Şimdi Ara

Formatla ilgili bir sıkıntım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarımda 4 gb ram takılı windows xp home edition kullanıyorum sadece 3 gb sini görüyor biraz araştırdım 64 bit windows 7 nin hepsini kullandığını öğrendim 64 bit windows 7 ultimate cd si aldım cd yi takıyorum mavi ekran geliyor öyle kalıyor yarım saat bekledim hiç birşey gelmedi bilgisayarım 64 biti destekliyor yardım edin lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: barisgenc123

Arkadaşlar bilgisayarımda 4 gb ram takılı windows xp home edition kullanıyorum sadece 3 gb sini görüyor biraz araştırdım 64 bit windows 7 nin hepsini kullandığını öğrendim 64 bit windows 7 ultimate cd si aldım cd yi takıyorum mavi ekran geliyor öyle kalıyor yarım saat bekledim hiç birşey gelmedi bilgisayarım 64 biti destekliyor yardım edin lütfen

32 bit işletim sistemleri,ram ne kadar fazla olursa olsun,max 3gb kullanır. 64bit sistemler ise ihtiyaç duyduğunda ramin tamamını kullanabilir. Fakat 64bit işletim sisteminin kurulabilmesi için de ram miktarının yanında işlemcinin de 64 bit olması gerekir diye biliyorum. Eğer işlemci 64bite uygunsa o zaman almış olduğun dvdde sorun olabilir.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet bilgisayarim 64 bite uyumlu arastirdim dvde sıkınti yok baska cdleri açıyor cdleride denedim başka bilgisayarlarda açılıyor

• quote:

Evet bilgisayarim 64 bite uyumlu arastirdim dvde sıkınti yok baska cdleri açıyor cdleride denedim başka bilgisayarlarda açılıyor

Başka isolarla dene eğer korsansa niye dvd den kuruyorsun ki usb den kur.
  • problemin birkaç sebebi olabilir birincisi dvd de bi bit yeniği var gibi ikincisi yeni kurdugun sistemin home premiumdan daha düşün olması, windows daha düşün sistemi kurmaya izin vermez, mavi ekran bundan olmayabilir, 3.si harddik modunu değiştirmen gerekebilir ata achi idea sata raid seçeneklerinden aynı olmayan birini seçmen
  • 2 farklı isoyla denedim aynı sorun yaşadım başka bilgisayarlarda açılırken bende açılmıyor.
    harddisk modunu nasıl değiştirebilirim ?
  • quote:

2 farklı isoyla denedim aynı sorun yaşadım başka bilgisayarlarda açılırken bende açılmıyor.

Sizin makinenizin üzerindeki DVDRW ile diğer makinelerdekilerin aynı olmadığı malum. Bu sebeple diğer bilgisayarlarda açılan DVD sizde açılmayabilir bu çok normal. Hatta ben şu kadarını yazayım siz ne demek istediğimi anlayın. Kendi makinemde yazdığım DVD yi bile kendi makinemde okutamadığım oldu gerisini düşünün...Bu nedenle diğer arkadşımızın dediği gibi bir şekilde flashdiskden yükleme yapmayı denemeniz daha akla yatkın geliyor bana da... Elinizde ISO dosyası varsa bunu rahatlıkla "Windows 7 USB DVD Download Tool" programı ile flashdiske yazabilirsiniz. Sadece bir kaç tıklama kurmanıza yeter. (Not: Yazma işlemi uzun sürebilir merak etmeyin bu normal)
    Program microsoft'un kendi araçlarından olduğu için ücretsiz ve rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz bilginiz olsun...
    Hatta durun doğrudan link vereyim:
    http://wudt.codeplex.com/

Yok eğer hala sıkıntı varsa geriye sadece donanımsal bir problem kalıyor ki bu da genellikle RAM'den kaynaklanır ilk olarak onu düşünün...

Saygılar...
    www.indirimkenti.com

• Teşekkür ederim deneyeceğim galiba bu yöntem kesin çözüm bi kaç yerde daha görmüştüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: indirimkenti

quote:

2 farklı isoyla denedim aynı sorun yaşadım başka bilgisayarlarda açılırken bende açılmıyor.

Sizin makinenizin üzerindeki DVDRW ile diğer makinelerdekilerin aynı olmadığı malum. Bu sebeple diğer bilgisayarlarda açılan DVD sizde açılmayabilir bu çok normal. Hatta ben şu kadarını yazayım siz ne demek istediğimi anlayın. Kendi makinemde yazdığım DVD yi bile kendi makinemde okutamadığım oldu gerisini düşünün...Bu nedenle diğer arkadşımızın dediği gibi bir şekilde flashdiskden yükleme yapmayı denemeniz daha akla yatkın geliyor bana da... Elinizde ISO dosyası varsa bunu rahatlıkla "Windows 7 USB DVD Download Tool" programı ile flashdiske yazabilirsiniz. Sadece bir kaç tıklama kurmanıza yeter. (Not: Yazma işlemi uzun sürebilir merak etmeyin bu normal)
    Program microsoft'un kendi araçlarından olduğu için ücretsiz ve rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz bilginiz olsun...
    Hatta durun doğrudan link vereyim:
    http://wudt.codeplex.com/

Yok eğer hala sıkıntı varsa geriye sadece donanımsal bir problem kalıyor ki bu da genellikle RAM'den kaynaklanır ilk olarak onu düşünün...

Saygılar...
    www.indirimkenti.com

dediğin herşeyi yaptım boot ayarlarından usbyi 1. sıraya falan aldım NTLDR eksik hatası alıyorum şimdide :(

• NTLDR hatası alıyorsanız USB'yi görmemiş demektir. Yani hala doğrudan HDD'ye bakıyor anladığım kadarıyla...
    Bu arada o flashı bilgisayarın farklı bir usb portuna da takıp dener misiniz. Bazı usb prtlarından voltazj farklılıkları b-nedeniyle USByi okuyamadığına çok şahit oldum. Hatta mümkünse bilgisayarın arkasındaki portlardan birisine takın.

Hala olmuyorsa ya flashdisk bootable olmadı ya da bios ayarlarınızda bir problem var demektir...

Saygılar..
    www.indirimkenti.com
  • Tamam deniyeceğim :)
  • çok teşekkür ederim sorunum çözüldü sonunda 64 bit format attım
  • Git bilen birini attır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.