Şimdi Ara

Forumun en sağlam değerlendirmelerinden biri sizde fikrinizi paylaşın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
1.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba çok sağlam bir değerlendirme ve analiz yaptım şu illet sınavda hukuk kazanmayı çok istiyorum ancak bir türlü istediğim düzeye gelemedim her birinizin fikri çok önemli lütfen yardımcı olun canım forum çözdüğüm denemeler toprak,345,supara gibi düzgün yayınlardır öne çıkarırsanız müteşekkir olurum

Alan: EA

Şuan:55tyt 30ayt

Gereken:75tyt 55ayt

Hedef: Hukuk Fakültesi

Tyt Ortalama : 55

Türkçe Ortalama: 25,25

Hedef:27

+Dil Bilgisi olarak sadece noktalama biliyorum

+Dil Bilgisi temelim zayıf hocam çalışmamı ısrarla diretiyor ancak oralı değilim pek yapamıyorum

+Günlük 20 paragraf çözüyorum 30a çıkarmaya niyetliyim

Sosyal Ortalama: 13

Hedef:16

Tarih ortalama: 4

Coğrafya ortalama:1,50

Felsefe ortalama: 3,50

Din ortalama: 4

+TYT Coğrafya biraz sıkıntı duruyordu Tonguç Kampüs ve Bayram Meral ilerleyip Limit soru bankası çözüyorum

+Tarihten inkilap bitirdim sadece ama okulda en iyi ve tek dinlediğim ders tarihti temelim var güzel yorum yapıyorum

Matematik Ortalama: 14

Hedef:23

ilk15 ortalama: 9

son15 (problemler) ortalama: 5

Geometri ortalama: 0

+Çarpanlara ayırmaya kadar malum adamdan çalıştım bazı konularıda mikail hocamızdan

+Acil,Endemik(2019 basım),Sarmal Çözdüm Doğru oranım %80 üstü

+Problemlerden günlük 10 15 soru çözüyorum yeni başladım problem çözümüne

+Özel ders alıyorum

+Geometriden BireyB,Orijinal,Acil Çözüyorum Üçgenler en geç 2 haftaya biter günde 2saat30dk bakıyorum

+2 günde bir branş çözmeye başladım en son sarmal 15linin ilkini çözdüm 25 çıkardım

Fen Ortalama: 3

Hedef:4

Fizik ortalama: 1

Kimya ortalama: 1

Biyoloji ortalama: 1

+Fizik temel en basit 1 soruyu yapıyorum

+Kimya 9.sınıf konularım sağlam 2 kaynaktan bitirmiştim geçen yıl hızlı bir çalışmayla +4e çekebilirim ama şuan çalışmıyorum

+Biyoloji +3 nete çekebilecek durumdayım kısa sürede 4 kaynaktan bitirmiştim +3 netlik konuları ama şuan çalışmıyorum

Ayt Ortalama : 30

Mat2 Ortalama: 5

+Şu mat1 konularından çıkanları yapıyorum henüz yeni başladım mat2ye

Edebiyat Ortalama: 14,75

+Sadece tanzimat(3 soru geliyor)+ serveti&fecriati&millidönem(2 soru geliyor) + cumhuriyet(4 soru geliyor) kaldı

+Kadir gümüşten ezber yapıp çalıştım (en detaylı edebiyat anlatımlarından biri)

Tarih Ortalama: 6,25

+Genel kültür ve okuldaki bilgilerimle yapıyorum şansa bırakmak istemem o yüzden son 4 ay bakarım aciliyeti yok bence

Coğrafya Ortalama: 4

+Tarihle aynı durumda

Bu 2 günlük programım böyle döngü haline ve 7 saat çalışıyorum biraz tyt denemesi zorluyor ancak düzene gireceğim

Forumun en sağlam değerlendirmelerinden biri sizde fikrinizi paylaşın

Anadolu Hukuk (ilk 10.000ea)

2019 tyt öğrencilerin ortalaması: 71

2019 ayt öğrencilerin ortalaması: 55

Trabzon Hukuk (ilk 35.000ea)

2019 tyt öğrencilerin ortalaması: 67

2019 ayt öğrencilerin ortalaması: 50

• saat bazlı çalışanları anlamadım bir türlü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B849B3DA4 -- 11 Aralık 2021; 12:20:45 >
  • saat bazlı çalışma en yukarıyı hedefle her şeyde. bir söz var yıldızları hedefle ulaşamasan da göğe yükselirsin. kazanmanın anahtarı burada
  • Haklısınız hocam saat bazlı çalışmak bir bakıma saçma siz ne önerirsiniz saat/soru bazlımı çalışayım tavsiyenize göre hemen programımı değiştireyim

• Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt

ama bazen soru çözüyor bazen konu çalışıyorum belli olmuyor onu nasıl ayarlayabilirim hocam

