Şimdi Ara

FORMULA 1 2018 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
701
Cevap
7
Favori
35.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birazcık da Vettel'in hatalarından bahsedelim beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lyrazed kullanıcısına yanıt
    Sabah sabah yeni uyanınca ne yazdığımı bile unutmuşum hocam kusura bakmayın ya. 2016 Abu Dhabi olayında tabi ki rakibin hata yapmasını beklemek en mantıklısı olacaktır, yoksa rakibi başkalarına yem etmek bence de etik bir davranış değil kesinlikle. Ama öndeyken de bir şekilde arkadan gelen adama baskı yapıp hata yapmasını sağlamanın bir yolu olduğunu düşünüyorum açıkçası iyi savunma yaparak, takip etmesine izin verirken türbülansta kalıp lastiklerini bitirmesine neden olmak gibi vs. Ama dediğim gibi Lewis'in sürüşünü beğenirim, yaptığı bazı hareketleri de sevmem. 2012 Spa'dan sonra telemetri paylaşması, 2015 şapka fırlatma olayı...
  • MichaelTownley M kullanıcısına yanıt
    Benim aklımda kalan en büyük hatalarından ikisi geçen yıl Azerbaycan'da Hamilton'a kasti olarak çarpması ve yine geçen yıl Singapur'da startta gereksiz riske girmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nomenmihiestaad

Benim aklımda kalan en büyük hatalarından ikisi geçen yıl Azerbaycan'da Hamilton'a kasti olarak çarpması ve yine geçen yıl Singapur'da startta gereksiz riske girmesi.
    Hatalarından bahsedelim, kişiliğinden bahsedelim sanki Vettel hatasız bir kul yok Hamilton şımarık falan Vettel'in sanki böyle özelliği yok

Vettel zaten hatasız demiyorum. Vettel bazı durumlarda fazla agresif kaçıyor ve bu da geçen yıl Bakü'de olanlar gibi psikolojik etki yaratıyor üzerinde bu sebeple de şampiyonaya odaklanmasını zorlaştırıyor. Açıkçası o noktada net şekilde siyah bayrak görmesi lazımdı ama FIA "bence" şampiyonada rekabetin biraz daha uzun sürmesi için dur/kalk cezası verme yoluna gitti.
  • quote:

Sabah sabah yeni uyanınca ne yazdığımı bile unutmuşum hocam kusura bakmayın ya. 2016 Abu Dhabi olayında tabi ki rakibin hata yapmasını beklemek en mantıklısı olacaktır, yoksa rakibi başkalarına yem etmek bence de etik bir davranış değil kesinlikle. Ama öndeyken de bir şekilde arkadan gelen adama baskı yapıp hata yapmasını sağlamanın bir yolu olduğunu düşünüyorum açıkçası iyi savunma yaparak, takip etmesine izin verirken türbülansta kalıp lastiklerini bitirmesine neden olmak gibi vs. Ama dediğim gibi Lewis'in sürüşünü beğenirim, yaptığı bazı hareketleri de sevmem. 2012 Spa'dan sonra telemetri paylaşması, 2015 şapka fırlatma olayı...
    Haklısınız öndeyken savunmada kalıp arkadakinin lastiklerini bitirmesine neden olmak dediğiniz gibi doğru bir strateji olabilir. Zaten Macaristan GP de bu yıl Kimi'nin arkasında kalan Vettel lastiklerini yediğini ima ederek pit duvarına isyan etmişti. Orada haklıydı da zira Kimi ile Vettel'in pitstop stratejileri farklıydı. Ama ne yazık ki Hamilton'ın Abu Dhabi'de o şekilde bir strateji izlemediği aşikardı.

Lewis'in sürüşünü pilotajını bende beğeniyorum. Umarım uzun yıllar F1'de hizmet eder. Bu tarz pilotlar bu sporun kalitesini ve izlenirliğini sürekli kılmakta zaten.

Bizler pilotları verdikleri demeçlerden, yarış içindeki konuşmalarından ve sosyal medyadan tanıyoruz sadece. Buradaki kriterlere göre bir karakterleri oluşuyor gözümüzde. Hamilton gerçekte mükemmel bir insan olabilir. Bilemeyiz beraber yaşamıyoruz. Ama dışarıdan gördüğüm kadarıyla bendeki izlenimi iyi değil.

@MichaelTownley

Bu sporda pilotları sevebilirsin, sevmeyebilirsin, destekler yada desteklemezsin bunlar şahsi seçimlerdir. Sana tek önerim var. Hiçbir pilotun fanatiği olmaman. Pilot değil, takım taraftarı olmadır.

