Şimdi Ara

Forza 3 araçlarını birde böyle görün.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forza 3 dvd'sini inceleyen modcular otomobillerin meshlerini çıkartmayı başardılar.Bu sayede araçların poligon sayıları da öğrenilmiş oldu.Ayrıca bu materyali farklı oyunlarda kullanmak mümkün kılındı.Yakında gt5 otomobillerini de görürsek şaşırmam açıkçası.

LOD0: 172753 poligon (araç seçim ekranı)
    LOD1: 45074 poligon
    LOD2: 21802 poligon
    LOD3: 13134 poligon
    LOD4: 6360 poligon
    LOD5: 2556 poligon
    Hi-res cockpit: 79,845 poligon

GTA 4

Shift

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NecronLord -- 15 Kasım 2010; 0:51:25 >

• çok karışık olmuş yazılanlardan bişey anlamadım,biraz daha açık yazsaydınız keşke..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michelangello

çok karışık olmuş yazılanlardan bişey anlamadım,biraz daha açık yazsaydınız keşke..

Oyundaki dosyalar başka oyunlarda çalışır duruma getirilebilmiş ve poligonlarda GT5'e göre düşük ordaki sayılar poligon adedi yani araça verilen önem :)
    Gta4'de Audi R8 süper :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: butterfly24

quote:

çok karışık olmuş yazılanlardan bişey anlamadım,biraz daha açık yazsaydınız keşke..

Oyundaki dosyalar başka oyunlarda çalışır duruma getirilebilmiş ve poligonlarda GT5'e göre düşük ordaki sayılar poligon adedi yani araça verilen önem :)

• quote:

Orijinalden alıntı: butterfly24

quote:

Abicim biliyorum Poligonun ne anlama geldiğini ,mesaj anlaşılır bir dilde değil,LOD0 LOD1 falan nedir yahu,ben Forza da kaç poligonluk araçlar kullanılmış öğrenmek istiyordum daha önce Audi r8 için 300.000 kullanıldığını iddia etmişlerdi..
  • Lod Level of detail.Nesneler yakınlaştıkça poligon sayıları artar,uzaklaştıkça azalır.Lod1'de forza'da kendi aracını 3.şahıs kamerasından maksimum 45000 poligonla oynuyorsun.Yüksek poligonu sadece araç seçme ekranı ve fotoğraf modunda görebilirsin.En uzaktaki araç ise 2556 poligon(lod5).Dikkatli gözler kolayca farkedebilir.Start çizigisinde yarış başladığında arka cam kararıyor,farlar 2dye dönüyor,vs vs.Yani poligon sayısı 175000'(lod0)den 45000'e(lod1) çekiliyor.Sonuçta konsolun gücü sınırlı.Kaynaklardan tasarruf sağlanması gerekiyor.Pc'de ise en azından 8800 gt,260 gtx seviyesinde bir kartın varsa farklı oyunlarda lod0 seviyesinde oynayabilirsin.Aşağıdaki resimler lod0 mesela.En az 150000 poligon.
    Most wanted lod0
    gta 4 lod0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NecronLord -- 15 Kasım 2010; 12:08:22 >

• şimdi oldu teşekkürler güzel paylaşım ,Forzanın ne kadar kandırıcı bir oyun olduğunu bir daha gösterdi,start çizgisinde herşey güzel fakat oyun başlayınca arka cam kararıyor ve bazı detaylar gidiyor ama farlar asla ve asla 2D olmuyor ,oyunda tek 2D farlı araba bile yok doğruya doğru şimdi.ama bunu konsolun gücüna bağlamıyorum ben o konuda katılmıyorum size.
  • Ama bunu nedense 2 yıldır söylememize rağmen her fırsatta bizimle dalga geçiliyordu. Gerçekleri bizden duymak kimsenin hoşuna gitmiyormuş meğerse...
  • O kadar poligon oyunda açılsa zaten yandan araçlar geçerse dona dona veya komple sistem donar Pc den tanıdık kareler xboxta belirir :)
    Adamlar mecburi en uygun seviyede yapıyor gt5 bile yaparım ama ps3 kaldırmıyor :) dediyse artık fazlasını sonyden konsol olarak istemeliyiz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi butterfly24 -- 15 Kasım 2010; 13:49:46 >
  • benim de imzam TOKAT TURİSMO 5 olsa benden de duymak kimsenin hoşuna gitmezdi.
  • O kadar yaptıklarınızdan sonra bu tip tepkiler almanız çok doğal. Zamanında KZ2'yi de böyle yerin dibine batırarak insanları tepkisel davranmaya itenler yine aynı davranışlar içinde olanlardı. Gerçekler her yerde gerçektir, söyleyen kişiye bakılmaz. Daha bir kaç ay önce yine aynı bu mesele üzerinde bizim dediklerimizin aksini iddia etmedin mi? Üstüne bir de bizi aşağıladın, daha LOD'un ne olduğunu bilmeden oyunlar hakkında kesin yargılarda bulunmanız bile ayrı bir ironi... 25 yıldır dolu dolu oyun oynayan bana, daha yaşı bile oynadığımız yılların gerisinde kalan genç arkadaşların böyle ahkam kesmesinin sonucu budur herhalde. Neyse daha fazla bölümünüzde sorun yaratmak istemiyorum, sadece 2 yıldır bizimle inatlaşan arkadaşlara not olsun diye bu mesajı buraya düştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidRock -- 15 Kasım 2010; 14:02:27 >
  • hele gt5 te tek tusla yarisi 5 saniye geriye alma olmasin(forzada var), gorun nasil basicam kahkahayi, kapasite eksikliyiymis peh.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstenmeyen Tüy -- 15 Kasım 2010; 14:48:19 >
  • @SolidRock

