Şimdi Ara

Formattan sonra internete bağlanamıyorum.. :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
56.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bugün format attım pc ye modem olarak airties kullanıyorum.. şuanda laptobu kullanıyorum yani genel bi sorun yok.. yeni ağ kurmaya çalışıyorum fakat işe yaramıyor ve airties bağlantı yardımcısı gibi bir program var onu yükledim ama bağlantı bulamıyor diyor. yani nası diyim ekranın sağ alt köşesinde 'yerel ağ bağlantısı' gibi bişey yok.. nasıl hallederim sorunu ya kafayı yemek üzereyim :(( bu arada airties RT-211 modemini kullanıyorum

• Ethernet Kartının Driverini Tanıttın mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dæm0nd

Ethernet Kartının Driverini Tanıttın mı ?

evet etherneti de tanıtmanız gerekiyor
  • yerel ağ bağlantısı yoksa drverini yüklememişsindir bi kontrol et istersen.
  • Ethernet üzerinden modem kullanıyor olmalısnız..
    O nedenle anakartınızın cdsniin içindeki "Ethernet Driveri" yükleyin. Kablonunda takılı olduğundan emin olduktan sonra Airtes ile taratın... Bulacak ve ayarları yapacaktır.
    Kolay gelsin.
  • elimde 'drivers and utilities' diye bir cd var ondan yükledim bütün driverları.. fakat sanki bi tanesini manuel yüklemeniz gerek falan filan diyordu ve o da sanırım ethernet.. bi bakayım 5 dakka sonra bilgi vericem teşekkürler
  • Nasıl internete bağlanmıyor. modeme ping at, Çalıştıra gir ping at (örn ping 10.0.0.2 , ping 192.168.1.1)
    eğer modem bilgisayara doğru bir şekilde bağlıysa modemin İp numarasını internet explorer'dan gir. Sonra kullanıcı bilgilerini buraya yaz.
  • Bilgisayarım - Özellikler - Gelişmiş - Donanım - Aygıt Yöneticisi - Ethernet
    Sarı ünlem ile belirtiliyor olacaktır. Anakartınızın cd takın ve ardından Etjernet sağa tıklayıp Sürücüyü Güncelleştir diyin. İleri - İleri...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Thunderfury

elimde 'drivers and utilities' diye bir cd var ondan yükledim bütün driverları.. fakat sanki bi tanesini manuel yüklemeniz gerek falan filan diyordu ve o da sanırım ethernet.. bi bakayım 5 dakka sonra bilgi vericem teşekkürler

Yanlış değilsem dediğin Driver Backup...Formattan Sonra Driverleri tekrar yüklemek için kullandığınız bir yazılım yanılmıyorsam. Bunlar bazen böyle problem çıkarıyor..Bende çok kullandım sorun çıkarıyorlar bazen Ethernet Driveri Tekrar Yükleyin..
  • tamam ethernet sorunu driverı yükleyince çözüldü teşekkür ederim fakat şimdi de nvidia nın sitesinde sorun yaşıyorum otomatik driver bulma sistemlerini kullanamıyorum şuanda :/
  • sende elle kur boşver otomatiği kolay gelsin
  • Modemin Ip numarasını gir Ayarlarını yap internete 100 de 90 bağlanacaktır
  • formattan sonra bende internete giremiyorum Atheros l2 fast ethernet ünlem işaretli duruyor
    modemde tüm ışıklar yanıyor ve atherosu falan kendim yükledim işte anlayan varsalütfen cvp versin msn
    veriliromu bilmiorum ama bu konuda yardımcı olandan Allah razi olsun . HAYIRLI RAMAZANLAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: xp2010
    formattan sonra bende internete giremiyorum Atheros l2 fast ethernet ünlem işaretli duruyor
    modemde tüm ışıklar yanıyor ve atherosu falan kendim yükledim işte anlayan varsalütfen cvp versin msn
    veriliromu bilmiorum ama bu konuda yardımcı olandan Allah razi olsun . HAYIRLI RAMAZANLAR

Ethernet kartını tanıt
  • i
    quote:

Orijinalden alıntı: ThunderVoid

quote:

Orijinalden alıntı: xp2010
    formattan sonra bende internete giremiyorum Atheros l2 fast ethernet ünlem işaretli duruyor

Ethernet kartını tanıt

nasıl tanıtılıyor abi sölermisin aygıt yöneticisinden ethernete sag tıkladım sürücü güncelleştir yaptım sonra önerlin vs gelişmi yerdende yaptim .ama bu donanım yüklenemiyor yazisi cıktı sonda ve bu arada ethernet yüklü bende önceden aygıt yönetisinde 2 tane ethernet vardı 2 side ünlemdi simdi sadece biri ünlem . ağ bağlantılarına giriyorum sınırlı bağlantı veya bağlantı yok ünlemli duruyor . pikatel aırmax 101 die cd var bunu yükledim biara sonra sildim onlada ilgisi varmı ve bu arada dns ayarlarıda boş orada numara yok diye yapmasın sorun . lütfen yardim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xp2010 -- 11 Ağustos 2010; 21:15:50 >
  • merhabalar,

şu anda aynı sorun bende de var format attım bilgisayara tekrar xp kurdum ve internete bağlanamıyorum.anakart driver cd'sinden herşeyi kurdum ethernet driveri da dahil, ethernet kartımı görüyor pc fakat bütün modem ışıkları da yanmasına rağmen ağ kablosu takılı değil diyor hala ne yapabilirim yardımcı olursaniz sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.