Bugün Lewis Hamilton dediğimiz adamın bir Ferrari fanı olduğunu unutmayalım. Yarın öbür gün Lewis Ferrari'ye geçerse(misalen) Ferrari taraftarı mı olacaksınız?
    Burada özellikle Hamilton kötülemesi veya X pilot güzellemesi yapmıyor kimse. Son 3 sayfadır burada Hamilton fanı yok, Hamilton'ı sevmiyorsunuz diyen sizsiniz. Doğal olarak konuyu Hamilton'a getirmenizle birlikte insanlar Hamilton'la alakalı görüşlerini(size göre kinlerini) paylaştı. Ki çok sevilmiyor olması buradaki kimsenin suçuda değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lyrazed

Haklısınız öndeyken savunmada kalıp arkadakinin lastiklerini bitirmesine neden olmak dediğiniz gibi doğru bir strateji olabilir. Zaten Macaristan GP de bu yıl Kimi'nin arkasında kalan Vettel lastiklerini yediğini ima ederek pit duvarına isyan etmişti. Orada haklıydı da zira Kimi ile Vettel'in pitstop stratejileri farklıydı. Ama ne yazık ki Hamilton'ın Abu Dhabi'de o şekilde bir strateji izlemediği aşikardı.

Lewis'in sürüşünü pilotajını bende beğeniyorum. Umarım uzun yıllar F1'de hizmet eder. Bu tarz pilotlar bu sporun kalitesini ve izlenirliğini sürekli kılmakta zaten.

Bizler pilotları verdikleri demeçlerden, yarış içindeki konuşmalarından ve sosyal medyadan tanıyoruz sadece. Buradaki kriterlere göre bir karakterleri oluşuyor gözümüzde. Hamilton gerçekte mükemmel bir insan olabilir. Bilemeyiz beraber yaşamıyoruz. Ama dışarıdan gördüğüm kadarıyla bendeki izlenimi iyi değil.

@MichaelTownley

Bu sporda pilotları sevebilirsin, sevmeyebilirsin, destekler yada desteklemezsin bunlar şahsi seçimlerdir. Sana tek önerim var. Hiçbir pilotun fanatiği olmaman. Pilot değil, takım taraftarı olmadır.

Bugün Lewis Hamilton dediğimiz adamın bir Ferrari fanı olduğunu unutmayalım. Yarın öbür gün Lewis Ferrari'ye geçerse(misalen) Ferrari taraftarı mı olacaksınız?
    Burada özellikle Hamilton kötülemesi veya X pilot güzellemesi yapmıyor kimse. Son 3 sayfadır burada Hamilton fanı yok, Hamilton'ı sevmiyorsunuz diyen sizsiniz. Doğal olarak konuyu Hamilton'a getirmenizle birlikte insanlar Hamilton'la alakalı görüşlerini(size göre kinlerini) paylaştı. Ki çok sevilmiyor olması buradaki kimsenin suçuda değil.

Alıntıları Göster
    Bir şey soracağım hocam ( hocam diyorum saygım var)

Hamilton'ın Ferrari fan olduğunu bilmiyordum kanıtı var mı söylerseniz sevinirim. Ve de ben zaten babadan oğula Mercedes motorlu takımları seviyorum. Ama pilot olarak Hamilton'ı seviyorum. Buradan benim fanatik olduğumu nereden çıkardınız ki? Eğer bir kişi Kimi Raikkonen'i seviyorsa ayrıca Ferrari taraftarıdır

•  FORMULA 1 2018 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon!

Futboldan başka hiçbir spor dalını "adam" yerine koymayan güzide basınımızın hali, gülsem mi ağlasam mı bilemedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MichaelTownley

Bir şey soracağım hocam ( hocam diyorum saygım var)

Hamilton'ın Ferrari fan olduğunu bilmiyordum kanıtı var mı söylerseniz sevinirim. Ve de ben zaten babadan oğula Mercedes motorlu takımları seviyorum. Ama pilot olarak Hamilton'ı seviyorum. Buradan benim fanatik olduğumu nereden çıkardınız ki? Eğer bir kişi Kimi Raikkonen'i seviyorsa ayrıca Ferrari taraftarıdır

Alıntıları Göster
    Bakın son 3 sayfadaki yorumlarınızı yorumladım ben sadece. Ek olarak sizi Hamilton ile alakalı insanların görüşlerinin kızdırdığını sezdim.

https://tr.motorsport.com/f1/news/hamilton-gelecekte-ferrari-ye-gecmeyi-reddetmedi-921668/921668/?nrt=54

quote:

Hamilton, gelecekte Ferrari'ye geçmek isteyip istemediği sorusuna ise "Şu an düşündüğüm şey bu değil, şu anda Ferrari'yi yenmek için çalışıyorum. Fakat o takımın büyük bir hayranı olduğum sır değil. Bu sporda başardıkları ve yol otomobillerinde yaptıkları araçlar açısından Ferrari'nin büyük bir taraftarıyım."

Burada Hamilton'ın demeçlerini okuyabilirsiniz. Sadece geçen yıl değil daha öncedende Hamilton'ın benzer demeçleri vardı.

Ek olarak ben Fernando Alonso'yu çok severim ama asla McLaren veya Renault fanı olmadım. Şuandaki sürücülerimizden Vettel'i de pek sevmem. Ama kırmızılar için ter dökmekte ve destekliyorum. Daha iyi olmasını umuyorum ve bekliyorum diyelim.

