teşekkür ederim.
    Şu ana kadar başka firmaların yetkilisinden özel mesaj ve numune gelmedi.Testi muhtemelen Pazar günü yapacağım.Pazartesi gününede çıktı sonuçlarını paylaşırım.Kesin sonuçlar yaklaşık 3-4 hafta sürecek solma testinden sonra belli olacak...
  • hocam e514 bitmeyen kartuşlu aldım bi set mürekkepte aldım .. bakalım ilk yazıcı deneyimim nasıl olacak :D
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.