• mertcanos M kullanıcısına yanıt

konu bazlı

• Ayt mat ağırlıklı git

Ek olarak çözdüğün kaynaklarla netlerin tutarsız doğruluk oranını da yüksek vermişsin ama anlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8D0935358 -- 11 Aralık 2021; 23:0:0 >
  • Paragrafa ve tyt soru bankalarına çok yoğunlaşmaya gerek yok. Bana hep hikaye gibi gelirdi ama bizzat tecrübe ettim, bolca deneme(genelden ziyade branş) çözmek kadar başka hiçbir şey Tyt netlerini yükseltmiyor.
  • o Türkçeyi 30+ yap 27 net ne hocam? ayrıca fende de beleş net getirecek 12 soru falan geliyor. ayt mat ağırlıklı gidip fen ve Türkçe kas haftada 2-3 de mat branş at soru Bankası da çözmeyi ihmal etme durumun iyi değil çünkü. 10k hedefini 2-3k ya rahat çekersin
  • *balonjoje kullanıcısına yanıt

Yanıtınız için teşekkür ederim hocam tavsiyenize uyacağım

• Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt

batarya mı dinliyon len  orada allamenin bi verseünde gecıyodu

• ilkbinegirecekadam İ kullanıcısına yanıt

Hocam merhabalar türkçe konusunda nasıl bir yol izlemem gerektiğini aydınlatırmısınız buz devrinde küçük bir sincap vardı nereyi kapasa ordan su fışkırıyordu onun misali geçen sene türkçe 30 falan gelirdi ne oldu bilmiyorum yapamaz oldum paragraf ve dil bilgisini nasıl halledeceğim hocam birşeyi hallediyorum başka bir yerden sorun çıkıyor

Hocam Fen max zorlarsam böyle kısa süreli hemen net alacak şekil 6 görürüm ama 12 biraz fazla gibi bana şimdilik ea ya

Tamam hocam atacağım branş matta

Günlük problem aksatmakta yok

son olarak inanılmaz derecede kendine güven ve ümit sorunu yaşıyorum sizce istediğim sonuca ulaşabilirmiyim

• bir bende var sanıyordum iyi kaynaklar çözüp konu bitirip denemede patlama sorunu. hocam öncelikle orijinal acil gibi soru bankaları çözüp de geometri neti yapamamak tutarsız biraz. aynı sorundan ben de muzdaribim normalde zor sorular çözebilecek biriyken denemede en basit soruyu göremiyorum. sırf bu yüzden fikirlerine gerçekten güvendiğim biri bana sınıfın hiçbir şey bilmeyen malı 45 net yapıyor sen 55 net yapacak adam mısın demişti baya koymuştu o. bunların pratik ve sık sık deneme çözmeyle çözülecek sorunlar olduğunu düşünüyorum. umarım çalışmanla orantılı olarak netlerin artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicksizhaldeyim -- 15 Aralık 2021; 13:44:46 >
  • Konu yetiştircem diye hızlı hızlı çalışma anladığın an diğer konuya geç ve çalıştığın konuyla ilgili pratikte yap
  • imkansıza yakın (10k)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 100net100k -- 19 Aralık 2021; 23:27:31 >
  • bol bol paragraf çözüyorsun tyt türkçe düşük tmci için paragraf çok önemli çünkü ayt edebsos1in yarısı yorum okudugunu anlama dil bilgisi zaten bitik paragrafını çok iyi yerlere çekmen için sadece düzenli günde 45dk ayırmak yeter.hem tyt hem ayt netin artcak bu sayede. en çok calısman gereken ders tabiki matematik abanabildigin kadar aban.hedef çok yüksek olmadıgı için ayt tarihi cok kasmana gerek yok 10 soru var 3-4 yorum zaten.konulara calıs osmanlıda sadece yükselme calıs gerisine calısma inkilaba iyi calıs.osmanlı kurulus ve yükselme haricine bakma çok fazla yükü olan yer.tarihde ise cumhuriyeti kasma tanzimata olan kısıma çok calıs.cumuhriyeti çok kasma akımların falan anlayısına calıs yazar eser ezberlemene hiç gerek yok cumhuriyetde . ayt coğrafya son 1 hafta okursun tyt coğrafya gibi cıkıyor ayt zaten tyt halelttikten sonra korkck bi şey yok.mart nisan gibi durumuna göre fende her yıl cıkan konulara bakarsın asıl önemli olan ayt.karısık oldu kb iyi günler başarılar dilerim

• 100net100k kullanıcısına yanıt

Kardeşim eşitçiyim bence gayet olağan

• Hocam yanıtınız için teşekkür ederim sizce oluru varmı ne dersiniz

• mertcanos M kullanıcısına yanıt

o kaynakları tekrar çöz sen en iyisi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.