kim kimle inatlaşıyor allah aşkına ya,gidin hocam işinize bakın yokmu işiniz gücünüz sizin?benim yaşı bilmeden de yaşım hakkında yorum yapmanız çok komik olmuş

bu forumda ben Forzanın grafiksel olarak GT5den üstün olduğunu iddia eden hiç kimseyi hatırlamıyorum,tabi fake ve iki günlük üyeleri saymazsak,artık neyin peşindesiniz ki neapalım atalım mı xboxlarımızı forzaları hepsi çöpemi?!

nedir bu düşmanlık nedir bu hırs onu anlamış değil kimsenin kimseyle inatlaştığı yok rahat olun ,kendi kendinize garip garip imzalar yaratıyorsunuz garip garip sloganlarla yapıyorsunuz forumda resmen savaş yaratan bir kaç kişiden biri sizsiniz herkes de bunun farkında,yine gelmiş burda ona buna hakaret ediyorsun beni tanımadan bilmeden ,yaşımı nerden bildin hoca onu anlamadım ben?!

hoca madem bukadar bilgilisin oyunlar hakkında git bir yereler baş vur yapımcı falan ol hani burada hırsını insanlardan çıkarmkatan iyidir.

neyse sana iyi forumlar artık tartışacak değilim seninle yaşı büyük ve akıl yaşı da bir okadar büyük değerli SolidRock.

• Forza en azindan insanlari aldatmiyor,kandirmiyor...bir gt sever olarak ne yazik ki benim icin artik gt5:duke nukem forever
  • quote:

Orijinalden alıntı: SolidRock

O kadar yaptıklarınızdan sonra bu tip tepkiler almanız çok doğal. Zamanında KZ2'yi de böyle yerin dibine batırarak insanları tepkisel davranmaya itenler yine aynı davranışlar içinde olanlardı. Gerçekler her yerde gerçektir, söyleyen kişiye bakılmaz. Daha bir kaç ay önce yine aynı bu mesele üzerinde bizim dediklerimizin aksini iddia etmedin mi? Üstüne bir de bizi aşağıladın, daha LOD'un ne olduğunu bilmeden oyunlar hakkında kesin yargılarda bulunmanız bile ayrı bir ironi... 25 yıldır dolu dolu oyun oynayan bana, daha yaşı bile oynadığımız yılların gerisinde kalan genç arkadaşların böyle ahkam kesmesinin sonucu budur herhalde. Neyse daha fazla bölümünüzde sorun yaratmak istemiyorum, sadece 2 yıldır bizimle inatlaşan arkadaşlara not olsun diye bu mesajı buraya düştüm.

KZ2 yi yerin dibine sokmadı kimse durduk yere, ondada başladınız en iyi fps, efsane oyun, tokatçı bilmem ne.Diger oyunları ve platformları aşağılamalar..PS3 çıkmadan öncede ona yaptınız. Insanlarda antipati yaratıyorsunuz bu çıkışlarınızla..Oyun patlayıncada millet yazar tabii. Nerede kaldı bu tokatınız, efsaneniz derler. Balon derler..Güzel kapak oldu derler..
    Biri kalkmış, oyun olmasa bile PS3 20 milyon satar ilk senesinde diyordu. He gülüm satardı, sattı hakikaten, digerleri armut toplayacaktı
    Tokat Tourismo 5 demişsin imzanda.Kime diyorsun, neyi tokatlıyorsun ? Ne gerek var böyle birşeye ?
    Bırak liseliler uğraşsın bunlarla.
    Provoke mesajları atın, imzaları yapın, insanlarda antipati yaratın, sonrada şunu dediniz bunu ettiniz, biz birşey yapmadık, masumuz hakim bey...

