Şimdi Ara

formmail sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar daha önce çalışan formmailim çalışmaz oldu.mail. alamıyorum.sorunu düzeltmeme yardımcı olursanız çok sevinirim.formmail kodlarım ve dosyalarımı http://s3.dosya.tc/server22/A3ipyn/rezer2.rar.html indirebilirsiniz.formu göndermeye çalıştığımda şu uyarıyı alıyorum:"Şu anda sistemimizde bir sorun bulunmaktadır.
    Lütfen daha sonra tekrar deneyin."

formmail sorunu

• destanayhan kullanıcısına yanıt
    Sorununuz hostinginizin mail sunucularını kapatmasından kaynaklıdır.

Genelde tüm hosting firmaları mailing sistemlerini kapatıyorlar.
    Normalde mail gönderimi yapıldğınza gönderen olarak eposta giriyoruz ve mail bağlı bulunduğumuz serverin eposta sunucusundan gönderiliyordu.
    Bu sistem birçok hosting firmasının maillerinin spam olarak algılanmasına neden oluyordu. örneğin sizden dolayı server spam olarak algılanırsa o serverde bulunan tüm hosting sahipleride bu durumdan etkileniyordu.

Bunu engellemek amaçlı php mailler sistemine geçildi. smtp mail sistemini entegre etmelisiniz Ben sizin yerinize gerekli dökümasyonları ve gerekli dosya düzenlemesini yaptım. Ancak sizlerde bu sisteme alışsanız ve kavrasanız iyi olacak.

Php mailing sistemin çalışması için cpanel ya da plesk panelinize giriş yaparak, eposta kullanıcısı oluşturmanız gerekiyor. örneğin info@siteadi.com şeklinde ve bu kontak epostaya birde şifre girişi yapıyorsunuz.

gonder.php dosyanınzda gerekli açıklamaları yapılıp dosya entegre edilmiştir.

Siz sadece gonder.php de bulunan smtp yani webmail bilgilerinizi gireceksiniz.

Örneğin : webmail.siteadi.com kulalnıcı adı: info@siteadi.com şifre 12345 gibi

Body kısmı bilindiği üzere mailin içeriğidir. bu kısım html e açıktır dilerseniz html kodlarıda ekleyebilirsiniz.

Buyrun bu da download linkiniz :

http://s3.dosya.tc/server22/V1wrL0/rezer2.rar.html

Bir hata sorunla karşılaşırsanız sormaktan çekinmeyin iyi akşamlar dilerim...

• hocam öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.gonder.php de gereken değişiklikleri yaparak siteme upload ettim.ancak sorunum devam ediyor.acaba portlarla ilgili bir sıkıntı olabilir mi? çünkü hosting gelen sunucusu(pop3):110 ve giden sunucusu(smtp):587 portlarını kullanıyor. gonder.php üzerinde portları yazabilceğim bir bölüm yok.tabi sorunun bundan kaynaklandığındanda emin değilim
  • require("class.phpmailer.php");

Klasorde bulunan class.phpmailer.php dosyasında gerekli düzenlemeleri yapabilirsin. ancak portlar ile alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum.

konuda anlattıklarımı yaptıysan eğer sorunsuz çalışması lazım.

var $Port = 25;

Ayrıca class.smtp.php dosyasında

var $SMTP_PORT = 25;

kısımları var bunları kendine göre düzenleyebilirsin.

Sorun devam ederse teamviewer bilgilerini özelden gönder yardımcı olayım
  • şu anda evde değilim.eve gelince teamviewer yapabiliriz.bu arada hosting şirketine msj attım.http://attach.natro.com/attach/201405/1680277/phpmail.rar bunu gönderdiler.kodlarımı bu şablona göre düzenlememi söylediler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.