Şimdi Ara

Formuler Z10 Pro Max – Android 10-Realtek RTD1319

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Prestaties

Resolutie: 4K (3840 x 2160)

CPU : Realtek RTD1319

GPU : ARM G31 MP2

RAM: 4GB DDR4 @2400MHz

Geheugen: 32GB eMMC

Operating System : Android 10

Netwerk

Wireless : Dual-Band 2×2 AC Wireless

BT : 5.0

Ethernet : 1000M (Gigabit)

Decoder

Video decoder : 4K@60fps, AV1, H.265(HEVC), AVS, H.264(AVC, MVC), Real, MPEG1/2/4, VC-1

Audio decoder : MPEG-1 Layer 1,2,3(2-CH), MPEG-2 Layer 1,2, HE AAC V1/V2

Support Language: Global

DRM : Widevine L1, L3

Dimensies

Lengte: 105mm

Breedte: 105mm

Dikte: 21mm

Color: Black

Aansluitingen

Power Input : 1

USB 3.0 : 1

USB 2.0 : 1

HDMI : 1

Gigabit LAN : 1

Micro SD Card : 1

IR Extension : 1

Power

Power rating : 12VDC / 1A

Power Consumption : Max. 12 Standby Power : Max. 0.5W (Ultra low power)

• Sayfasına baktım ama netflix ya da amazonprime ile ilgili app gözükmüyor.
    Belki vardır ama en azından tanıtımında olması gerekir diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürünle bende ilgileniyorum kullanan varsa aydınlatırsa sevinirim

• Formuler cihazla ilgili araştırma yaparken başlığı gördüm. Yardımcı olayım dedim. Z8 kullanıyordum onu babamlara verip z10 pro max aldım. Cihaz lisanssız, o yüzden netflix 4k izleyemiyorsunuz. Bein, TV +, Tivimate gibi apk lar yüklü, sorunsuz çalışıyor. İptv oynatıcısı mytv online çok güzel. Kanal geçişleri çok hızlı, donma kasma olmuyor. VOD ların olduğu bölüm de kullanışlı. WiFi çekim gücü yüksek. Kumanda kullanışlı. TV nin ses, kanal, Ok. Source, ve stand by tuşlarını cihazın kumandasına atayabiliyorsunuz. Next, novacom s11, mi box, bu cihazları kullandım. Z10 dan çok memnunum.
    Formuler Z10 Pro Max – Android 10-Realtek RTD1319

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• L1 lisansı olsa da Netflix için gereken ekstra lisans yok.

Alıntı

metni:
    Video decoder : 4K@60fps, AV1, H.265(HEVC), AVS, H.264(AVC, MVC), Real, MPEG1/2/4, VC-1Audio decoder : MPEG-1 Layer 1,2,3(2-CH), MPEG-2 Layer 1,2, HE AAC V1/V2Support Language: GlobalDRM : Widevine L1, L3

Türkiye piyasasındaki en iyi TV Box'lardan birisi, ama kimsenin ilgisini çekmemiş...

Dünyada 4K çözünürlükte AV1 kodlamasını çözen ilk çipi (RTD1319) içeriyor.

RealTek çipli cihazlar yüksek görüntü kalitesiyle övgü alır hep. 12 nm üretim işlemci taşıyan RTD1319 çipli bir 4K cihazın da kötü olma olasılığı yok. Türkiye piyasasında bu çipin olduğu iki cihaz: Formuler Z10 Pro Max ve Formuler Z10 Pro.

Pro Max 900 lira daha pahalı. Diğerinden farkları; 32 GB depolama, 4 GB bellek, gigabit ethernet ve 2 USB girişi.

"Netflix 4K değil" diye böyle bir cihaz kötülenmez. Netflix meraklısı olanlar, en başta Netflix lisansı olan bir 4K TV almak zorunda. Bu işi bir harici cihaza bırakmak yanlış.

Bazıları şöyle der, "Xiaomi TV Box S Gen 2 gibi Amlogic S905X4 çipli cihazlar da 4K çözünürlükte AV1 kodlamasını çözüyor, daha ucuz, hem Netflix var, ondan alırım daha iyi"...

Realtek RTD1319 ve Amlogic S905X4 çiplerinin kıyaslaması:

https://gadgetversus.com/processor/error.php

Burası çokomelli: Amlogic'lerin görüntü kalitesi vasatı aşmaz.

Daha yüksek görüntü kalitesi görmek için 4K isterken, bu vasatlığa mahkum kalmak ne kadar mantıklı olur?

Özetle, Mi Box-2'yi alacağıma Formuler Z10'u alırım.

Mi Box'ın Netflix 4K, Dolby Vision, HDR10+, DTS gibi destekleri benim için anlamsız. Çünkü, hem vasat görüntüye mahkum kalmak istemem, hem de bu özelliklere zaten 4K TV'den ötürü sahibim, ona göre 4K TV almışım vaktinde.

İlle bir harici cihaz alacaksam, bana AV1 çözme ve Android desteği versin yeterli derim (4K TV Smart ama Android değilse).

Dolby Vision gibi, Dolby Atmos gibi, Netflix 4K gibi, HDR10+ gibi donanımsal lisanslar 4K TV'nin çipinde olmalı... Harici cihaz, TV'ye ekstra video/ses kodlaması çözme ve alternatif işletim sistemi sunmaktan öteye geçmemeli. Bana göre doğru mantık bu.

Böyle cihazların hastaları Apple TV 3.Nesil alıp meseleyi kökünden çözer zaten, orası ayrı... Apple, NVIDIA, Sony, Google gibilerinin cihazları ayrı bi yerde. Formuler ve Xiaomi gibileri bir alt ligde... Xiaomi fazla abartılırken Formuler pek tanınmıyor, özetle bundan bahsettim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.