Şimdi Ara

formattan sonra hardiskim kayboluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu konu daha öncede açılmış fakat herhangi bir çözüm sunulmamış şimdi sorunumu tam olarak ayrıntılarıyla anlatmak istiyorum. bilgisayarımda sistem yani Windows için 120 gb ssd hardisk kullanıyorum ayrıyeten yedek bilgilerimi depoladığım 1 Tb sata hardiskim var formatta 2 hardisk karşıma çıkıyor ssdyi silip yeniden kuruyorum buraya kadar herşey normal fakat flash bellek ile windowsu kurduğuğmda yedek hardiskim formattan sonra kayboluyor biostan önceliği 120 gb ssd hardisk olmak üzere sıralamayı şu şekilde yapıyorum 1 ssd hdd 2 normal hdd 3 DVD anakartım gigbayte z87 formattan sonra bisotan bunlarında sıralamasının değiştiğini görüyorum yine eski haline getiip kaydediyorum format atıyorum hardiskim bilgilerle beraber geri dönüyor ne oluyor anlamadım

• İşletim sistemini kurarken mekanik diski çıkarıp kurmayı denediniz mi ?

Ben sadece ssd yi takıp AHCI modda kuruyorum . Daha sonra sistemi kapatıp mekanik diski takıyorum . 2. disk olarak zaten algılıyor . Yaşadığınız sorun bios ayarlarından muhtemelen .
  • quote:

Orijinalden alıntı: cro@oan

İşletim sistemini kurarken mekanik diski çıkarıp kurmayı denediniz mi ?

Ben sadece ssd yi takıp AHCI modda kuruyorum . Daha sonra sistemi kapatıp mekanik diski takıyorum . 2. disk olarak zaten algılıyor . Yaşadığınız sorun bios ayarlarından muhtemelen .

biostan 4. seçeneği kapatıp format atınca düzeldi yani şöyle anlatayım bios boot ayarından 1. ssd 2.sata hdd 3.dvd rom 4. seçeneği ise disable yapıp format atınca sorun kalmadı ama bu AHCI mod nedir ne işe yarar biraz bilgi verebilirmisiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.