GT5 videolarında bir sürü abukluk var, yazıyormuyuz ? Siz yazabildinizmi bunları ? Kamera açısı bilmem ne...Öyle fizik , hasarmı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 15 Kasım 2010; 16:42:35 >

• @Koray

O kamera açısı ile ilgili yorumun hala GT bölümünde, git bak abicim senin mesajından sonra ben ne yorum yapmışım. Haksızlık ettiğin nokta budur, ha siz derken sadece seni kastetmiyorum...

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=44463278

Ben diğer eksiklikler konusunda da GT hakkında çok şey yazdım...

Gelelim şu Tokat işine... KKZ2 ve GT5 başlıklarına bak, ilk sayfalarında kimin ne yazdığı, karşınızdaki insanların nasıl bu noktaya geldiği o mesajların içinde saklıdır. İşte bugün adını anmayacağım ve senin mod olduğun sitede yaşananlar. GT'yi takip eden biri o mesajı okuduktan sonra sence neler hisseder?

Burada veya başka bir yerde ben eleştiri yazdıysam hep gerekçeleri ve adabı ile yazmışımdır. Ama şu konudan sonra burası veya başka bir forum inan tek bir yorum dahi içimden gelmiyor yazayım. Artık GT'den başka başlıkta işim olmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: İstenmeyen Tüy

hele gt5 te tek tusla yarisi 5 saniye geriye alma olmasin(forzada var), gorun nasil basicam kahkahayi, kapasite eksikliyiymis peh.

sim oyunda ne arar bu oyuna fake mi atıyosun. Bu lafına çok güzldüm valla . Diğer söylediklerine bir şey diyemeyeceğim çünkü ortada daha gt5 yok ayrıca standart araçlarda kokpit olacak ancak 1e1 modellenmiş olmayacak.

• Öyle birşey yok malesef. Takip ediyorum, devamlı bir sataşma laf atma var. O sitedede birşey denmemişken devamlı laf atıldı kendisine. Cevap yazmadı, çünkü blokladıgı için görmüyordu. Ama devamlı her mesajda sataşma olursa insanın sabrı taşar. Diji dede yazmaya devam ediyorsunuz.

Benim gördüğüm şu. Bir oyun eleştirilir, bu o oyunu kötülemek degildir. Ama PS başlığında belli kişiler kendilerini ağa sanıyor. İşlerine gelmedimi grupça saldırıyorlar eleştirene. Adam babasının oyununa laf edilmiş gibi hücum ediyor.
    Diger oyunları aşağılama, platformlara laf atmalar etmeler. Oyun çapında hareket edemiyor. Bu tipler yüzünden antipatiklik oluştu PS3 ve oyunlarına. Baş aktörlerden biri ps3_slim..İsimde vereyim...
    Bak GT araç listesine haklı eleştiriler geldi, adamlara neler dendi. xbox fanı, forza fanı vs...O listeyi eleştirmek için başka birşeyin fanımı olmak gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sk8ata

quote:

Orijinalden alıntı: İstenmeyen Tüy

hele gt5 te tek tusla yarisi 5 saniye geriye alma olmasin(forzada var), gorun nasil basicam kahkahayi, kapasite eksikliyiymis peh.

sim oyunda ne arar bu oyuna fake mi atıyosun. Bu lafına çok güzldüm valla . Diğer söylediklerine bir şey diyemeyeceğim çünkü ortada daha gt5 yok ayrıca standart araçlarda kokpit olacak ancak 1e1 modellenmiş olmayacak.

Ne simulasyonlar hakkinda nede forza hakkinda bilgin var.

30 turluk bir yarışın 29. turunda gumm vurdun duvara ne olacak? bastanmi oynayacan?

iste bu ozellik orada devreye giriyor bay cokbilmis, keske muahah gifi koymadan once googledan aratsaydında gercek sim oyuncularinin bile bu ozelligi sevdigini anlardin. ama sen bekle gran turismonu.

• tokat turismo 5 neya kim yazdi bunu merak ediyorum harbiden
    bir oyun icin bunu imzaniza yazacak kadar mi dustunuz? asosyal sisman hicbir sosyal hayati olmayan sadece oyun oynayan elemanlardansaniz normal tabi ona birsey diyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstenmeyen Tüy -- 15 Kasım 2010; 17:14:09 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.