Şimdi Ara

Forumda çok yakan araba yok mu? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
2
Favori
4.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaptım 3 tane saol kardeş haber verdiğin için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LPG'li araçlar 10 litre 11 litre yazıp çokmuş gibi konuşan arkadaşlar olmuş . Kilometreye 20 kuruş çoksa bisiklete binin .

• Bu benim 2-3 sene önce dikkatimi çekmişti
    O zaman çevreyolculara ve çakma şehir içilere diye başlık açıp , sabat trafiğinde 1.9 dizel altea ile yakıt tüketimimi paylaşmıştım
    9 litreleri görmüştüm galiba

Yakıt tüketim olayı gerçekten palavra ülkemizde , yalan attıkça arabaları az tüketiyor sanıyorlar

Ha şuna belki eyvallah derim kasım kasım kasılırsan araba az yakarmı belki tamam ama gerçekten onun adı araba kullanmak olmaz

Şu an için 1.6 cdti 136 lık astra kullanıyorum ve ortalama 30 civarı süratlerde 7.5 - 7.8 arasında heralde bu da karma tüketim

Yalnız şöyle bir şey var
    Bayram ve senelik izin için memleketteyim
    Uçakla geldim arabayı getirmedim babamın 2005 1.5 kangoosu ile biraz yol yaptım

Ayder de ışık yandı çamlıhemşinde 100 TL mazot koydum
    Çamlıhemşin - iyidere
    İyidere - ikizdere
    İkizdere den 25 km yayla
    Yayla - Of
    Of - arhavi
    Arhavi - of

Mazot yetti bu güzergahta adam gibi bilgisyar başında hesaplıycam mesafeleri köylere çıktıklarımıda ekleyip merak ettim bu araba gerçekten az yakıyor gibi 😄

Edit : hesapladım iller arası mesafeden köyleride ekledim 470km yapıyor bunun içinde köy dediklerim sağlam dağ bayır zorlayıcı yollar , güzel tüketim bana göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belenenses -- 30 Eylül 2015; 4:28:37 >

• 1.8 civic hb şehir içi 7.0 7.5 arası şehir dışı 6-7 lt arası yakıyor bide LPG var %20 söz koyun işte böyle birşey. Şehir dışı niye 7 derseniz açık yol buldum mu 4500 devirden aşağı inmiyorum neredeyse şehir içi daha sakin kullanıyorum

• Dün izinden döndüm guzegah şöyle
    Istanbul çamlıca gişelerden sinop
    Sinop içinde 4 5 kere boyabat köy arası
    Boyabat erfelek sinop boyabat
    ve dün dönüş
    Dönüş yolunda çankırı kursunluda fulledim
    Toplam yol 1305 km
    Alınan yakıt
    Boyabatta 3.97 den 120 lira
    Kurşunlu da 4.01 den 165 lira
    Şehir içi ise 7.5 civarı

• Kia Sorento 3.5 v6
    17 litre in Altına pek düşmüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Ya bu forumda airbag gereksiz , esp yilda 2 defa gerekiyor olmasa da olur diyenler var katalog verilerinden daha iyi yakiyor adamlar . Firmaya basvursalar test pilotu olurlar

Yan perde hava yastığı gayet gereksiz, masraftan başka bir şey değil.

Allah korusun inşallah tecrübe etmezsiniz.

Tek şöför kullanıyor aracı, araç yandan 2 kapı ortasından ceviz kadar göçük darbe alıyor ve 3 tane hava yastığı patlıyor koltuk dahil, kemer takılı olsa direksiyon da patlayacak.

Borusan 3 hava yastığına 15.000TL + 25 gün bekleme süresi veriyor.

Kazada da hava yastığı hiç bir görevini yerine getirmiyor çünkü, sürücü darbe alacak yerden aracı vurmuyor sürtüyor gibi bir şey.

Ufak kazalar da hava attığımız 8-10-12-16 adet hava yastığı patlasın, sonra savunanları görürüm ben. Adet başı 5000TL'den aşağı takan servis yok.

Gidip 1000TL'ye boş diktirip veya içine havayla pudra bastırıp diktirenler ''dolu diktirdim yine patlayacak'' diye kendini kandıranlar var, onlar savunmaya devam eder belki.

Amin insallah kimsenin basina gelmez ama bunu nasil bilicez ? Yani ailemiz varken veya tek basima iken kaza yapacagimiz belli mi ?? Bence sorun burada zaten yilda 1 kere lazim olur 15 bin yerine manevi daha cok sey kaybederiz

• Şehiriçi 11 lt. Captiva :D

• Kimse benim yogurdum eksi demek arkadasim helede bu forumda

• Şehir içi 12 Lt.
    Şehirler arası 6,2 Lt. ölçebildim.
  • 1.6 benzinli astra triptonik.deli gibi yakıyor :)
  • hakankaran kullanıcısına yanıt
    Başlığı görünce çok güldüm . Şuan Opel Astra J 1.3 Dizel kullanıyorum yakıt konusunda memnun ediyor ama 2 sene önce şirketin Porsche Cayenne'i vardı. Ciddi anlamda çok yakıyordu. Forumda ilk çok yakıyor diyen ben olabilir miyim ?
  • W12 mercedes S600 L. uzun ortalamam 16 litre
  • 2009 mini cooper S otomatik şehir içi ortalama 10 en az gördüğüm 9,6 lt :) buyrun burdan yakın
  • Clio 4 1.2 aracım
    Yol bilgisayarında benzin ortalamam 6.8 (4 bin km kullanmışım)
    Lpg ile tahminim 20 kuruş civarı yakıyor
  • büyük şehirler dışındaki "şehiriçi" olaylarını geçiniz efendim.

türkiyede harbi harbi trafik diyebileceğimiz toplasan 10 tane il var. gerisinin trafiği buraların boş haline eşit. hele de istanbul için konuşuyosak şehiriçi kelimesinin anlamı birebir "duran trafik" kavramına eşit olmalı.

bu şekilde de benzin dizel lpg fark etmez 6 litrenin altında yakıyorum diyen bariz yalan söyler. istanbul için konuşuyorum.
  • theoden_00 kullanıcısına yanıt
    1996 model. Şehir içi 24-25 şehir dışı 14-15 litre LPG tüketiyorum.
  • Citroen C3
    2012 model
    1.4 dizel-yarı otomatik start-stop'lu

tüketim İstanbul içi ortalamam 5.4/100km civarı geziyor.
    Sapanca'ya giderken 90km/saat sabit hızla 3.9/100km gördüğüm oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

W12 mercedes S600 L. uzun ortalamam 16 litre

biz arabalardan bahsediyoduk hocam
  • 2000 Model Astra 1.6 lpg ile 23-25 kr civarı yakıyor.Lpg Litresi 1.94 - 2.09 arası değişiyor.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.