• Lyrazed kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle haklısınız hocam... Pilotları medya gözünden tanıyoruz sadece yoksa özünde bambaşka kişilikleri olabilir ama bunlara takılmamamız lazım bence sonuçta hiç bir zaman onlarla arkadaş falan olmayacağız. Umarım Lewis de Vettel de F1'de daha uzun yıllar kalırlar ve bize her yarıştıkları yıl son iki sezon gibi güzel çekişme sunarlar.

Fanatiklik konusunda da size katılıyorum. Zaten önceki mesajlarımı da görmüşsünüzdür... Pilotlar geçidir takımlarında. Vettel, Red Bull'un öz çocuğuydu, Ferrari'ye karşı iki şampiyonluk kazandı. Şimdi ise Ferrari'nin şampiyonluğu için çalışıyor. Niki Lauda mesela yine Ferrari'den rakip McLaren'e geçti. O uğruna kavga ettiğimiz, çok sevdiğimiz pilotların bile belli bir noktada umrunda değil takımlar. Tek istedikleri kendi kişisel hayatlarındaki belirli hedefleri gerçekleştirmek.

Vettel mesela şampiyonluklara doymasına rağmen sırf MSC'nin yaptığını yapmak için Ferrari'ye gitti. Lauda sırf canı sıkıldığı için emekli olmasına rağmen McLaren'e döndü vs. Bence bize düşen fanatiklikle başka sürücüleri, takımları destekleyen arkadaşlarımızı üzmek yerine bu mücadeleyi izleyip zevk almak...

• Sercann35 kullanıcısına yanıt
    HALE

Sarışın olanından bi tane lazım bize
  • Burada konu olan pilot hataları değilki. Elbette vettelin de hataları var. Burada konu olan karakter. Hamilton egeoist ve kendi beğenmiş veledin teki. Yıllarca F1 izledim. Bu kadar Fia tarafından kayırılan bir sürücü daha önce görmedim.

Hamilton isterse 50 defa dünya şampiyonu olsun. Benim hiçbir zaman saygımı kazanamayacak.

Toto Wolff. Patronuna bak yarışçısını al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dismoor

Burada konu olan pilot hataları değilki. Elbette vettelin de hataları var. Burada konu olan karakter. Hamilton egeoist ve kendi beğenmiş veledin teki. Yıllarca F1 izledim. Bu kadar Fia tarafından kayırılan bir sürücü daha önce görmedim.

Hamilton isterse 50 defa dünya şampiyonu olsun. Benim hiçbir zaman saygımı kazanamayacak.

Toto Wolff. Patronuna bak yarışçısını al.
    Vettel'in karakteristik hatası yok mu?

Elbette var. Sıkıntı Hamilton da bu daha çok fazla. Kimse 4x4 lük değil.

Ben hiçbir takımın fanı değilim. Sadece bu benim görüşüm.
  • Sizce Michael Schumacher'in 91 yarış galibiyeti rekoru kırılabilir mi arkadaşlar?
  • quote:

Sizce Michael Schumacher'in 91 yarış galibiyeti rekoru kırılabilir mi arkadaşlar?
    Benim düşüncem: Öyle bir şey olması için Hamilton ve Vettel 5-6 sene devam etmeli

• nomenmihiestaad kullanıcısına yanıt
    Yani bence kırılabilir

Devam edeceklerini düşünüyorum. Şu an zaten Lewis'in 91'e gelmesine 24 zafer kaldı. Yılda 5 zafer alsa ortalama olarak her ikisi de, 91'e gelmek için büyük şansları var. 2021 yılında boşa çıkıyor her ikisi de ve o zamana kadar yakın sayılarda galibiyet alacaklarını düşünüyorum ki 2021 sonrası ne olur bilemiyoruz. Ha ama önümüzdeki sezonlarda başka bir takım veya takımlar atak yapar şampiyona 3-4 takım arasında geçer onu bilemem. Ama şu koşullarda da 2021'e kadar öyle bir olay beklemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomenmihiestaad -- 29 Ağustos 2018; 20:10:33 >
  • quote:

Devam edeceklerini düşünüyorum. Şu an zaten Lewis'in 91'e gelmesine 24 zafer kaldı. Yılda 5 zafer alsa ortalama olarak her ikisi de, 91'e gelmek için büyük şansları var. 2021 yılında boşa çıkıyor her ikisi de ve o zamana kadar yakın sayılarda galibiyet alacaklarını düşünüyorum ki 2021 sonrası ne olur bilemiyoruz. Ha ama önümüzdeki sezonlarda başka bir takım veya takımlar atak yapar şampiyona 3-4 takım arasında geçer onu bilemem. Ama şu koşullarda da 2021'e kadar öyle bir olay beklemiyorum.
    Sözleşme yenilerler herhalde 2 yıl sonra

Hamilton, Vettel ve Verstappen'in sözleşmeleri 2021 sonunda bitiyor takımlarıyla yanlış hatırlamıyorsam.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.